سد کشنده: BGH اصرار دارد از زوال عقل محافظت کند

[ad_1]

قضاوت اساسی

سد کشنده: BGH اصرار دارد از زوال عقل محافظت کند

برای هر یک از اعضای خانواده به نظر می رسد مانند یک کابوس: شما یک بیمار زوال عقل را در خانه ای قرار می دهید و او از پنجره بیرون می افتد. دادگاه فدرال اکنون ادعای بیوه زن برای درد و رنج را پذیرفته است – و تصمیم بزرگی گرفته است.

به روز شده: 14.01.2021 ، 16:29


دادگاه فدرال در کارلسروهه در حال مذاکره درباره ادعای بیوه برای درد و رنج است.

دادگاه فدرال در کارلسروهه در حال مذاکره درباره ادعای بیوه برای درد و رنج است.

عکس: dpa

کارلسروهه / بوخوم. طبق حکم دادگاه فدرال (BGH) ، خانه سالمندان باید اطمینان حاصل کند که آنها همچنین با خیال راحت افراد مبتلا به زوال عقل را در خود جای دهند.بر اساس پرونده بوخوم ، قضات روز پنجشنبه در کارلسروهه تصمیم گرفتند که در صورت شناسایی یا شناسایی خطر صدمه به خود ، افرادی که از زوال عقل رنج می برند نباید در طبقه بالا و با پنجره هایی که به راحتی باز می شوند اسکان داده شوند. با این حال ، رئیس قاضی تصریح کرد که خطرات و تصاویر بالینی باید همیشه مورد به مورد ارزیابی شوند (Az. III ZR 168/19). بنیاد حمایت از بیمار آلمان این تصمیم را به عنوان یک سیگنال مهم ارزیابی کرد.

به ویژه ، سومین سنای مدنی BGH با یک پرونده غم انگیز مرتبط است: در تابستان 2014 ، یک بیمار زوال عقل از پنجره طبقه سوم یک مرکز در بوخوم سقوط کرد و ماه ها بعد با وجود جراحی های فراوان درگذشت.

همسر وی به دنبال جبران حداقل 50،000 یورو برای درد و رنج از اپراتور خانه است ، زیرا معتقد است وی اقدامات احتیاطی کافی برای محافظت از شوهر خود انجام نداده است. فاصله کف و پنجره 20/1 متر بود. در مقابل دربان ، یک رادیاتور به ارتفاع 40 سانتی متر و یک جلو پنجره به ارتفاع 70 سانتی متر قرار داشت. وکیل بیوه در جلسه دادرسی گفت: دستگاهی که فقط می تواند پنجره ها را با ترک باز کند کافی است.

نماینده امکانات SBO برای افراد مسن در شهر بوخوم gGmbH خاطرنشان کرد که این مرد 64 ساله هنوز بسیار متحرک است و تمام پنجره های ساختمان باید به همین ترتیب مجهز شوند. وی با توجه به آزادی ساکنان دیگر که مناسب نبود ، گفت: “آنها دوست دارند پنجره ای باز کنند.” برخلاف شاکی ، متصدی خانه هیچ خطری برای بالا رفتن مرد از پنجره نمی بیند.

دادگاه منطقه بوخوم و دادگاه منطقه هام (OLG) این نظریه را به عنوان نمونه های قبلی دنبال کرده و پول زن را انکار کردند. بیوه در BGH علیه این اقدام کرد.

اکنون قضات آنجا تصمیم گرفته اند که OLG باید در پرونده تجدید نظر کند. برای ارزیابی اول ، کل تصویر بالینی مرد به اندازه کافی در نظر گرفته نشده است. او هنوز بسیار چابک ، اما در عین حال ناآرام و سرگردان بود. وی همچنین دارای ضعف حافظه و تمایل به ارعاب بود. از طریق رادیاتور و آستانه پنجره ، او موفق شد مانند یک راه پله به پنجره برسد. رئیس گفت: ارزیابی OLG در مورد خطر تصادف همه این عوامل را در نظر نمی گیرد. “او از حقایق کاملاً سواستفاده نمی کند.” در رویه جدید نیز باید با یک متخصص مشورت شود.

وكیل بیوه پس از اعلام حكم به آژانس مطبوعاتی آلمان گفت كه این امر اساساً مربوط به جبران درد و رنج نیست ، بلكه در مورد تأمین عدالت است. “با سلامتی بیش از حد تنبل رفتار شد.” البته یک شرکت حمل و نقل خانگی نمی تواند از همه چیز جلوگیری کند. اما اگر حتی نمی توان از مرحله کمک جلوگیری کرد ، استانداردها بسیار پایین است. “به عنوان یک خویشاوند ، کاش لازم نبود این را خودتان متوجه شوید.”

اوژن بریس ، یکی از اعضای هیئت مدیره بنیاد حمایت از بیمار آلمان ، اکنون امیدوار است که OLG در روش دوم تصمیم دیگری بگیرد. “این مهم و خوب خواهد بود.” و این می تواند برای موارد دیگر اثر سیگنال داشته باشد.

بریش شکایت داشت که حمایت از بیمار در واقع وظیفه دادگاهها نیست ، بلکه قانونگذار است. “در حال حاضر ، من کسی را در سیاست نمی بینم که بخواهد چیزی را تغییر دهد.” وی گفت ، به همین دلیل است که رسیدگی به پرونده ها به عهده دادگاه ها است ، حتی اگر ابزار تجارت کافی نباشد. برخلاف محصولاتی که تولیدکننده باید ایمنی آنها را ثابت کند ، در آلمان هیچ گونه تعهدی در قبال سرویس دهی وجود ندارد. بنابراین ، بستگان – یا مانند این مورد ، افراد تحت تکفل زنده مانده – باید ثابت کنند که حمل کننده ها یا کارمندان خانه مسئول هرگونه خسارت هستند.

© dpa-infocom ، dpa: 210114-99-18283 / 3


جدیدترین فیلم های پانوراما

جدیدترین فیلم های پانوراما

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *