فیلومنا مادرید و تمام اسپانیا را به هرج و مرج می کشاند

[ad_1]

چندین کشته

فیلومنا مادرید و تمام اسپانیا را به هرج و مرج می کشاند

چنین چیزی دهه ها در مادرید تجربه نشده است: برف تمام شهر را سفیدپوش می کند ، ارتفاع آن تا 60 سانتی متر است. شکوه و عظمت غیر معمول برای بسیاری سرگرم کننده است. ساعتهای مرده و بسیار ظریف نیز برای بسیاری وجود دارد.

به روز شده: 01.09.2021 ، 5:20 بعد از ظهر


یک آمبولانس در بزرگراه خالی و پوشیده از برف M-30 در مادرید در حال حرکت است.

یک آمبولانس در بزرگراه خالی و پوشیده از برف M-30 در مادرید در حال حرکت است.

عکس: dpa

مادرید هرج و مرج زمستانی در اسپانیا: طوفان “Filomena” حداقل چهار نفر جان خود را از دست داد – و مادرید پایتخت را با بارش شدید برف فلج کرد.وزیر کشور فرناندو گرانده-مارلااسکا در ارزیابی اولیه روز شنبه هشدار داد: “ما هنوز ساعات دشواری در پیش داریم.” وی از اسپانیایی ها خواست در صورت امکان در خانه بمانند. با دلیل خوب: به خصوص در مادرید که به ویژه سخت آسیب دیده است ، درختان بزرگ روز شنبه زیر سنگین برف پیچ خورده اند.

وزیر گفت که فقط در منطقه مادرید ، نزدیک به 1500 نفر از جمعه شب نجات یافته اند و در وسایل نقلیه خود بر اثر برف حبس شده اند. با این حال ، طبق گزارش رسانه ها ، ده ها نفر در منتظر کمک بودند که بعد از ظهر شنبه ، هنگامی که احساس منفی پنج درجه شد ، به ویژه در جاده های کمربندی پایتخت ، که باید شب را در ماشین بمانند.

در همین حال ، تماس وزرا اغلب در مادرید ناشناخته می ماند: هزاران مادریلانوس در شهر و همچنین جوامع اطراف آن در کلان شهر ، در خیابان های تقریباً بدون ماشین پرسه می زدند ، با صدای بلند می خندیدند ، با گلوله های برفی می جنگیدند یا با تعجب دور می زدند. برخی از افراد اسکی روی زمین و سورتمه سواری بودند که روی پوششی از برف تا ضخامت 60 سانتی متر بودند – مردی اجازه داد 5 هاسکی خودش را بکشاند و به یک محبوبیت ویروسی در اینترنت تبدیل شود.

بسیاری دیگر از هرج و مرج در مادرید رنج بردند. فرودگاه و S-Bahn شنبه تا اطلاع ثانوی بسته شدند. شرکت راه آهن Renfe بسیاری از اتصالات را قطع کرده است. روزنامه ABC گزارش داد: “برف قرن مادرید را فلج می کند.” سرویس هواشناسی AEMET اعلام کرد که این بزرگترین طوفان برفی از سال 1971 در پایتخت است.

در همین حال ، پاتریشیا مانزانارس و همرزمانش در یکی از جاده های کمربندی منتظر کمک بودند. این روزنامه نگار در تلویزیون اسپانیا از طریق تلفن همراه گفت: “ما بیش از 15 ساعت در اینجا ماندیم ، هیچ کس برای ما آب ، پتو یا غذا نیاورد.” او شکایت کرد ، “ما هیچ اطلاعاتی به دست نمی آوریم و یک دختر سه یا چهار ساله در ماشین در کنار ماست.”

فلس های سفید ضخیم از صبح جمعه به طور مداوم از آسمان مادرید در حال سقوط بودند. بارش شدید برف در آنجا و در منطقه همسایه کاستیا-لا منچا که به همان اندازه تحت تأثیر قرار گرفته است نباید تا اوایل صبح یکشنبه متوقف شود.

نه تنها مادرید توسط فیلومنا به هرج و مرج کشیده شد. مقامات سراسر کشور می گویند حدود 400 بزرگراه ، راه روستایی و سایر راه ها مسدود شده است. بازی های فوتبال لغو شده اند. از جمعه شب تا شنبه شب ، پایتخت و ده استان از 50 استان کشور بیشترین سیگنال قرمز را داشتند. در مناطقی که هیچ برفی وجود نداشت ، فیلومنا همراه با سایر پدیده های هواشناسی ، طوفان ، وزش شدید باد و باران مداوم و امواج بلند را به همراه داشت.

مقامات می گویند یک مرد 54 ساله در زارزالجو در شمال غربی مادرید کشته شده که گفته می شود شب گذشته توسط توده برف دفن شده است. یک مرد بی خانمان روز شنبه در یک پارک در منطقه کارابانچل مادرید یخ زد و به مرگ رسید. یک زن و مرد نیز در فوئنگیرولا ، در استان مالاگا در جنوب اسپانیا ، هنگامی که اتومبیل آنها توسط سیلاب در طول شب رانده شد ، جان خود را از دست دادند.

واحد اورژانس نظامی UME از جمعه شب برای کمک به رانندگان یا پاکسازی درختان افتاده مجبور شد چندین بار به کشور سفر کند. 147 سرباز و 66 وسیله نقلیه وجود دارد. با این حال ، طبق گزارش رسانه ها ، ارتش به دلیل موارد اضطراری فراوان روز شنبه کاملاً درهم شکسته شد.

فیلومنا همچنین یک رکورد نیز به ثبت رساند: به گفته هواشناسان ، کمترین دما در اسپانیا در روز پنجشنبه در وگا دی لیوردس در استان لئون ، حدود 400 کیلومتری شمال مادرید ثبت شده است.

© dpa-infocom ، dpa: 210109-99-954251 / 4


جدیدترین فیلم های پانوراما

جدیدترین فیلم های پانوراما

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *