شواهد جدید نشان می دهد که سیا برای استرداد بین المللی او از آسانژ جاسوسی کرده است

[ad_1]

داده های جدید نشان می دهد سایه CIA ماه ها بر روی چهره جولیان آسانژ در طول اقامت طولانی خود در سفارت اکوادور در لندن برنامه ریزی کرده است ، به لطف همکاری یک شرکت امنیتی اسپانیایی ، که مکالمات این فعال را از طریق صدا و تصویر با وکلای وی ضبط می کند و گفته می شود آنها را در اختیار اطلاعات آمریکا قرار می دهد. قاضی لندن روز دوشنبه موافقت کرد که استرداد این فعال سایبری به ایالات متحده را رد کند. تحقیقاتی که توسط قاضی دادگاه ملی خوزه د لا ماتا آغاز شده و اکنون دادگاه وی ادامه خواهد داشت ، IP (شماره منحصر به فردی که رایانه متصل به شبکه را مشخص می کند) که به ترمینال UC Global شرکت اسپانیایی در Jerez de la Frontera دسترسی دارد ردیابی می کند. که در آن تمام اطلاعات ذخیره می شود.

به انگلیسی

با توجه به شواهد ارائه شده توسط یک دانشمند کامپیوتر سابق از این شرکت ، امروز یک شاهد محافظت شده ، ارائه دهنده خدمات اینترنت (ارائه دهنده خدمات اینترنت) در یکی از آدرس های IP ، که به سرور شرکت اسپانیایی دسترسی پیدا کرده است ، به شرکت امنیتی آمریکای شمالی بنیاد Shadowserver گزارش می دهد. براساس وب سایت خود ، این سازمان به دولت ها ، مجریان قانون و آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده در امنیت و جرم اینترنت کمک می کند. آدرسهای دیگر به آدرسهای IP در تگزاس ، آریزونا ، ایلینوی و کالیفرنیا اشاره می کنند. دادرسی دادگاه ملی پس از ارسال درخواست قاضی به مقامات آمریکایی مبنی بر درخواست مالکیت و موقعیت جغرافیایی آدرس های IP که به سرور FTP (پروتکل انتقال پرونده) UC Global ، شرکت امنیتی اسپانیا دسترسی دارد ، به مدت شش ماه متوقف شده است. سفارت محل زندگی آسانژ – عدالت ایالات متحده هنوز پاسخی نداده است.

دادستانی آمریکای شمالی از قاضی منابع اطلاعاتی درباره تحقیقات خود درخواست کرد و وی با گسترش اطلاعات اولیه خود پاسخ داد ، اما سکوت ادامه یافت. انگلستان همچنین درخواستی از رئیس دادگاه برای گرفتن بیانیه از وکلای جاسوسی آسانژ تکمیل نکرده است. به گفته منابع دادگاه ، تأخیر در پاسخ هر دو طرف تحقیقات را مختل کرده است. دهها ساعت سوابق غیرقانونی در سرور UC Global ، مرکز اصلی شرکت تأسیس شده توسط شخص نظامی سابق دیوید مورالس ، و همچنین گزارشاتی در مورد بنیانگذار ویکیلیکس ، اثر انگشت وی ، مطالعات دست نوشته و عکس گذرنامه و تلفن های همراه از همه بازدیدهای وی ذخیره شده است. وکلا ، سیاستمداران و روزنامه نگاران وی ملاقات کرد ، همانطور که در سال 2019 توسط تحقیقات EL PA ELS مشخص شد.

مدارک جاسوسی پس از شکایت از مالک UC Global برای حمایت از آسانژ در دادگاه ملی پایان یافت. مورالس به جرم خلاف حریم خصوصی ، نقض پنهان کاری بین وکیل و مشتری ، رشوه خواری و پولشویی دستگیر شده و در حال تحقیقات است. د لا ماتا ، که سانتیاگو پدراس در دادگاه جایگزین وی خواهد شد ، می خواست از زوهر لااهو ، معاون امنیتی در لاس وگاس سندز ، کازینوی متعلق به شلدون آدلسون ، یکی از اهدا کنندگان اصلی جمهوری خواه و دوست رئیس جمهور آمریکا ، س questionال کند. ، دونالد ترامپ.

مورالس در طول سفرهای خود به دریای مدیترانه مسئولیت ایمنی کشتی آدلسون را بر عهده داشت و تحقیقات نشان می دهد که احتمالاً لاهاو تماس وی برای ارائه اطلاعات به آسانژ به سیا بوده است. قاضی همچنین خواست ، که هنوز هم ناموفق بود ، بیانیه ای از دانا روهراباکر ، نماینده سابق کنگره جمهوری خواه و پاملا اندرسون ، بازیگر زن را که از این فعال استرالیایی در سفارت دیدار کرده و وی نیز تحت نظر بود ، بگیرد. نامه های الکترونیکی بین مورالس و کارگرانش ، که در آنها در سال 2017 دستور نصب دوربین هایی با صدا و میکروفون در کپسول های آتش نشانی در اتاق ملاقات و حمام خانم های سفارت را صادر کرده است ، پر از عبارات و پیشنهادهایی برای همکاری آنها با اطلاعات آمریکا است. “طرحی برای درمان و فروش دوستان آمریکایی” ، “ما در لیگ دسته اول بازی می کنیم” ، “من به تاریکی رفتم” ، “کسانی که کنترل می کنند دوستان ایالات متحده هستند” ، “دوستان آمریکایی از من می خواهند که آنها را روشن کنم” ، در نوشتن با همکارانش

ایمیل های سازشکار

مورالس ، عضو سابق واحد عملیات ویژه دریایی ، برخی از این ایمیل ها را در اواخر ژانویه 2017 از یک هتل ونیزی در لاس وگاس ، یک رستوران متعلق به سرمایه دار بزرگ آدلسون ، ارسال کرد. مرد سابق نظامی از کارمندان خود در سفارت اکوادور در لندن درخواست کرد که تمام اطلاعات “مربوط به سیستم ها و شبکه های رایانه ای” هیئت دیپلماتیک ، و همچنین شماره تلفن های “مهمان” ، لقبی که توسط آنها به آسانژ اشاره می شود.

در 24 همان ماه ، امروز در گفتگو با یكی از كارگرانش ، كه امروز یك شاهد محافظت شده در پرونده است ، وی اینگونه اظهار داشت: “من می خواهم شما هوشیار باشید ، زیرا طبق آنچه آنها به من می گویند ، آنها می توانند ما را كنترل كنند ، بنابراین بگذارید همه موارد محرمانه رمزگذاری شود. ” “من در موضوعی هستم که پیش بینی می کنم آنها ما را دنبال کنند. چگونه از این امر محافظت می شویم؟ وی در گفتگوی دیگری پرسید. این کارگر به سیستم هایی که در اختیار داشتند پاسخ داد و مورالس با استعفا پاسخ داد: “من فکر نمی کنم برای کسانی که می خواهند ما را ببینند مشکلی ایجاد می کند (…) اگر یک آژانس ستاره دار و راه راه بخواهد ما را ببیند چه کاری می توانیم انجام دهیم.” تکنسین UC Global افزود: “من قبلاً تصور می کردم که به آنجا می روم.” مورالس در ایمیل دیگری که در ژوئیه 2017 از میامی ارسال شد ، از یكی از طرفدارانش خواست كه برای او «بودجه دوربین» با صدایی كه ماه ها بعد در سفارت نصب كردند ، برای او بفرستد. وی در پایان گفت: “آن را برای من بفرستید تا هنگام ملاقات بتوانم آن را تحویل دهم.”

این پیام با شکلک دونالد ترامپ همراه بود که چشمک می زند. و در گفتگوی دیگری که وی خواستار راهنمای دسترسی به “شبکه پروفایل” بود ، تصویر ترامپ دستانش را به سر او انداخت. این مرد سابق نظامی به افراد خود دستور داده بود كه مشخصات افرادی را كه از آسانژ بازدید كرده اند تهیه و بایگانی كنند و روسها و آمریكایی ها را به عنوان “اهداف اولویت” شناسایی كرده است. مورالس با عبارت “فروش به دوستانی که به شما گفتم” اشاره به سفر یانیس واروفاکیس ، اقتصاددان و سیاستمدار یونانی داشت که در سپتامبر 2017 از این فعال بازدید کرد. “این نوع بازدیدها و ارتباطات می تواند جالب باشد. شما باید دلیل اینکه چرا به آنجا رفته اید و با چه کسی بوده اید را بیان کنید “، صاحب شرکت امنیتی به یکی از کارگران خود نوشت. طبق شهادت های روزنامه ، مورالس به کارمندان خود دستور داد برچسب هایی را روی پنجره های سفارت نصب کنند که امکان ضبط مکالمات در خارج از ساختمان را دارد.

آسانژ در اتاق هیئت مدیره چراغ نویز سفید نصب کرده بود که هر زمان ملاقات می کرد چرا که مشکوک به جاسوسی بود ، آن را روشن می کرد. بررسی از نیویورک تایمز آشکار شد که آسانژ تحت حکم مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه فعلی ایالات متحده و مدیر آژانس از سال 2017 تا 2018 به یک اولویت CIA تبدیل شده است. منابع رسمی اذعان کرده اند که ویکیلیکس به دلیل ادعای ارتباط بین بنیانگذار آن و اطلاعات روسیه تحت تحقیق است. .

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *