فرصتی جدید برای یک خانه ارواح در Zelendorf

[ad_1]

جای خالی

فرصتی جدید برای یک خانه ارواح در Zelendorf

علاقه زیادی به ویلای خودش در منطقه Šmariesstraße وجود دارد. بیش از ده نامزد در حال حاضر خانه را بازرسی کرده اند.


ویلا تحت حفاظت از بنای یادبود است ، تمام اجساد باید حفظ شوند

ویلا تحت حفاظت از بنای یادبود است ، تمام اجساد باید حفظ شوند

عکس: کاترین لنگ

برلین سهامداران لحظه ای در صف می ایستند. کمی قبل از ساعت 10 صبح ، مشاور جوانان Carolina Böhm (SPD) درب ویلا زه لندورف را در Schmarjestrasse 14 قفل می کند. نمایندگان خارجی انجمن ها ، ارکسترها و مراکز فرهنگی منتظر دیدن ویلا هستند تا به این س :ال پاسخ دهند: آیا خانه مناسب پروژه من است؟ ؟ این دومین جلسه ای است که در روند ابراز علاقه به تازگی ایجاد شده است. سومین بار برای 14 ژانویه برنامه ریزی شده است. Carolina Böhm می گوید بیش از ده اپراتور بالقوه از قبل با ما تماس گرفته اند. امروز صبح ساعت پنج است. آرزوی بزرگ او: این خانه باید تا پاییز دوباره کاربر جدیدی داشته باشد.این ویلا از سال 2012 خالی است ، به همین دلیل به آن “ویلا شبح” نیز می گویند. وارث ملک ذکر شده دفتر منطقه ای اشتگلیتز-زهلندورف است. مالکان ، زوج منرت ، آن را در منطقه رها کردند ، به شرطی که برای اهداف اجتماعی استفاده شود. آنها خانه بازنشستگی را برای نوازندگان ترجیح می دهند. اما حفاظت از بنای یادبود این اجازه را نمی دهد. سرانجام یک مرکز روز در خانه وجود داشت. مجبور شد که منتقل شود زیرا منطقه قرارداد را تمدید نکرد. دادگاه با استناد به وصیت نامه از فروش ویلا خودداری کرد. این منطقه اکنون به دنبال ذینفعانی است که بتوانند ضمن نظارت بر حفاظت از بناهای یادبود ، وصیت نامه وصیت کننده را اجرا کنند. این تجربه جدیدی است که پس از بسیاری از ناکامی ها در چند سال گذشته تجربه شده است.ارزش ویلا: کمی کمتر از 350،000 یورو

در اسناد مناقصه آمده است: “استفاده اجتماعی مانع استفاده از آن برای اهداف فرهنگی ، آموزشی ، بهداشتی یا موارد مشابه نیست.” درخواست از طریق باشگاه های ورزشی یا بنیادها نیز امکان پذیر است. این ملک یا باید بر اساس کاربری یا قرارداد حق ارثی ساخت بنا گذاشته شود. ارزش ویلا از سال 1912 با مساحت 270 متر مربع به کمتر از 350،000 یورو تعلق می گیرد. اپراتور جدید باید هزینه استفاده ماهیانه حدود 4400 یورو به اضافه هزینه های اضافی را پرداخت کند.برای کسانی که علاقه مند به گشت و گذار در خانه هستند چیزی برای یافتن وجود دارد: کمد های داخلی توکار ، پنجره های نیم دایره خلیج ، عناصر Art Nouveau ، پارکت های بدون شاخ و برگ بی عیب و نقص. همچنین حمام های لرزان ، اتاق های قدیمی و طبقه های بالا. با این وجود: در پایان ، تقریباً همه موافقت می کنند که اسناد درخواست خود را برای پروژه های خود ارائه دهند. این شامل ایده استفاده نکردن از خانه به عنوان یک خانه بازنشستگی برای نوازندگان ، اما امکان دسترسی دوباره آن به موسیقی دانان است ، به عنوان مثال با ایجاد اتاق های تمرین. یک انجمن فرهنگی ، که یک ارکستر شامل را نیز اداره می کند ، دفتر مرکزی خود را به ویلا منتقل می کند. هنوز ، سایر ذینفعان در حال در نظر گرفتن سرپناه اضطراری برای دختران و زنانی هستند که خشونت دیده اند. سرانجام ، طرحی برای خانه ای چندین نسل در نظر گرفته شده است که پیر و جوان را جمع می کند ، اما همچنین دوره هایی را برای مادر و کودک و همچنین دوره های یوگا و ورزش را ارائه می دهد.

شرایط سختگیرانه برای حفاظت از بنای یادبود

اکنون همه شما باید در نظر بگیرید که پروژه های شما تا چه حد می توانند در ویلا اجرا شوند. چیدمان اتاق ها چگونه است؟ چقدر می توان در باغ سر و صدا کرد؟ در حال حاضر یک کمک فنر کوچک وجود داشت: به گفته مشاور شهر ، نصب آسانسور ، سطح شیب دار و توالت بدون مانع امکان پذیر نیست. دسترسی برای افراد واکر یا صندلی چرخدار مسدود خواهد شد. کارولینا بوم گفت: “حفاظت از آثار بسیار سخت است.” اما هنوز می توان در بحث های بعدی برخی موارد را روشن کرد. پس از همه ، یک مزیت وجود دارد: سیستم گرمایش پس از ترکیدن لوله در حال حاضر جایگزین شده است. به طور کلی ، خانه نیاز به نوسازی دارد.

پس از سومین و آخرین جلسه مشاهده ، برنامه ها باید تا اواسط ماه فوریه ارسال شوند. تصمیم در مورد اینکه چه کسی حق دارد به خانه منتقل شود باید فقط یک ماه بعد تصمیم گیری شود. قرارداد با کاربر جدید باید در پایان ماه آوریل منعقد شود. دفتر منطقه می خواهد مدت طولانی ملک را ترک کند. این قرارداد برای یک دوره حداکثر 30 ساله برنامه ریزی شده است.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *