دموکرات ها در حال استیضاح ترامپ هستند

[ad_1]

پس از حمله به پایتخت

دموکرات ها برای استیضاح ترامپ اقداماتی انجام می دهند

دموکراتها نمی خواهند رئیس جمهور آمریکا ترامپ پس از حمله وحشیانه طرفداران وی به پایتخت نشین فرار کند. آنها یک استراتژی مضاعف دارند – بخشی از آن استیضاح دوم برای “تحریک شورش” است.

به روز شده: 01/11/2021 ، 19:20


مردی از یک اتومبیل در دنور تابلویی را در دست دارد که خواستار استیضاح رئیس جمهور دونالد ترامپ است.

مردی از یک اتومبیل در دنور تابلویی را در دست دارد که خواستار استیضاح رئیس جمهور دونالد ترامپ است.

عکس: dpa

واشنگتن. پس از حمله طرفداران دونالد ترامپ به پایتخت ، دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا با آغاز دادگاه استیضاح دوم علیه رئیس جمهور منتخب به جلو حرکت می کنند.به گفته تد لیو ، نماینده دموکرات ها ، فراکسیون وی روز دوشنبه قطعنامه ای را در کنگره تقدیم کرد و ترامپ را به “تحریک شورش” متهم کرد. به گفته سخنگوی لیئوس ، می توان روز چهارشنبه در مجلس نمایندگان درباره پیگرد قانونی و در نتیجه روند استیضاح رای گیری کرد.

آغاز تلاش ها برای سرنگونی رئیس جمهور اندکی قبل از تغییر قدرت در واشنگتن در هفته آینده ، شورش ها و حمله به پارلمان آمریکا توسط طرفداران سرسخت ترامپ در چهارشنبه گذشته بود. دموکرات ها در این قطعنامه ترامپ را متهم می کنند که هواداران خود را قبل از حمله به پایتخت به تحریر در می آورد. در این شورش چندین نفر کشته شدند ، از جمله یک افسر پلیس. پیش نویس قطعنامه ترامپ را “تهدیدی برای امنیت ملی ، دموکراسی و قانون اساسی” خواند.

دموکرات ها مجلس نمایندگان را کنترل می کنند و می توانند با اکثریت این اتهام را تصویب کنند. حتی اگر مجلس نمایندگان تصمیم بگیرد که این هفته استیضاح علیه ترامپ را آغاز کند ، تصمیم سنا برای رسیدگی به این پرونده قبل از آغاز به کار جان بای دموکرات وی ، جو بایدن ، در 20 ژانویه عملا غیرممکن است.

دموکرات ها همچنین علاقه مندند که ترامپ را پس از محکوم شدن به استیضاح ، از خدمات دولت آینده منع کنند. این امر وی را از کاندیداتوری احتمالی در سال 2024 محروم می کند. ترامپ اولین رئیس جمهور آمریکا در تاریخ خواهد بود که دو پرونده استیضاح را آغاز کرده است.

حتی اگر نارضایتی ترامپ در میان جمهوری خواهان افزایش یابد ، دو سوم اکثریت مجلس سنا برای محکومیت قابل مشاهده نیست. با حضور 50 دموکرات بعدی در سنا ، 17 جمهوری خواه باید رای دهند. در اولین پرونده استیضاح ، جمهوری خواهان سنا در فوریه سال 2020 ترامپ را تبرئه کردند.

دموکرات ها می خواهند از پیامدهای حوادث هفته گذشته برای ترامپ جلوگیری کنند و یک استراتژی دو جانبه را دنبال می کنند. همزمان ، با ادامه روند استیضاح ، آنها می خواهند مایك پنس معاون رئیس جمهور را ترغیب كنند كه ترامپ را بر اساس اصلاحیه 25 قانون اساسی ایالات متحده قبل از تغییر قدرت در واشنگتن براندازد.

تصویب فوری قطعنامه ای که پنس باید ظرف 24 ساعت به آن پاسخ دهد ، روز دوشنبه به دلیل مخالفت جمهوری خواهان ناکام ماند. برای جلوگیری از رای گیری در جلسه عمومی ، قطعنامه باید به اتفاق آرا تصویب شود. الکسی مونی جمهوری خواه تلاش استنی هویر ، نماینده دموکرات حزب دموکرات را برای دستیابی به مصوبه روز دوشنبه از مجلس جلوگیری کرد. دموکرات ها باید روز سه شنبه آنها را با اکثریت آرا تصویب کنند. سخنگوی مجلس نانسی پلوسی مقاومت جمهوری خواهان را محکوم کرد. “همدستی شما آمریکا را تهدید می کند ، دموکراسی ما را تضعیف می کند و باید پایان یابد.”

در روزهای اخیر ، پلوسی از معاون پنس رئیس جمهور خواسته بود تا برای برکناری ترامپ گام بردارد. اصلاحیه 25 به معاون رئیس جمهور اجازه می دهد رئیس جمهور را با اکثریت اعضای اصلی کابینه ، “قادر به استفاده از حقوق و وظایف خود” ناتوان اعلام کند. پنس هنوز به این درخواست ها پاسخ نداده است. انتقادات از رئیس جمهور در میان جمهوری خواهان ترامپ نیز در حال افزایش است: دو سناتور جمهوری خواه خواستار استعفای فوری وی هستند.

ترامپ در روز 20 ژانویه با قسم خوردن به جان بایدو ، دموکرات خود ، به طور خودکار استعفا می دهد. سی.ان.ان گزارش داد پنس می خواهد در این مراسم در واشنگتن شرکت کند. ترامپ شرکت خود را در مراسم تحلیف بایدن لغو کرده بود. پس از هرج و مرج در روز چهارشنبه ، ترس از خشونت بیشتر وجود دارد. موریل بوثر ، شهردار پایتخت ، از وزارت امنیت داخلی خواست تا اقدامات مربوط به افتتاحیه امسال “در برابر هرج و مرج ، جراحات و مرگ” را در جریان شورش های داخل و اطراف پایتخت تنظیم کند.

در همین حال مقامات آمریکایی خبر بازداشتهای اضافی را اعلام کرده اند. دادستان ها در واشنگتن روز یکشنبه گفتند که FBI یک مظنون را در تگزاس و دیگری را در تنسی دستگیر کرده است. گفته می شود این دو مهاجم دستبندهای پلاستیکی را با خود به کاپیتول حمل می کردند ، زیرا آنها معمولاً از افسران پلیس برای دستگیری استفاده می کنند.

دادستان ها گفتند که متهمان در دادگاه فدرال به جرم ورود غیرقانونی به یک ساختمان با امنیت ویژه و اجبار و رفتار ناشایست در محوطه پایتخت متهم شدند. حداقل 20 مظنون باید در رابطه با طوفان روز چهارشنبه کاپیتول در دادگاه فدرال پاسخ دهند.

بانوی اول ملانیا ترامپ روز دوشنبه با شیوع خشونت در کنگره و اطراف آن سکوت خود را شکست. وی گفت: “من از آنچه در هفته گذشته اتفاق افتاده ناامید و دلسرد شده ام.” “من خشونت رخ داده در پایتخت ملت کشورمان را کاملاً محکوم می کنم. هرگز خشونت مجاز نیست.” وقت آن است که کشور دور هم جمع شود. در همان زمان ، بانوی اول از میلیون ها نفری که طی چهار سال گذشته از وی حمایت کرده اند تشکر کرد.

© dpa-infocom ، dpa: 210111-99-974386 / 5


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *