سبزها پوشش اجاره ای را یک راه حل دائمی نمی دانند

[ad_1]

مجلس نمایندگان

سبزها پوشش اجاره ای را یک راه حل دائمی نمی دانند

پروژه سبزهای برلین برای مانیفست انتخاباتی آنها 90 صفحه است. در آن ، طرفی که می خواهد تالار شهر قرمز را در پاییز تصاحب کند ، سعی دارد به بسیاری از س answerالات پاسخ دهد. یکی از تمرکزها سیاست استخدام است.

به روز شده: 01/12/2021 ، 13:42


نمایی از نمای ساختمان مسکونی.

نمایی از نمای ساختمان مسکونی.

عکس: dpa

برلین بتینا جاراس ، بهترین نامزد سبزهای برلین برای مجلس نمایندگان ، محدودیت اجاره را یک راه حل دائمی نمی داند ، اما وقتی می خواهد دوباره آن را حذف کند ، آن را باز می گذارد. این جوان 52 ساله روز سه شنبه هنگام ارائه پیش نویس از برنامه انتخابات سبزها گفت که این به عمد به عنوان یک ترمز اضطراری برای یک بازار کاملاً گرم شده معرفی شده است. “این بدان معنی است که شما فقط نمی توانید آن را جاودانه کنید.” اما نمی توانید فقط بگذارید پایان یابد.بنابراین تهیه ابزارهای جدید برای جلوگیری از رشد جدید قیمت اجاره پس از پایان سقف بسیار مهم است. جاراس گفت: “به همین دلیل ما در حال حاضر روی ایجاد کاداستر اجاره کار می کنیم.” “اینکه ما دقیقاً می دانیم کدام مالکان در این شهر اجاره می گیرند و آپارتمانها از چه استانداردهایی استفاده می کنند.” این زمینه ای را برای تأثیرگذاری در توسعه قیمت های اجاره در آینده ایجاد می کند.

این سیاستمدار سبز در مورد این س ofال که آیا از نظر وی ، طبق برنامه ریزی شده ، سقف اجاره باید در سال 2025 منقضی شود یا پس از آن دوباره تمدید شود ، توضیحی نداد. در دسامبر ، بزرگترین نامزد SPD در انتخابات مجلس نمایندگان ، فرانسیسکو Gifi ، از گسترش بیش از 2025 امتناع ورزید. این مکان به عنوان مکانی برای تنفس در نظر گرفته شده است ، و زمان بیشتری برای استفاده در ساختمانهای جدید بیشتر است. گیف به RBB گفت: “طی پنج سال ، شما باید راه های دیگری را بیابید تا سرمایه گذاران نگویند که من به جای دیگری می روم.”

قبل از محدودیت ، اجاره ها تنظیم می شدند ، نه حداقل از طریق شاخص رانت ، که نمای کلی از میانگین اجاره های متداول در منطقه را ارائه می داد. بر این اساس ، محدودیت هایی در افزایش اجاره بها وجود داشت. به دلیل پوشش ، شاخص اجاره دیگر معتبر نیست.

قانون پوشش اجاره بها در برلین ، که توسط Rot-Rot-Grün تصویب شد و در آلمان منحصر به فرد بود ، از 23 فوریه سال 2020 در حال اجرا است. اجاره حدود 1.5 میلیون آپارتمان در سطح ژوئن 2019 تا 2025 مسدود است سال آنها فقط از سال 2022 به بعد حداکثر 1.3 درصد در سال افزایش می یابند.

اگر آپارتمان دوباره اجاره داده شود ، موجر باید محدودیت های بالاتر و آخرین اجاره درخواستی را رعایت کند. اجاره های بیش از حد از 23 نوامبر کاهش می یافت. به دنبال اعتراض اتحادیه و FDP و غیره ، دادگاه قانون اساسی فدرال امسال تصمیم می گیرد که آیا محدودیت اجاره قانونی است.

جاراس تأکید کرد: “ما در آستانه رانت هستیم.” او بسیار امیدوار است که مورد تأیید قانونی قرار گیرد. حزب وی در حال بررسی این موضوع است که آیا چنین ابزاری می تواند برای رانت های تجاری در سطح کشور نیز معرفی شود. اما این مسئله از نظر قانونی مشکل است.

به گفته یاراش ، سیاست مسکن نیاز به یک سه گانه ساخت مسکن ، تنظیم اجاره و خرید مسکن دارد. هدف سبزها این است که حداقل نیمی از آپارتمان ها در اختیار صاحبخانه هایی باشد که به دنبال منافع عمومی هستند. بخشی از “طرح جامع برای یک زندگی مشترک خوب گرا” باید شامل فضای بیشتر برای انجمن های مسکن باشد.

سبزها علاوه بر اجاره ، بر اولویت های مبارزاتی مانند مدیریت عملکرد ، اقتصاد پایدار ، مبارزه با افراط گرایی راست گرایانه و ادامه انتقال ترافیک محیطی قرمز-قرمز-سبز تمرکز دارند. جاراس توضیح داد: گسترش حمل و نقل عمومی محلی با ناوگان اتوبوس های الکترونیکی ، S-Bahn و U-Bahn جدید و مسیرهای جدید برای اتوبوس ها ، تراموا و مترو هزینه زیادی دارد ، حمل و نقل عمومی به ستون سوم بودجه نیاز دارد.

یک ابزار احتمالی مالیات خودروی شهری است. اما ایده های دیگری نیز وجود دارد که سبزها آماده صحبت در مورد آنها هستند. هدف این است که تا سال 2030 دیگر هیچ ماشین سوختی در حلقه S-Bahn وجود نداشته باشد.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *