دو نبرد آخر مرکل در راس اتحادیه اروپا بین المللی

[ad_1]

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز سه شنبه در بوندستاگ در برلین.
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز سه شنبه در بوندستاگ در برلین.مارکوس شرایبر / AP

اتحادیه اروپا این پنجشنبه و جمعه را جشن می گیرد که باید آخرین اجلاس اروپا در سال باشد و آخرین لمس آخرین دوره ریاست جمهوری آلمان به رهبری آنگلا مرکل است. اما عدم اطمینان درباره مذاکرات Brexit با لندن و وتو مجارستان و لهستان در بودجه اتحادیه باعث ایجاد عدم اطمینان در این انتصاب شده است. و فقط 48 ساعت قبل از نشست ، بروکسل رد نمی کند که یک یا هر دو گفتگو پس از اجلاس طولانی شود یا ممکن است قبل از پایان سال یک جلسه فوق العاده دیگر تشکیل شود.

اولین حمله چهارشنبه این هفته با دیدار رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین و نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون انجام خواهد شد. هر دو تلاش خواهند کرد تا توافق نامه تجارت آزاد را که اجازه جریان روان کالا بین دو کشور کانال انگلیس را پس از 31 دسامبر ، زمانی که دوره گذار Brexit به پایان می رسد ، بسته و یا حداقل آن را تبلیغ کنند.

ریاست جمهوری آلمان معتقد است که ، با وجود این جلسه ، عدم اطمینان همچنان پابرجاست. مایکل روث ، وزیر امور خارجه آلمان در امور اروپا پس از ریاست شورای وزیران اتحادیه اروپا قبل از اجلاس اروپا هشدار داد: “ما خواهان توافق هستیم ، اما به هیچ قیمتی”. سخنان راث به نظر سر فرانسه می آمد ، که در آخرین قسمت از مذاکرات در مقایسه با انعطاف پذیری نسبت داده شده به برلین ، خواستارترین شریک با لندن بود.

ماروش شفوویچ ، معاون کمیسیون اروپا در اسلواکی ، مسئول نظارت بر توافق برای ترک انگلیس ، روز سه شنبه اعتراف کرد: “نمی توان پنهان کرد که دو کشور هنوز خیلی دور هستند.” اما از زمان توافق روز سه شنبه سفسوویچ و همتای انگلیسی خود مایکل گوو در مورد مدیریت مرز بین ایرلند و ایرلند شمالی پس از پایان دوره انتقال ، شرایط آب و هوایی بهبود یافته است. به دنبال این پیمان ، لندن اعلام کرد که مفاد لایحه ای را لغو می کند که در آن حق فسخ یک طرفه نقاط توافق نامه خروج مربوط به ایرلند را برای خود محفوظ می دارد.

اتحادیه اروپا این بندها را نقض قوانین بین المللی می داند ، بنابراین چرخش لندن در بروکسل به عنوان نشانه ای در مسیر درست تفسیر می شود. سفچوویچ گفت: “ما مانع اصلی مذاکرات توافقنامه تجاری را برطرف کردیم.” وی افزود: “ما امیدواریم که این حرکت ادامه یابد.”

تیم های مذاکره کننده ، به سرپرستی میشل بارنیر از طرف اروپایی و دیوید فراست از طرف انگلیس ، اکنون در حال تهیه خلاصه ای دقیق از سه موضوع برجسته هستند (اقدامات برای جلوگیری از رقابت ناعادلانه ، مکانیسم های کنترل توافق و سهمیه ماهیگیری). این نقشه “وضعیت مذاکره” مبنای شاید آخرین نبض بین فون در لاین و جانسون در بروکسل خواهد بود.

وتو از بوداپست و ورشو

روت با اشاره به مشکل مهم دیگر ریاست جمهوری آلمان ، وتو در بوداپست و ورشو از چارچوب بودجه اتحادیه اروپا برای 2021-2021 و صندوق بهبودی 750،000 میلیون برای کاهش بحران اقتصادی ، گفت: “این یک هفته مهم است.” ناشی از همه گیری. این دو پایتخت در تلاش هستند تا مکانیسم دفاعی جدید قانون را خاتمه دهند. روث تأکید کرد که ریاست جمهوری آلمان مصمم است که “تا پایان” به توافق برسد [de la presidencia alemana de la UE]، تا نیمه شب 31 دسامبر. “

کمیسیون اروپا هفته گذشته هشدار داد که اگر دولت های ویکتور اوربان و ماتئوس موراویکی حق وتو را حفظ کنند ، راه دیگری را برای راه اندازی صندوق بازسازی اروپا بدون مجارستان یا لهستان پیشنهاد می کند. اما برلین می گوید مذاکرات “در پشت صحنه” با دو کشور انجام شده است و هنوز فرصت برای توافق آرا بین 27 شریک وجود دارد. “هنگامی که ما ریاست جمهوری را در ماه ژوئیه به دست گرفتیم ، گفتیم که باید با همبستگی و همه با هم از این بحران خارج شویم. و ما به کار خود در این راستا ادامه می دهیم. “

پایان شیطانی سال ریاست اتحادیه اروپا آلمان با پیش نویس پیش نویس توافق نامه آب و هوایی جدید ، تغییر جهت مجدد سیاست تروریستی و به اصطلاح پیمان مهاجرت تکمیل شده است. اما در این جبهه ها ، صدراعظم آلمان چراغ و سایه هایی در پیش دارد.

پیش نویس نتیجه اجلاس اروپا شامل حمایت شورای اروپا “برای هدفی الزام آور در سطح اتحادیه اروپا برای کاهش 55 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 در مقایسه با 1990” است. متن کاملاً بسته نشده است. اگر تصمیم بگیرد سیاست گروگان گیری در مبارزه برای لغو سازوکار به اصطلاح حاکمیت قانون را در پیش بگیرد ، ممکن است با مقاومت لهستان یا مجارستان روبرو شود. اما منابع مشورتی جامعه موافق هستند که توافقنامه 55٪ بسیار پخته است.

نتیجه گیری اجلاس همچنین شامل یک بخش امنیتی است که “جلوگیری از رادیکالیزاسیون و مخالفت با ایدئولوژی های پشت تروریسم و ​​خشونت شدید” ضروری است. ژستی به فرانسه و اتریش ، که خواستار تشدید سیاست ضد تروریسم و ​​کنترل مرزها پس از حملات اخیر آنها هستند.

با این حال ، پیمان مهاجرت هنوز در هوا است. برلین به دنبال دستیابی به توافق اصولی در دوران ریاست جمهوری خود است. هنوز هم در آخرین جلسه وزرای کشور در 14 دسامبر محاکمه خواهد شد. اما مقاومت کشورهای مدیترانه ای ، از جمله اسپانیا ، حاکی از آن است که پیمان مهاجرت در خط مقدم پروژه های ناامیدکننده ریاست جمهوری آلمان باقی خواهد ماند.

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *