سازش در مورد حقوق کودکان در قانون اساسی مورد انتقاد قرار گرفته است

[ad_1]

ائتلاف نیاز به مخالفت دارد

سازش در مورد حقوق کودکان در قانون اساسی مورد انتقاد قرار گرفته است

پس از یک بحث طولانی ، ائتلاف در مورد موضوع حقوق کودکان در قانون اساسی به توافق رسیده است. آیا در حالی که هنوز انتخابات فدرال باز نشده است ، می تواند قانون اساسی را اصلاح کند. اکثریت زیادی لازم است و انتقادات زیادی وجود دارد.


تظاهرات روز جهانی کودک در برلین (بایگانی).  در توافق نامه ائتلاف خود ، اتحادیه و SPD تصمیم گرفته بودند که صریحاً حقوق کودکان را برای مأموریت مشترک آنها در قانون اساسی بگنجانند.  سازمان های محافظت از کودکان سال هاست که خواستار این امر هستند.

تظاهرات روز جهانی کودک در برلین (بایگانی). در توافق نامه ائتلاف خود ، اتحادیه و SPD تصمیم گرفته بودند که صریحاً حقوق کودکان را برای مأموریت مشترک آنها در قانون اساسی بگنجانند. سازمان های محافظت از کودکان سال هاست که خواستار این امر هستند.

عکس: dpa

برلین سیاستمداران مخالف و سازمان های حمایت از کودکان اساساً از توافق نامه اتحادیه و SPD برای گنجاندن حقوق کودکان در قانون اساسی استقبال می کنند.با این حال ، سبزها ، چپ ها و سازمان هایی مانند یونیسف ، انجمن حمایت از كودكان آلمان یا صندوق كودكان آلمان از جمله خاص اصلاحیه قانون اساسی برنامه ریزی شده انتقاد كرده اند كه به نظر می رسد بسیار ضعیف است. مشخص نیست که آیا این پروژه می تواند توسط انتخابات فدرال به پایان برسد ، زیرا اتحادیه و SPD نیز به آرا opposition مخالفان احتیاج دارند. قانون اساسی فقط با اکثریت دو سوم در بوندستاگ و بوندسرات قابل تغییر است.

بر اساس اطلاعات گروه پارلمانی SPD ، سرانجام یک گروه کاری ائتلاف سه شنبه شب متن دقیق تغییر را مورد بحث و بررسی قرار داد. طبق وزارت دادگستری ، ماده 6 قانون اساسی ، که روابط بین والدین ، ​​فرزندان و دولت را تنظیم می کند ، باید با عبارت زیر تکمیل شود: “حقوق اساسی کودکان ، از جمله حق آنها برای تبدیل شدن به افراد مستقل ، باید رعایت و محافظت شود منافع کودک باید به اندازه کافی در نظر گرفته شود. حق قانون اساسی شنیدن کودکان باید رعایت شود. مسئولیت اصلی والدین بی تأثیر است. “

در توافق ائتلاف خود ، CDU ، CSU و SPD تصمیم گرفته بودند که صریحاً حقوق کودکان را برای مأموریت مشترک آنها در قانون اساسی بگنجانند. سازمان های محافظت از کودکان سال هاست که خواستار این امر هستند. طرفداران استدلال می کنند که قانون اساسی به کودکان کاملاً وزن جدیدی می بخشد و باید همیشه مورد توجه قرار گیرد – به عنوان مثال در قانون یا در عمل ، هنگام برنامه ریزی برای ساخت زمین بازی یا پمپ بنزین در محل یا دور زدن مجتمع مسکونی. .

یک اختلاف طولانی بین اتحادیه و SPD بر سر طراحی خاص و وضوح متن وجود داشته است. سیاستمداران HDZ و HSS ابراز نگرانی کرده اند که دولت بیش از حد در خانواده ها دخالت کند. کریستین لمبرشت ، وزیر دادگستری (SPD) گفت: “پس از یک تلاش طولانی ، ما اکنون کلمه ای را پیدا کرده ایم که برای هر دو طرف قابل قبول است.” وزیر خانواده فرانسیسکو جیفی (SPD) افزود: “منافع کودکان و جوانان و حقوق آنها در برابر دولت باید در تمام تصمیماتی که آنها را تحت تأثیر قرار می دهد تقویت شود.” این جمله توافق شده باعث قابل مشاهده شدن حقوق کودکان می شود – “آنها برای اولین بار در قانون اساسی ، با ارزش ترین سیستم ما هستند”

رهبر گروه پارلمانی SPD کاتیا مست روز سه شنبه در مورد دستیابی به موفقیت صحبت کرد. مدت هاست که HDZ و HSS از این کار امتناع می ورزند. “اکنون وظیفه یافتن راهی برای کسب اکثریت دو سوم در بوندستاگ و بوندسرات است.” در صورت عدم موفقیت ، پنجره حقوق کودکان در قانون اساسی برای سالها بسته خواهد شد.

با این حال ، یافتن اکثریت چالش بزرگی خواهد بود. FDP نیز مانند سیاستمداران اتحادیه از دخالت بیش از حد دولت در خانواده ها ابراز نگرانی کرده است. AfD اصلاحیه قانون اساسی را رد می کند. از طرف دیگر ، از نظر چپ و سبزها ، سازش بسیار ضعیف است. کاترین گورینگ اِکارد ، رهبر حزب سبزها گفت: “گنجاندن حقوق کودکان در قانون اساسی به صورت کاملاً نمادین به کودکان کمک نمی کند.” سخنگوی سیاست چپ و کودک گروه پارلمانی ، نوربرت مولر ، از پیشنهاد عدم رعایت استانداردهای کنوانسیون حقوق کودک در سازمان ملل انتقاد کرد. این قابل قبول نیست.

کاتجا دورنر (سبزها) ، لرد شهردار بن و عضو هیئت مدیره صندوق کودکان آلمان ، روزنامه های گروه رسانه ای Funke ، گفت که متن خاص باید فوراً بهبود یابد. اتحاد برای حقوق کودکان ، که در آن صندوق کودکان ، انجمن حمایت از کودکان ، یونیسف آلمان و لیگ کودکان آلمان متحد شده اند ، به طور کلی از طرح های ائتلاف استقبال می کنند ، اما آنها را به عنوان ناکافی انتقاد می کنند. چپ ها ، سبزها و سازمان های حمایت از کودکان حقوق واقعی برای مشارکت کودکان را می خواهند تا آنها بتوانند در فرایندهای سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی شرکت کنند و منافع آنها در نظر گرفته شود.

© dpa-infocom ، dpa: 210112-99-00147 / 2


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *