دونالد ترامپ: روند استیضاح پس از حمله به کاپیتول؟

[ad_1]

استیضاح

حمله به کاپیتول: آیا ترامپ تهدید به استیضاح است؟

به دنبال شورش کاپیتول در واشنگتن ، چندین دموکرات خواهان برکناری ترامپ از سمت ریاست جمهوری هستند. آیا این ممکن است؟

هرج و مرج و خشونت در واشنگتن: طرفداران ترامپ به پایتخت نشین حمله کردند

این یک حمله بی سابقه به مرکز دموکراسی آمریکا است: در واشنگتن ، طرفداران عصبانی دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب ایالات متحده در حال حمله به پایتخت. در آنجا ، كنگره باید پیروزی در انتخابات جو بایدن را تأیید كند.

نمایش توضیحات

برلین

  • کانون توجه دونالد ترامپ پس از طوفان کاپیتول: رئیس جمهور آمریکا با اتهامات جدی روبرو است
  • بسیاری او را مسئول آنچه روز چهارشنبه در کنگره و اطراف آن در واشنگتن اتفاق افتاد ، می دانند
  • به همین دلیل است که برخی از سیاستمداران دموکرات خواهان یک روند استیضاح جدید علیه رئیس جمهور معزول یا برکناری وی از طریق اصلاحیه قانون اساسی هستند.
  • آیا این می تواند منجر به پایان زودرس ریاست جمهوری ترامپ شود؟ ما به همه سالات پاسخ می دهیمپس از طوفان در حكومت خلیج فارس توسط حامیان عصبانی ترامپ ، خواستار می شود به تأخیر انداختن رئیس جمهور قوی تر می شود. این اتهام: رئیس جمهور ابتدا با ادعاهای بی اساس خود در مورد “تقلب در انتخابات” جمعیت را برانگیخت.برخی از نمایندگان کنگره دموکرات از مایک پنس معاون رئیس جمهور خواسته اند که دونالد ترامپ را بر اساس یک ماده قانون اساسی غیر صالح اعلام کند. بر اساس گزارش رسانه های آمریکایی ، اعضای بلندپایه دولت نیز درباره آن بحث کرده اند. دیگران دیگری را خواستند رویه استیضاحمی توانید تمام اطلاعات مهم در مورد طوفان کاپیتول را در وبلاگ خبری آمریکا بخوانید.

مشخص نیست که چقدر احتمال دارد ترامپ مجبور شود کاخ سفید را قبل از پایان دوره کار خود ترک کند. جانشین وی باید در مدت 14 روز باشد جو بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید سوگند یاد شود. بررسی بعدی معنای استیضاح یا رد صلاحیت ترامپ برای این پست است.

همچنین جالب است: حمله به کاپیتول: چگونه ترامپ طرفداران خود را تحریک می کند

روند استیضاح در ایالات متحده چگونه است؟

برخلاف صدراعظم آلمان که هر زمان می تواند توسط پارلمان فراخوانده شود و همچنین توسط گروه پارلمانی خود برکنار شود ، رئیس جمهور ایالات متحده به دلایل سیاسی توسط کنگره رأی نمی دهد. به جای یکی رای عدم اعتماد همانند آلمان ، قانون اساسی آمریكا این احتمال را می بیند استیضاح (استیضاح)

با این حال ، موانع چنین رویه ای بسیار زیاد است. رئیس دولت فقط با اکثریت هر دو مجلس کنگره می تواند از سمت خود برکنار شود. قانون اساسی آن را “خیانت ، رشوه خواری یا سایر دلایل استیضاح” خوانده است. جنایات جدی و جنایات“- تعریف مفصلی وجود ندارد. اکثریت دو سوم سناتورهای حاضر که به طور خاص برای این روش سوگند یاد کرده اند ، باید رئیس جمهور را محکوم و برکنار کنند.

همچنین بخوانید: تجزیه و تحلیل طوفان کاپیتول: سازمان های امنیتی شکست خورده اند

اکنون دونالد ترامپ چه تهدیدی دارد؟

رئیس جمهور را می توان با هدایت معاون مایک پنس معاون رئیس جمهور از کابینه خود برکنار کرد. این در نوشته شده است 25. تغییر دهید (“اصلاحیه”) قانون اساسی ایالات متحده. این اشاره به این احتمال دارد که “رئیس جمهور نمی تواند اختیارات و وظایف دفتر خود را اعمال کند”. چنین مرحله ای در صورت بیماری جدی یا مشکلات روحی رئیس جمهور ارائه می شود.

پنس و اکثریت اعضای کابینه باید به کنگره بگویند که ترامپ ناتوان باشد – این یک نمایش برتر تاریخی در ایالات متحده خواهد بود. سپس معاون بلافاصله دفتر ریاست جمهوری را تحویل می گیرد. ترامپ می تواند با یک اعلامیه متقابل مقابله کند در نهایت ، کنگره باید با اکثریت دو سوم مجلس سنا و مجلس نمایندگان تصمیم بگیرد. او 21 روز وقت دارد. همچنین بخوانید: ایالات متحده آمریکا: حمله به پایتخت – شرح وقایع


آیا استیضاح جدید امکان پذیر است؟

روند رسیدگی به پرونده دونالد ترامپ از پاییز سال 2019 آغاز شد. زمینه این ماجرا در اوکراین بود. مجلس نمایندگان ، که تحت سلطه دموکرات ها است ، ترامپ را به خاطر او داشته است سوء استفاده از قدرت و جلوگیری از کنگره در فوریه سال گذشته ، ترامپ توسط سنا تحت سلطه آن زمان تبرئه شد.

طبق قانون اساسی ایالات متحده ، رئیس جمهور می تواند به دلیل “خیانت ، رشوه خواری یا سایر جرایم و جنایات برجسته” از سمت خود برکنار شود. یک اکثریت ساده در مجلس نمایندگان برای طرح اتهامات علیه ترامپ کافی است. واقعا – جدا استیضاح پس به اکثریت دو سوم مجلس سنا نیاز خواهد بود. نکته آخر اینکه ، به دلیل مراحل پیچیده و طولانی ، استیضاح جدید در حال حاضر بعید به نظر می رسد.

اینجا بخوانید: حمله به کاپیتول: واکنش ترامپ و بایدن اینگونه بود

آیا ترامپ پس از استیضاح می تواند دوباره کاندید شود؟

اگر رئیس جمهور آینده ایالات متحده از سمت خود برکنار شود ، برنامه های وی برای رئیس جدید نیز عملی خواهد شد درخواست در سال 2024 در خطر. کسانی که به دلیل “استیضاح” برکنار می شوند ، معمولاً شرایط نامزدی مجدد را ندارند.

آنچه در اینجا تعیین کننده است ، متن کیفرخواست است – چه رسمی و چه غیررسمی: بنابراین مقالاتی که علیه ریچارد نیکسون در سال 1974 هیچ حرفی در مورد فعالیت سیاسی بعدی او وجود نداشت. قرار بود نیکسون از سمت ریاست جمهوری برکنار شود ، اما پیش از این استعفا داد. با این حال ، در کیفرخواست سال 1998 علیه بیل کلینتون آمده است که وی ملزم به “خدمت در هر دفتر در ایالات متحده است. رد صلاحیت کردنهمین عبارت در کیفرخواست علیه ترامپ از دادگاه 2019/2020 یافت شد.

همچنین بخوانید: مایک پنس – آمارهای شریف سیاسی ترامپ مخالف است

اگر دادگاه استیضاح دیگری علیه وی موفقیت آمیز بود و کیفرخواست حاوی همان عبارت بود ، ترامپ دیگر هرگز نمی توانست نامزد مقام سیاسی در ایالات متحده شود.

همچنین جالب است: گالری عکس ایالات متحده: معترضین به کنگره هجوم آوردند

ترامپ چه کار دیگری می تواند انجام دهد؟

رئیس جمهور برای اولین بار قول پخش برای اولین بار در روز پنجشنبه را داد. در همان زمان ، وی افزود: “این تازه آغاز مبارزه ما است.” ترامپ طرفداران خود را دارد تئوری های توطئه با “تقلب در انتخابات” از نظر سیاسی الکتریکی شده است. کاملاً محتمل است که طرفداران سرسخت ترامپ برای مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید جو بایدن در 20 ژانویه بار دیگر بسیج شوند. این اتفاق می تواند در روزهای قبل رخ دهد. با توجه به جو سیاسی گرم ، ممکن است درگیری های شدیدی با ضد تظاهرکننده های رادیکال رخ دهد.

اوضاع تا 20 ژانویه به شدت متشنج است. از نظر تئوری ، ترامپ می توانست حکومت نظامی تحمیل می کند ، که قدرت ویژه ای به او می دهد. بر اساس گزارش رسانه های آمریکایی ، رئیس جمهور کمی قبل از کریسمس با مشاور امنیتی سابق خود مایکل فلین و وکیل سیدنی پاول صحبت کرد همچنین صحبت از عملیات نظامی احتمالی در ایالات متحده بود. ترامپ بعداً این موضوع را تکذیب کرد.

آیا ترامپ می تواند جنگ جدیدی را آغاز کند؟

همچنین نمی توان این سناریو را به طور کامل منتفی دانست. نیویورک تایمز گزارش داد ، تصور می شود ترامپ به حمله به تأسیسات هسته ای ایران در ماه نوامبر فکر کرده است. معاون رئیس جمهور مایک پنس ، وزیر امور خارجه مایک پمپئو و سرپرست وزارت دفاع کریستوفر میلر به وی مشاوره دادند.

با این حال ، موانع قانونی برای عملیات نظامی ایالات متحده وجود دارد. سپس “قانون نیروهای نظامی” از سال 1973 ، رئیس جمهور فقط 60 روز در مواقع اضطراری می تواند بدون دریافت مأموریت یا اعلام جنگ از كنگره ، نیرو اعزام كند. این مدت ممکن است حداکثر تا 90 روز تمدید شود. اگر رئیس جمهور نیرو اعزام نکند ، بلکه فقط از هواپیماهای بدون سرنشین یا موشک استفاده کند ، وضعیت متفاوت است ، مانند مورد ترور ژنرال ایرانی کاظم سلیمانی در 3 ژانویه 2020 در بغداد. طبق گفته وزارت دفاع آمریکا ، ترامپ دستور “حمله دقیق” را به عنوان اقدامی “دفاعی” برای محافظت از پرسنل آمریکایی در خارج از کشور صادر کرده است. باید دید که ترامپ به طور خاص این مأموریت را بر چه مبنایی قانونی انجام داده است.

وضعیت ارتش آمریکا چگونه است؟

تصادفی نیست که اخیراً ده وزیر دفاع پیشین آمریكا با هم در این مورد هشدار داده اند نظامی سو abuse استفاده در اختلاف بر سر نتایج انتخابات. جمهوری خواهان و دموکرات ها ، از جمله مارک اسپر و جیمز ماتیس ، که زیر نظر ترامپ خدمت می کردند ، نوشتن درگیری ارتش می تواند ایالات متحده را در “سرزمینی خطرناک ، غیرقانونی و ضد قانون اساسی” قرار دهد. همچنین جالب است: توییتر و فیس بوک “اقدام فوری” علیه ترامپ انجام می دهند

ارتش قبلاً در ماه ژوئن گذشته خود را در راهپیمایی های ضد نژادپرستی (“زندگی سیاه مهم است”) قرار داده بود. ژنرال ها تهدید ترامپ برای استفاده از ارتش منظم علیه معترضین و شورشیان را رد کردند. مارک میلی رئیس ستاد ارتش به همه سربازان یادآوری کرد که آنها در قانون اساسی سوگند یاد کرده اند ، نه به ترامپ. این آزادی تجمع و گفتار را تضمین می کند.

همچنین بخوانید: دونالد ترامپ مقصر خشونت در پایتخت است

(به نقل از dpa)

جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *