رنتزی و کونته تصمیم گیری درباره بحران احتمالی دولت در ایتالیا را به تعویق انداختند بین المللی

[ad_1]

بحران دولت در مراحل مختلف ، که ماتئو رنزی یک هفته پیش در ایتالیا آشکار کرد ، این پنجشنبه به یکی از مراحل تعیین کننده رسید. رهبر ایتالیا ویوا و نخست وزیر سابق اواخر بعد از ظهر با نخست وزیر جوزپه كنته ملاقات كردند تا دلایل تهدید به اخراج مدیرعامل را كه بخشی از آن است ، توضیح دهند. درگیری بین این دو سیاستمدار که به نوعی تبدیل شده است نمایش واقعیت که در آن قهرمانان داستان حتی قبل از انتشار خبر از اوضاع پیش می روند. صبح رنزی نامه ای خطاب به نخست وزیر را منتشر کرده بود که در آن ادعاهای خود را فاش کرده بود. رنزي قرار بود صبح ملاقات كند ، اما كنته مجبور شد براي شركت در آزادي 18 ماهيگيري كه بيش از 100 روز به طور غيرقانوني بازداشت شده بودند ، به ليبي سفر كند.

دیدار این دو تنها 30 دقیقه به طول انجامید. خیلی کمتر از بیش از دو ساعت ، که در آن زمان کونته با احزاب دیگر در ائتلاف حاکم (جنبش 5 ستاره و حزب دموکرات) نشست. هر دو طرف نشان دادند که موفقیت آمیز است. در اصل ، فاجعه به تعویق افتاده و زمان خریداری می شود ، احتمالاً تا کریسمس. ژست ها هنوز خیلی فاصله داشتند.

نخست وزیر سابق ناراحت است زیرا معتقد است احزاب تشکیل دهنده ائتلاف دولت در تلاشند تا وی را منزوی کرده و او را به عنوان یک فرصت طلب معرفی کنند. “این روزها داستان ساخته شده توسط کاخ [Chigi, por la sede de la presidencia del Gobierno] او می گوید ایتالیا ویوا تاکسی می خواهد. این پوپولیسم است که در ارتباطات اعمال می شود ، اما مهمتر از همه یک دروغ بزرگ است. ” این نامه پاسخی بود به تلاش سایر كشورها برای علنی كردن آن علت یك بحران غیرمسئول در طی یك شكنندگی شدید. چیزی که با افکار عمومی همزمان می شود و از لحظه مهم برای جلوگیری از همه گیری از مضحکه سیاسی خسته شده است.

با این حال ، اگر اصلاح مورد نیاز در 209،000 میلیون یورو وجوه اروپایی که قرار است ایتالیا دریافت کند ، مورد توجه قرار نگیرد ، رنزی یک بار دیگر تهدید می کند وزرای خود را مجبور به استعفا می کند. وی در این نامه به نقل از ماریو دراگی ، رئیس سابق ECB ، دانست كه وی یكی از ناراحت كننده ترین اشارات به كنته است ، كه از ترس جایگزینی وی بعضاً ترس داشت. وی همچنین از نخست وزیر ایتالیا خواست که 36000 میلیون یورو را برای مراقبت های بهداشتی از ماد بپذیرد. یک حد صعب العبور برای حرکت 5 ستاره که اگر کونته بخواهد از آن عبور کند ، با مشکل جدی روبرو خواهد شد. رنزی این را می داند و تلاش می کند تا بیشتر بر وضعیت تأکید کند.

تقویم بحران احتمالی دولت به مرحله جدیدی در تصویب قانون بودجه اشاره دارد که در 23 و 28 دسامبر از مجلس نمایندگان از مجلس سنا عبور می کند. Italia Viva نباید مانع موفقیت شود. اما رنزي مي تواند وزراي خود را مجبور به استعفا كند تا اولين تركها را باز كند. اگر چنین اتفاقی بیفتد ، کونته باید گزارشی از ثبات قوه مجریه در کاخ کویرینال ، مقر ریاست جمهوری بدهد و ضعف قوه مجریه را نشان دهد.

واقعیت این است که حزب دموکرات (DP) آماده است تا همه چیز را با تغییر دولت به پایان برساند و حضور خود را در شورای وزیران افزایش دهد. در کاخ چیگی ، همانطور که خود رنزی در نامه خود یادآوری می کند ، آنها همچنین متقاعد شده اند که این مسیر باعث کاهش تنش با ایتالیا ویوا می شود و می تواند بحران را حل کند. حداقل به طور موقت

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *