سرنوشت نامشخص الکس ساب بین المللی

[ad_1]

رئیس جمهور ونزوئلا ، نیکلاس مادورو در زمان حضور خود.  در تاجر داخلی الکس ساب.
نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در طی سخنرانی خود. در تاجر داخلی الکس ساب.Jhonn Zerpa / Prensa Miraflores / dp / Europa Press

کیپ ورد این هفته برای الکس ساب ساب بازداشت موقت ، که در اواسط ماه ژوئن هنگام فرود با هواپیمای شخصی در مجمع الجزایر پس از هشدار قرمز از اینترپل ، بازداشت شد. برای نیکولاس مادورو. اما سرنوشت الکس ساب که نگرانی عمیقی را در صفوف چاویسمو برانگیخت ، هنوز نوشته نشده است. این روند ممکن است چندین هفته طول بکشد و نیاز به درخواست رسمی واشنگتن دارد که باید ظرف 18 روز انجام شود و توسط دادگاه تأیید شود. این تاجر ، شهروند کلمبیا ، در بازداشت پلیس قضایی در سال ، یکی از جزایر کیپ ورد است.

خوزه لندیم ، وکیل دادگستری این کشور به مطبوعات گفت: “کیپ ورد توافق نامه استرداد دوجانبه با ایالات متحده ندارد ، اما این قرارداد با کنوانسیون های سازمان ملل متحد در ارتباط است ، که وی را ملزم می کند در صورت توافق با درخواست خود موافقت کند.” محلی با این حال ، ساب ممکن است به این تصمیم اعتراض کند ، در این صورت موارد حذف شده تغییر می کند. زمان به نفع کسی که متهم به علاقه مندترین مجری رژیم ونزوئلا است و در دو دادگاه ایالات متحده متهم شده است – جایی که وی در دعوت نامه بود ، بازی می کند. لیست کلینتون همراه با شریک زندگی خود آلوارو پولیدو و در کلمبیا ، متهم به مدیر عامل بودن رهبر چاویستا و همسرش سلیا فلورس شد. این نقش اپراتور به دنبال تحریم های اعمال شده علیه مقامات ونزوئلا اهمیت بیشتری پیدا کرده است. این استرداد نه تنها به دلیل شرایط دستگیری بلکه به دلیل شبکه گسترده قدرت و لابی که ونزوئلا برای جلوگیری از آن استفاده می کند ، خطرناک به نظر می رسد.

چاویسمو در موارد دیگر توانسته است از بازداشت شخصیت های اصلی دولت خود جلوگیری کند. در سال 2014 ، هوگو کارواخال ، رئیس اطلاعات سابق ، متهم به قاچاق مواد مخدر و تروریسم ، موفق شد از دستگیری توسط DEA در آروبا ، جایی که سفر می کرد ، جلوگیری کند ، زیرا او به عنوان کنسول خدمت می کند ، اگرچه هنوز اختیارات خود را ندارد. پس از چهار روز فشار ، هلند وی را آزاد كرد ، وی به كشور بازگشت و توسط نیكولاس مادورو به عنوان قهرمان پذیرفته شد. سال گذشته ، که اکنون از نظر سیاسی از مادورو جدا شده است ، کارواخال بار دیگر در اسپانیا دستگیر شد و در حبس خانگی منتظر استرداد بود ، وی موفق به فرار شد و اکنون فراری است.

ترس از اینکه اتفاق مشابهی برای ساب رخ دهد ، خصوصاً در اپوزیسیون ، سابقه دارد. اعتراض شدید رژیم به بازداشت وی به وی نشان داد که چقدر تاجر برای مادورو مهم است. کاراکاس پس از سالها در سایه نگه داشتن وی ، اما بعد از تجارت مواد غذایی ، دارویی و طلا ، زغال سنگ و مواد غذایی نفتی CLAP ، با واگذاری اختیارات دیپلماتیک به وی پاسخ داد و وی را شهروند ونزوئلا و نماینده دولت خود معرفی کرد. در یک مأموریت بشردوستانه. روزنامه نگاران گفتند که وی همچنین متحدان خود ، به ویژه روسیه را برای میانجیگری در دستگیری بسیج کرد. این پرونده اکنون وارد یک نبرد طولانی ژئوپلیتیکی بین واشنگتن و کاراکاس شده است.

مطبوعات در ونزوئلا ، کلمبیا و ایالات متحده علی رغم مشخصات کم وی ، حداقل از سال 2015 در حال تحقیق و تفحص از وی بوده اند. وی در شهر بارانکیلا کلمبیا متولد شد ، در سن 48 سالگی ، وی تجارت خود را با فروش کلیدهای تبلیغاتی و لباس فرم آغاز کرد. در آن سال ها ، او با شریک زندگی خود ، آلوارو پولیدو – که تا سال 2001 هرمان روبیو نامیده می شد و به جرم قاچاق مواد مخدر در ایالات متحده محکوم شده بود – ملاقات کرد و با استفاده از کنترل بورس اوراق بهادار صادرات کالا به ونزوئلا را آغاز کرد. در سال 2003 ، سانتریفیوژ بزرگ فساد معرفی شد. ساب که در دوره مادورو ، که از سال 2013 آغاز به کار کرد ، تجارت خود را چند برابر کرد ، کاملاً وارد مدیریت Chavismo شده است. گفته می شود پیاداد کوردوبا ، سناتور سابق کلمبیا ، نزدیک به رئیس جمهور سابق هوگو چاوز ، روابط را تسهیل می کند.

روسای جمهور سابق کلمبیا ، آندرس پاسترانا و آلوارو اوریبه ولس ، از فرصت استفاده کردند و به دلیل حمله به عکس مانوئل سانتوس ، به خوان مانوئل سانتوس حمله کردند ، اما رئیس جمهور سابق در مصاحبه با روزنامه توضیح داد زمان که او نمی داند این تاجر کیست. در هر صورت ، حصار اطراف Saab از اواخر سال 2018 که مجبور شد کلمبیا را ترک کند ، به دلیل تحقیقات انجام شده توسط دادگستری ، محکم شده است. در همان سال ، دادستان های مکزیک کالاهای CLAP را توقیف کردند تا از غذاهای بی کیفیت غذای اضافی استفاده کنند. پورتال تحقیقاتی Armando Info قبلاً در تحقیقات خود فاش کرده است که محصولی که آنها به عنوان شیر می فروشند دارای سدیم زیاد و برای کودکان مضر است. در ژوئیه 2019 ، ادعاهای رسمی در ایالات متحده مبنی بر پولشویی 350 میلیون دلار بین سالهای 2011 تا 2015 از ونزوئلا وجود داشت ، و به دنبال آن تحریم هایی از طرف دفتر کنترل دارایی های خارج از کشور و به دنبال آن مصادره بیشتر دارایی هایی که در ایتالیا داشت با همسرش ، مدل ایتالیایی ، کامیلا فابری و هفته گذشته در باررانکیلا. یازده ماه قبل از دستگیری او گذشت.

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *