صادرات زباله های پلاستیکی به خارج از کشور کاهش یافت – Berliner Morgenpost

[ad_1]

مدیریت پسماند

صادرات زباله های پلاستیکی به خارج کاهش یافته است

آیا زباله ها به خارج از کشور ارسال می شوند؟ آنچه عجیب به نظر می رسد مدت هاست که در مدیریت پسماند واقعیت داشته است. کشتی های دارای زباله های پلاستیکی آلمانی اغلب به کشوری در جنوب شرقی آسیا می روند.

به روز شده: 01/09/2021 ، 8:28 صبح


کارگران در مالزی ظرفی پر از پلاستیک غیر قابل بازیافت را باز می کنند.  در سال 2020 ، 151000 تن زباله پلاستیکی به مالزی ارسال شد.

کارگران در مالزی ظرفی پر از پلاستیک غیر قابل بازیافت را باز می کنند. در سال 2020 ، 151000 تن زباله پلاستیکی به مالزی ارسال شد.

عکس: dpa

برلین صادرات زباله های پلاستیکی از آلمان به کشورهای دیگر به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

انجمن فدرال مدیریت مدیریت پسماند ، مدیریت آب و مواد اولیه (BDE) در برلین اعلام کرد در سال 2020 ، تقریبا 986000 تن زباله پلاستیکی از آن طرف مرز منتقل شده است که 10 درصد کمتر از سال قبل است. این مقدار تقریباً یک ششم کل زباله های پلاستیکی جمع آوری شده در این کشور را نشان می دهد. BDE به داده های اداره آماری فدرال برای دوره ژانویه تا سپتامبر اشاره دارد ، که انجمن سپس به انتهای سال اضافه می کند – بنابراین به طور کلی این فقط یک تخمین است. قیمت هر تن زباله پلاستیکی 249 یورو بود که 20 درصد کاهش داشت.

BDE هیچ دلیلی بیان نکرد. به گفته کارشناسان صنعت ، موانع سختگیرانه واردات به چین و سایر کشورهای آسیایی نقشی را بازی کرده اند که از چند سال قبل وجود داشته و تا حدی بازار جهانی پسماند را کند می کند. علاوه بر این ، بحران تاج ممکن است تأثیرگذار باشد – همه گیری ، منجر به برخی معاملات نشده است ، حتی به این دلیل که زنجیره تأمین تحت تأثیر قرار گرفته است.

کشوری که بیشترین واردات زباله های پلاستیکی از آلمان را داشت – مانند دو سال گذشته – مالزی بود که حدود 151000 تن به آن حمل شد ، 32000 تن کمتر از سال 2019. هلند در مکان دوم است 142000 تن زباله پلاستیکی ، مقدار آن به همان اندازه قبل باقی مانده است. ترکیه اکنون در رده سوم جدول صادرات قرار دارد. این کشور در شرق مدیترانه واردات زباله پلاستیکی را تقریباً دو برابر کرده و به 132000 تن در یک سال رسانده است. از سال 2017 صادرات به ترکیه افزایش چشمگیری داشته است. لهستان ، هنگ کنگ ، اتریش و اندونزی نیز نقش عمده ای به عنوان خریدار دارند که هر كدام حدود 50،000 تن دارند.

صادرات زباله بحث برانگیز است. از یک طرف ، زباله های پلاستیکی ماده اولیه ای است که می تواند در کشورهای دیگر نیز پردازش شود – به عنوان مثال در لباس های پلی استر ، تیرهای خیابانی یا کاسه توالت. از نظر صنعت پسماند ، چنین صادراتی منطقی است زیرا بخشی از اقتصاد چرخشی جهانی است و به این معنی است که پلاستیک های کمتری باید در نیروگاه ها سوزانده شوند – حمل و نقل زباله های مرزی بخشی طبیعی از تجارت آنها است.

در واقع ، طبق آمار BDE ، آلمان نه تنها زباله های پلاستیکی صادر می کند ، بلکه آن را نیز وارد کرده است – 479000 تن در سال 2020. 262 یورو به ازای هر تن پرداخت شده است که نسبت به سال قبل 13 درصد کاهش دارد. پیتر کورت ، رئیس BDE گفت: “در یک اقتصاد جهانی و مبتنی بر تقسیم کار ، که به طور فزاینده ای به یک اقتصاد چرخشی تبدیل می شود ، استخراج مواد اولیه و تجارت مواد اولیه نیز بسیار مهم است.” “این مربوط به مواد اولیه از طبیعت و همچنین مواد اولیه از پسماند است.”

از طرف دیگر ، منتقدان به خطرات اشاره می کنند. تصاویر زباله های بسته بندی آلمانی در طبیعت در مالزی عناوین منفی را به خود اختصاص داد. Greenpeace انتقاد می کند که مکان و بازیافت واقعی بسیاری از زباله ها در خارج از کشور “کاملاً نامشخص و کنترل نشده است”. دوستداران محیط زیست شکایت دارند که بررسی صادرات فقط زباله “امکان پذیر” است و نباید انجام شود ، که این نشان از پاسخ دولت فدرال به تحقیق سبز است.

“در آلمان ، ما داستان دروغ بازیافت را براساس شعار” دور از چشم ، دور از ذهن “زندگی می کنیم! “، ویولا وولگموت ، متخصص مصرف Greenpeace می گوید. آلمان با صادرات خود مشکلات خود را در زمینه استفاده از توده زباله های پلاستیکی به کشورهای دیگر منتقل می کند. از نظر آنها ، صادرات همه زباله های پلاستیکی باید ممنوع باشد – این امر باعث افزایش فشار برای بازیافت صحیح پلاستیک یا تولید فقط بسته بندی های قابل بازیافت می شود. بسته هایی که قابل بازیافت نیستند و در عوض سوزانده می شوند ، مانند سینی های کارتن سوسیس یا نوشیدنی های ساخته شده از مواد مخلوط ، هنوز در خرده فروشی مواد غذایی استفاده می شود.

موضوع موضوعی داغ است و مدیریت پسماند نیز از آن آگاه است. کورت ، رئیس BDE گفت: “حساسیت جامعه نسبت به تجارت مرزی با زباله های پلاستیکی قابل درک است.” “شرایط چارچوب مشخصی که برای اجرا و شفافیت مناسب باشد مورد نیاز است.” صادرات و واردات مواد زائد باید در خدمت اقتصاد بهبود یافته بخشنامه باشد.

نماینده صنعت به نفع صادرات گفت: “زباله ها باید در جایی که به بهترین وجه تصفیه می شود استفاده شود نه لزوما در جایی که تولید شود.” کورت گفت: “اگر از قوانین تخلیه محیط زیست سو ab استفاده شود ، حمل و نقل زباله های مرزی باید متوقف شود ، در غیر این صورت هیچ مقبولیت اجتماعی وجود نخواهد داشت.” “صادرات مواد خام که در کشورهای دیگر قرار دارد غیرقانونی است – و باید به طور م preventثر از آنها جلوگیری شود.”

رئیس BDE از تقاضای وی در صنعت و تجارت برای استفاده بیشتر از مواد بازیافتی – یعنی حمایت می کند. پلاستیک بازیافتی – به طور کلی این امر باعث تحریک بازار می شود و پلاستیک بیشتری نسبت به قبل بازیافت و مورد استفاده مجدد قرار می گیرد.

© dpa-infocom ، dpa: 210109-99-952645 / 3

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *