رویای دهه بیست خروشان جدید

[ad_1]

بعد از همه گیری

رویای دهه بیست خروشان جدید

آیا تاریخ تکرار نمی شود؟ برخی از کارشناسان ، دهه 20 جدید Roaring را پیش بینی می کنند – پس از همه گیری ؛ مشابه 100 سال پیش اما قبل از آن سحر و جادو خشک می آید.


سایمون هانزوگ روانشناس نگران زمان پس از همه گیری است.

سایمون هانزوگ روانشناس نگران زمان پس از همه گیری است.

عکس: dpa

برلین به سختی یک دهه به اندازه دهه 1920 افسانه ای است. Golden Twenties مخصوصاً در آلمان صدای جادویی دارد. در آن زمان ، اقتصاد ، غذا ، مد ، تئاتر ، صنعت فیلم سازی ، زندگی شبانه رونق گرفت.به نظر می رسید پایتخت آلمان – که به “بابل برلین” تبدیل شده است – مرکز جهان است. در اوایل دهه 1920 ، فقر ، تورم فوق العاده و بی ثباتی سیاسی سالها حاکم بود ، در حالی که اروپا و آلمان مشغول تأثیرات جنگ جهانی دوم و بیماری همه گیر آنفولانزای اسپانیا بودند. این کار تا زمان رقص آتشفشان بین سالهای 1924 و 1929 ادامه داشت. آیا الان اینطور خواهد شد؟ و: آیا نیمه دوم سال 2020 طلایی و براق خواهد بود؟

سایمون هانزوگ روانشناس امیدوار است که هنر ، فرهنگ و زندگی اجتماعی در اسرع وقت به شدت برگردد – و اینکه در دهه بیست طلایی جدید ، “شهوت زنده ماندن” ممکن است از مردم فوران کند. او در حال حاضر مشتاقانه منتظر این زمان است. س excitingال مهیج این است که آیا علاوه بر امید شخصی ، فرض منطقی از نظر تجربی نیز وجود دارد؟

کاملاً ، هانزوگ می گوید. ویژگی اصلی انسان به عنوان یک موجود اجتماعی ، به عنوان “سیاست زون” ، بیش از هر چیز در این مورد صحبت می کند. “ما به ارتباطات اجتماعی با افراد دیگر وابسته هستیم. دلیلی وجود دارد که در منشور تاسیس WHO سلامتی به عنوان سلامت جسمی ، روحی و اجتماعی تعریف شده است.” این همچنین یک “اثر بومرنگ” دارد: اگر رفتار سرکوب شود ، حتی بیشتر قویتر می شود. بعد از کرونا ، ارزش و اهمیت هنر ، فرهنگ و بیرون رفتن با شدت بیشتری درک خواهد شد زیرا همه چیز برای مدت طولانی کنار گذاشته شده است.

هانزوگ ، کارشناس پایداری نیز می گوید: “آرزوی مردم برای امرار معاش ، نه فقط وجود امن ، یک مکانیسم تغییر قدرتمند است.” هرچه مرحله ممنوعیت طولانی تر باشد ، می توان تصور کرد که هنر و فرهنگ نیز در زیر زمین گزارش خواهند شد. “این می تواند تأثیر مشابهی در تنوع و تازگی آنها مانند دهه 1920” طلایی “داشته باشد. به این معنا که اعتراض به تحریم ها نه تنها مخرب نیست ، بلکه همیشه دارای پتانسیل خلاقیت است.”

در ابتدا ، احیای مجدد تئاترها و باشگاه ها “باعث تقویت تجربه جامعه و افزایش ارزش و اهمیت آن می شود.” “این همچنین غنی سازی می کند که گروههای افرادی که در این حوادث دخیل بوده اند احتمالاً از قبل تاجگذاری تغییر کرده اند. برخی علاقه و نیاز خود را برای این جنبه های زندگی خود دوباره کشف و کشف می کنند – برخی دیگر که تاکنون بسیار هنرمند بوده اند – و وابسته به فرهنگ هستند ممکن است کناره گیری کنند. “در هر صورت ، این امر برای تنوع و خلاقیت مفید خواهد بود.

با این وجود ، هانزوگ تأکید می کند که نباید فراموش کرد که در ماه های اخیر تعداد اختلالات روانی و اجتماعی به شدت افزایش یافته و در آینده نزدیک نیز رو به افزایش خواهد بود. “برخی از بازیگران بعنوان شرکت کننده دیگر قادر به فعالیت نخواهند بود. این برخی موارد را محدود می کند – اما در عین حال امکان دارد مسیرهای جدید یا فضاهای آزاد در فضای هنری و فرهنگی توسط بازیگران جدید اشغال شود.”

نیکلاس کریستاکیس ، جامعه شناس و پزشک آمریکایی از دانشگاه ییل نیز معتقد است که “نسخه جدید دهه بیستم خروشان” پس از بحران کرونا ، مشابه نسخه بعد از آنفولانزای اسپانیایی در 100 سال پیش ، وجود خواهد داشت. وی گفت: “بیایید صریح بگوییم: بیماریهای همه گیر ممكن است برای ما جدید باشد. آنها برای بشریت چیز جدیدی نیستند.”

اپیدمی ها علاوه بر سیر بیولوژیکی ، سیر اجتماعی نیز دارند. “آنها فقط وقتی تمام می شوند که همه فکر کنند واقعاً تمام شده است.” این مورد در مورد همه گیرهای بزرگ وجود داشت: هنگامی که ویروس از نظر زیست شناختی منجمد شد ، پاکسازی روانی و اقتصادی آغاز می شود.

اخیم برگ مشاور مدیریت مک کینزی اخیراً در مصاحبه ای با اشپیگل گفت که پس از محدودیت های تاج ، مقدار زیادی جبران می شود. “شاید فرصتی برای تکرار دهه بیستم خروشان این قرن باشد.”

کریستاکیس ، جامعه شناس نیز معتقد است: بعد از تاج ، افزایش به وجود خواهد آمد زیرا مردم پولهای پس گرفته شده را خرج می کنند. “این از نظر هنری ، اقتصادی ، فناوری و سیاسی بهاری خواهد بود.” اپیدمی ها “زمان عزاداری” برای مردگان ، معیشت های نابود شده و انزوای اجتماعی است. “بسیاری از مردم در حال نیاز به مذهبی تر شدن هستند. پس از همه گیری ، همه اینها برعکس خواهد شد. کافه ها ، کلوپ های شبانه ، اروتیکا ، رابطه جنسی ، همه اینها بسیار مهم خواهد بود.” با این حال ، احتمالاً تا اوایل سال 2024 طول می کشد تا به حالت عادی برگردد.

© dpa-infocom ، dpa: 210113-99-04163 / 2


جدیدترین فیلم های پانوراما

جدیدترین فیلم های پانوراما

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *