فورد تولید خود را در برزیل متوقف می کند

[ad_1]

یک تصمیم تاریخی

تولید فورد در برزیل متوقف شد

پایان و پایان: پس از 100 سال ، خودروساز فورد تولید در برزیل را متوقف کرد. هزاران کارمند تحت تأثیر قرار می گیرند.


در برزیل ، فورد سال گذشته 119454 اتومبیل فروخت - 39.2 درصد کاهش نسبت به سال 2019.

در برزیل ، فورد سال گذشته 119454 اتومبیل فروخت – 39.2 درصد کاهش نسبت به سال 2019.

عکس: dpa

سائو پائولو / دیربورن. فورد ، دومین خودروساز بزرگ جهان ، تجارت آشفته خود را در آمریکای جنوبی کاهش می دهد.

روز دوشنبه ، این گروه تصمیم تاریخی را برای توقف تولید در برزیل پس از حدود 100 سال حضور و سالهای اخیر از دست دادن و تعطیل کردن سه کارخانه دیگر خود در آنجا اعلام کرد. این امر منجر به استهلاک حدود 4.1 میلیارد دلار (3.4 میلیارد یورو) قبل از مالیات خواهد شد. مدیر عامل شرکت جیم فارلی در بیانیه ای از یک تصمیم “بسیار دشوار اما ضروری” صحبت کرد.

وزارت اقتصاد برزیل از تصمیم فورد ابراز تأسف می کند ، که مخالف بهبود جدی در بیشتر صنایع این کشور است.

براساس گزارشی از پورتال خبری برزیل G1 ، هزاران کارمند تحت تأثیر قرار گرفته اند. کارخانه های کاماچاری در باهیا و Taubate در سائوپائولو باید بلافاصله تعطیل شوند و تولید بخش واگن برقی Horizonte در Ceará باید چندین ماه دیگر ادامه یابد. اتحادیه های متالورژیست ها Taubaté و Camaçari امروز خواستار تظاهرات شدند.

فورد مدتهاست در سطح بین المللی دست و پنجه نرم می کند و اخیراً تنها در بازار داخلی آمریکا درآمد کسب کرده است. علاوه بر اروپا ، آمریکای جنوبی با ضرر عملیاتی 108 میلیون دلاری در سه ماهه آخر سال ، یک مشکل عمده برای این شرکت آمریکایی است.

طبق داده های انجمن ملی تولیدکنندگان اتومبیل (Anfavea) که توسط G1 ذکر شده است ، در سال گذشته ، فورد در برزیل 119،454 ماشین فروخته است – 39.2٪ کاهش نسبت به 2019 و بالاتر از کل بخش خودرو در برزیل در سال است. فورد می گوید که می خواهد دفتر مرکزی منطقه خود را در سائو پائولو حفظ کند ، خدمات مشتری و فروش در بزرگترین اقتصاد آمریکای جنوبی حفظ می شود و در آینده خودروها از آرژانتین و اروگوئه وارد می شوند.

در سال 2019 ، این خودروساز قدیمی ترین کارخانه خود را در برزیل در سائو برناردو دو کامپو در بیشتر سائوپائولو که بیش از 50 سال قدمت دارد ، تعطیل کرد. از جمله ، فورد قبل از فولکس واگن اولین خودروساز بزرگ در برزیل بود و صدمین سالگرد تولد خود را در این کشور در سال 2019 جشن می گیرد. شهر فوردلند در ایالت پارا ، به نام هانری فورد پادشاه اتومبیل آمریکایی ، هنوز یادآور تجربه او در دهه 1920 برای استقلال بیشتر از منابع لاستیکی از آسیا و ایجاد مزارع در منطقه آمازون است. این پروژه ناکام ماند و فورد در سال 1945 بازنشسته شد.

© dpa-infocom ، dpa: 210112-99-988809 / 2

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *