روسیه: خشونت و دستگیری در اعتراضات ناوالنی به پوتین

[ad_1]

منتقد کرملین

هزاران نفر در جریان اعتراضات به آزادی ناوالنی دستگیر شدند

در روسیه ، پلیس با تظاهرات ناوالنی با خشونت و دستگیری مخالفت کرد. اتحادیه اروپا و ایالات متحده به شدت از این انتقاد کرده اند.

پرتره: الکسی ناوالنی

ناوالنی چهره مخالفان روسیه است. کارزار وی علیه فساد و دولت پوتین انگیزه بسیاری از افراد بوده است. با این حال ، مرد 44 ساله نیز چندین بار مورد توجه منفی قرار گرفت. او در ماه اوت مسموم شد.

نمایش توضیحات

مسکو / برلین.

  • طرفداران ناوالنی آخر هفته در حدود 100 شهر روسیه برای انتشار انتقادات از کرملین تظاهرات کردند
  • پلیس علیه تظاهرکنندگان در مسکو و جاهای دیگر استفاده کرد و بیش از 3500 نفر دستگیر شدند
  • اتحادیه اروپا و ایالات متحده به شدت از اقدامات نیروهای امنیتی انتقاد می کنند
  • اعتراضات بعدی برای آخر هفته آینده برنامه ریزی شده استصحنه هایی وجود دارد که قدرت مطلق رئیس حاکمیت خودکامه کرملین را نشان می دهد ولادیمیر پوتین سوال: در حدود 100 شهر روسیه ، دهها هزار نفر به آزادی منتقد بازداشت شده كرملین در آخر هفته رأی دادند الکسی ناوالنی اعتراض عصبی بودن دولت در مسکو در برابر مخالفت ها بی سابقه به نظر می رسد جنبش توده ای بزرگ شدن نیروهای پلیس در بسیاری از مکانها علیه معترضین زور استفاده کرده و هزاران نفر را بازداشت کرده اند. به گفته فعالان حقوق مدنی ، روز شنبه بیش از 3400 نفر در کشور دستگیر شدند.


تنها در پایتخت مسکو حداقل 1360 بود معترضین کیت ، روز یکشنبه پورتال OWD-Info را به اشتراک بگذارید. 523 دیگر دستگیری در سن پترزبورگ وجود دارد. به گفته کمیساریای حقوق کودکان روسیه ، حدود 300 خردسال نیز دستگیر شده اند. همسر ناوالنی ، یولیا ناوالنایا نیز برای چند ساعت در مسکو بازداشت شد. مقامات می گویند بیشتر دستگیر شدگان روز یکشنبه آزاد شدند.


نارضایتی از “سیستم” پوتین در حال افزایش است

هجوم منتقدین به پوتین اعتراضات نشان دهنده افزایش نارضایتی سراسری از “سیستم” پوتین و تمایل به مخالفت آشکار با صاحبان قدرت است. “آزادی برای ناوالنی!” و “پوتین ، درس بخوان!” (به آلمانی ، “پوتین ، بیرون برو!”) مردم در این تجمع ها شعار می دادند. لیزا الكساندرووا-سورینا ، نویسنده ، حتی نقطه عطفی در اعتراضات می بیند: “علی رغم تهدید به تبلیغات دولتی ، مردم با پلیس کمی “

همکاران ناوالنی در مورد 40 هزار نفری که فقط در تعطیلات آخر هفته در مسکو به خیابان ها آمده بودند صحبت کردند. چندین خبرنگار اخباری درباره حدود 20،000 نفر صحبت کردند. پلیس تعداد شرکت کنندگان در این مورد را تایید نکرد رالی که در سرمایه، پایتخت مانند حدود 4000.

حتی 40 هزار تظاهرات کننده نیز تنها قسمت کوچکی از جمعیت 15 میلیونی مسکو هستند جمعیت برای مقایسه: در مینسک ، بلاروس ، بیش از 100000 نفر از دو میلیون نفر سال گذشته علیه رئیس دولت رفتند الكساندر لوكاشنكو در خیابان.

که در سنت پترزبورگ می رود دادستان طبق گفته های خودشان ، شواهدی از خشونت احتمالی پلیس در جریان اعتراضات. رسانه های محلی پیش از این ویدئویی منتشر کرده بودند که نشان می داد معترض میانسالی پس از لگد زدن شکم یک افسر پلیس به زمین ، در حال سقوط است. به گفته بیمارستان ، این زن از ناحیه سر آسیب دید و در آنجا بود واحد مراقبت های ویژه. طبق اطلاعات رسمی ، 29 نفر به دلیل جراحات در کلینیک های مسکو تحت درمان قرار گرفتند.


مقاومت پوتین در منفی 56 درجه

مقاومت در جاهای دیگر در حال رشد است. که در ولادی وستوکطبق گزارش پورتال خبری meduza.io ، در شرق این امپراتوری غول پیکر ، بیش از 3000 نفر به خیابانها ریختند ، 3000 نفر دیگر در شهرهای ایرکوتسک و نووسیبیرسک در سیبری. مردم با دمای شدید یخ زدگی دست و پنجه نرم می کردند یاکوتسک به سیبری منفی 56 درجه سانتیگراد بود. سخنگوی وی دیمیتری پسکوف در تلویزیون دولتی گفت: کرملین تظاهرات گسترده را کم اهمیت جلوه داد: “تعداد کمی از مردم در تظاهرات شرکت کردند” ، بسیاری از مردم به پوتین رأی دادند. در آلمان و سایر کشورها مردم آزادی ناوالنی را به نمایش گذاشتند. حدود 2000 نفر از کنار سفارت روسیه در برلین عبور کردند.

چندین ناوالنی را تهدید می کنند پرونده کیفری و سالها زندان. این سیاستمدار 44 ساله مخالف در حال حاضر به اتهام نقض الزامات گزارش در دادرسی های کیفری قبلی – در حالی که در آلمان توسط یک حمله سمی با عامل نظامی شیمیایی Novichok بهبود یافت. ناوالنی پوتین و سرویس اطلاعات داخلی FSB را مسئول حمله اوت می داند.

مقالات بیشتر در مورد حمله مسموم به ناوالنی


منتقدان کرملین پوتین را به فساد مالی متهم می کنند


خشم طرفداران ناوالنی علیه پوتین نیز معطوف است. منتقدان به طور فزاینده ای آن را به سمت شما پرتاب می کنند سبک رهبری استبدادی و فساد ویدیویی که اخیراً توسط تیم ناوالی منتشر شده باید ثابت کند که رئیس جمهور غایب است رشوه از طرف الیگارشی ها دارای یک مجموعه کاخ ساخته شده در دریای سیاه بود – از جمله یک کازینو ، یک میدان هاکی روی یخ و یک صفحه فرود هلی کوپتر. کرملین اتهامات موجود در این فیلم را که تقریباً 80 میلیون بار مشاهده شده است ، “بی معنی” و “دروغ” توصیف می کند.

اتحادیه اروپا و ایالات متحده وحشیگری نیروهای امنیتی را محکوم کرده اند. نماینده سیاست خارجی اتحادیه اروپا جوزپ بورل “استفاده نامتناسب از زور” در توییتر را انتقاد کرد و اعلام کرد که وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه “مراحل بعدی” را مورد بحث و بررسی قرار می دهند. دولت آمریكا نیز از “روش تند” انتقاد كرده است. مسکو به نوبه خود ایالات متحده را به مداخله در امور داخلی متهم کرده است. کمیسر فدرال برای روسیه ، ج.اوهان ساثوف (SPD) ، پوتین ، کسانی را که علیه او مطرح شده اند ، فراخواند ادعاهای فساد اداری پاک کردن (با dpa / afp)

جدیدترین فیلم های پانوراما

جدیدترین فیلم های پانوراما

نمایش توضیحات


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *