فضای تجاری Ifo به بالاترین سطح دو ساله می رسد – Berliner Morgenpost

[ad_1]

اقتصاد

فضای کسب و کار Ifo در حال افزایش است و به بالاترین سطح دو ساله رسیده است


کشتی های باری در ترمینال Burchardkai در بندر پهلو می گیرند.

کشتی های باری در ترمینال Burchardkai در بندر پهلو می گیرند.

عکس: dpa

پس از خشکسالی در زمستان ، خوش بینی به اقتصاد آلمان بازگشت – حتی در بخش های هتل و گردشگری ، که به ویژه تحت تأثیر قرار گرفته اند.

مونیخ با کمال تعجب ، وضعیت اقتصادی آلمان در ماه مه به طور قابل توجهی بهبود یافت. بر اساس اعلام موسسه Ifo مستقر در مونیخ ، با کسب 99.2 امتیاز ، فضای کسب و کار به بالاترین سطح در دو سال گذشته رسیده است.

در مقایسه با ماه قبل 2.6 واحد بهبود یافته است. کارشناسان پیش بینی می کنند افزایش کمتری داشته و به طور متوسط ​​98.0 واحد افزایش یابد. هم انتظارات تجاری شرکت های مورد بررسی و هم ارزیابی وضعیت بهتر شده است.

کلمنس فاوست ، رئیس ایفو ، گفت: “اقتصاد آلمان در حال شتاب گرفتن است.” فضای کسب و کار در همه زمینه های در نظر گرفته شده بهبود یافته است ، حتی در بخش های تجارت و خدمات ، که به دلیل محدودیت های تاج ، ضربه سختی دیده اند. فوئست گفت: “خوش بینی به ویژه در بخش های مهمان نوازی و گردشگری بازگشته است.” عمده فروشی همچنان از رونق صنعتی بهره مند می شود. بازرگانان به تسکین بیشتر تاج امیدوار بودند.

حال و هوای سایت ساختمانی روشن شد. فوئست گفت ، با این حال ، کمبود مواد دوباره بدتر شده است. در حال حاضر گلوگاه هایی برای تهیه بسیاری از مواد اولیه و واسطه ای وجود دارد که از جمله می توان به مشکلات تجارت بین المللی به دلیل همه گیری اشاره کرد.

نتیجه گیری این است که چشم انداز اقتصاد آلمان در حال درخشش است. پیش زمینه وضعیت تنش کمتر و واکسیناسیون های پیش رونده است.

در آغاز سال ، اقتصاد آلمان از بیماری همه گیر رنج برد. طبق گزارش اداره آمار فدرال ، انقباض در سه ماهه اول 1.8 درصد حتی کمی بیشتر از آنچه در گذشته شناخته شده بود ، بود.

© dpa-infocom ، dpa: 210525-99-731810 / 2

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *