سهام دولت نقره ای؟ روش آلتمایر بحث برانگیز است

[ad_1]

بحران تاج

سهام دولت نقره ای؟ روش آلتمایر بحث برانگیز است

چگونه دولت فدرال می تواند هزینه های هنگفت بحران کرونر را جبران کند؟ وزیر اقتصاد در حال بررسی فروش ظروف نقره است. دیگران این را خیلی کوتاه مدت می دانند.


وزیر اقتصاد آلتمایر پیشنهاد کرد که هزینه همه گیر فروش میلیاردها سهام دولت را در نظر گرفت.

وزیر اقتصاد آلتمایر پیشنهاد کرد که هزینه های هنگفت همه گیر فروش میلیاردها سهام دولت را در نظر گرفت.

عکس: dpa

کیل / برلین. ایده فروش دارایی های دولتی برای تأمین مالی بحران کرونر بحث ها را در زمینه سیاست و تجارت برانگیخته است.

رهبر SPD ، نوربرت والتر-بورژان ، ایده وزیر اقتصاد پیتر آلتمایر (CDU) را شدیداً محكوم كرد و وی را به اندیشیدن كوتاه مدت متهم كرد. وزارت دارایی تأکید کرد که بودجه هزینه های بحران حتی بدون چنین فروش هایی تأمین خواهد شد. از طرف دیگر اقتصاددان گابریل فلبرمایر تحت تأثیر قرار گرفت.

رئیس م Instituteسسه اقتصاد جهانی کیل به رسانه های فانکه گفت: “بسیاری از سرمایه گذاری ها بدون هیچ مشکلی می توانند خیلی سریع فروخته شوند ، مانند سرمایه گذاری در دویچه تلکام ، دویچه پست یا 50 هرتز.” فلبرمایر گفت: برای فرودگاه ها ، Commerzbank یا Tui و Lufthansa نیز باید برنامه خروج تنظیم شود. در سالهای اخیر ، روند مخالف مشاهده شده است: “دولت ، اغلب بدون هیچ گونه نیاز واقعی ، در بیشتر و بیشتر شرکت ها شریک شده است ، به ویژه در دوران پیتر آلتمایر.”

در مصاحبه ای آخر هفته ، آلتمایر پیشنهاد داده بود كه با توجه به هزینه هنگفت همه گیری تاج ، فروش سهام دولت به ارزش میلیاردها به شركت ها را در نظر بگیرید. این سیاستمدار HDZ به Welt am Sonntag گفت: “ارزش سرمایه گذاری عمومی در سالهای اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. بنابراین ، ما باید بررسی کنیم که کدام یک از سرمایه گذاری های عمومی را می توان کاهش داد. این همچنین پول را به خزانه دولت می آورد ، که ما برای سرمایه گذاری های آینده از آن استفاده می کنیم. “

وزارت دارایی اشتیاق کمی نشان داده است. معاون وزیر اولاف شولز (SPD) ایده آلتمایر را “کمی عجیب” خواند. وی به شبکه تحریریه آلمان گفت: دارایی های دولتی نقش مهمی در کمک های دولتی به شرکت ها داشته اند.

سخنگوی گفت ، علاوه بر این ، چنین فروشی به حفظ ترمز بدهی کمک نمی کند ، زیرا اساساً فقط مبادله دارایی است. بودجه هزینه های ناشی از بحران تاج در بودجه فدرال تأمین می شود. در این گزارش آمده است: “این به هیچ گونه خصوصی سازی نیاز ندارد.”

والتر بورژان همچنین آلتمایر را به “پوشیدن قدیمی ترین کلاه محافظه کار” متهم کرد. وی به روزنامه فنك گفت: “اگر پول تهدید به اتمام شود ، تمام تصورشان این است كه ظروف نقره ای را بفروشند.” اما این كار فقط یك بار انجام می شود. مفاهیم جامد ، به عنوان مثال برای رشد پایدار و مشارکت مناسب “دلالان بحران” در بودجه جامعه مورد نیاز است. والت همچنین باید برای سرمایه گذاری امکان پذیر باشد – “به خصوص در نرخ بهره صفر” ، والتر بورژانس گفت.

اقتصاددانان نیز بدبین بودند. کلمنس فوست ، رئیس م Instituteسسه Ifo ، از Süddeutsche Zeitung (سه شنبه) گفت: “دولت باید” فقط در موارد استثنایی موجه در شرکت ها شرکت کند. ” اما کمبود بودجه نباید دلیلی برای فروش دارایی باشد. » شاید دولت بتواند برای مقابله با مشکلات نقدینگی این کار را انجام دهد. اما در مورد بحران تاج اینگونه نیست. پیتر بوفینگر ، اقتصاددان وورتسبورگ ، این رویکرد را “کاملاً بی معنی” خواند. وی به روزنامه گفت: “ممکن است دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد که باید بررسی شود آیا دولت باید در شرکت ها سرمایه گذاری کند ، اما از نظر اقتصادی این کار پوچی است.”

کلاوس ارنست ، سیاستمدار اقتصادی چپ نیز از ایده آلتمایر انتقاد کرد و آن را پوچ دانست. وی گفت: “منطقی تر خواهد بود كه دلالان بحران را با مالیات بالاتر بار بیندازیم و با توجه به نرخ سود منفی ، به درآمد اضافی وام ها متكی باشند تا اتلاف محصولات نقره در حال حاضر.”

© dpa-infocom ، dpa: 210201-99-259802 / 2

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *