دفتر کارتل می تواند اقدامات سختگیرانه تری علیه شرکت های دیجیتال انجام دهد

[ad_1]

ائتلاف موافق است

دفتر کارتل می تواند اقدامات سختگیرانه تری علیه شرکت های دیجیتال انجام دهد

احزاب ائتلاف مدتهاست تلاش می کنند بفهمند که چگونه می توان شرکت های دیجیتالی قدرتمندی مانند آمازون را به جای آنها قرار داد. پس از روشن شدن مسائل پیچیده حقوقی ، هیچ چیز مانع بروزرسانی دیجیتال قانون رقابت نشد.

به روز شده: 14.01.2021 ، 18:34


صفحه نمایش آیفون نشان های شرکت های اینترنتی آمریکایی Google (lr) ، Amazon و Facebook را نشان می دهد.

صفحه نمایش آیفون نشان های شرکت های اینترنتی آمریکایی Google (lr) ، Amazon و Facebook را نشان می دهد.

عکس: dpa

برلین مقامات ضد انحصاری در آلمان قادر خواهند بود اقدامات جدی تری علیه تحریف رقابت شرکت های بزرگ دیجیتالی مانند آمازون ، گوگل و فیس بوک انجام دهند.

روز پنجشنبه ، در سومین قرائت ، بوندستاگ اصلاح قانون محدودیت رقابت (GWB) را تصویب کرد ، که ماه هاست در حال بحث و بررسی است. بر این اساس ، اگر شرکت های دیجیتالی سلطه بر بازار از موقعیت خود استفاده کنند ، سرویس کارتل فدرال قادر خواهد بود در آینده علیه اعوجاج رقابت اقدام کند.

این اصلاحات با آرا of ائتلاف حاکم و سبزها تصویب شد. احزاب مخالف AfD ، FDP و چپ رای ممتنع دادند. این اصلاحیه عمدتا از بند جدید 19a تشکیل شده است. این به Cartel Office اجازه می دهد تا برای اولین بار “اهمیت بین بازارهای منحصر به فرد” سیستم عامل های دیجیتال را شناسایی کرده و سپس برخی اعمال را ممنوع کند.

به عنوان مثال ، باید اطمینان حاصل شود که غول های اینترنتی محصولات خود را ترجیحاً بیش از محصولات رقبا در سیستم عامل خود ارائه نمی دهند. اقدامات ضد انحصاری باید تشدید شود تا مقامات بتوانند با سرعت بیشتری رقابت عادلانه را تضمین کنند.

ترکیبی از مشاغل فقط در صورتی باید کنترل شود که یک شرکت شرکت کننده در آلمان سالانه حداقل 50 میلیون یورو به جای 25 میلیون یورو قبلی گردش مالی داشته باشد و یک شرکت شرکت کننده دیگر نیز سالانه حداقل 17.5 میلیون یورو گردش مالی به جای 5 میلیون یورو قبلی داشته باشد.

در واقع به روزرسانی دیجیتال قانون رقابت در سال 2020 به تصویب می رسید. اما اتحادیه و SPD در ابتدا نمی توانستند توافق کنند که آیا روند قانونی باید کوتاه شود تا از سال ها نزاع حقوقی بین شرکت های دیجیتال و اداره فدرال رقابت جلوگیری شود. کارتل ها در نهایت ، اتحادیه از نظر خود غالب شد که فرجام خواهی ها دیگر به دادگاه منطقه ای دوسلدورف ختم نمی شوند ، بلکه مستقیماً در دادگاه فدرال (BGH) به عنوان بالاترین دادگاه حل و فصل می شوند. پیش از این ، استاد حقوق هرمان یوزف بونته ، قاضی سابق منطقه Hanseatic و دادگاه فدرال ، در گزارش های مختصر نگرانی های حقوقی را برطرف کرده بودند.

سخنرانان احزاب حاکم تأکید کردند که این اصلاحیه نمی خواهد با هدف قرار دادن فقط شرکت ها به دلیل بزرگی ، اقتصاد دیجیتال را کند کند. ماتیاس حیدر ، نماینده CDU ، گفت: “ما فقط می خواهیم مسئولیت آنها را به عهده بگیریم آنها از موقعیت خود در بازار به ضرر رقبا ، مصرف کنندگان و شرکت ها سو abuse استفاده کنند.” همکار حزب او هانسجورگ دورز گفت: “ما کمتر از تولد اقتصاد دیجیتال اجتماعی جشن نمی گیریم.”

سبزها با اصلاحیه موافقت کردند ، اما از “کندی سرعت” اصلاحات انتقاد کردند. به جای تغییر قانون ضد انحصاری ، AfD از یک قانون رفتاری داوطلبانه حمایت می کند که باید بین انجمن های تجاری و انجمن های مصرف کننده مذاکره شود. از طرف دیگر چپ ها خواستار سرکوب پیشگیرانه شرکت های بزرگ اینترنتی شده اند ، همانطور که هم اکنون در ایالات متحده در حال بحث است.

آندریاس موند ، رئیس سرویس کارتل فدرال ، از تصمیم پارلمان استقبال کرد. “قانونگذار آلمانی در اینجا یک پیشگام بین المللی است.” ابزارهای مشابه در سطح اروپا در حال بحث است ، اما روند قانونگذاری هنوز در مراحل ابتدایی است. “در آینده ، ما قادر خواهیم بود رفتار شرکت های بزرگ فناوری را زودتر ، یعنی قبل از سقوط کودک در چاه ، ممنوع کنیم.”

انجمن ناشران مجلات آلمان (VDZ) و اتحادیه ناشران روزنامه های دیجیتال و روزنامه های فدرال (BDZV) از این اصلاحیه استقبال کردند. قوانین جدید سرانجام خدمات کارتل را قادر می سازد تا در برابر تبعیض علیه اشخاص ثالث و برخورد ترجیحی پیشنهادهای خود از سیستم های دروازه بان اقدام کند. قدرت این مرجع برای منع شرایط نامناسب بازار در سیستم های دروازه بانی که به اقتصاد و مصرف کنندگان آسیب می رسانند نیز مهم است.

انجمن دیجیتال Bitkom گفت این قانون خطر کاهش سرعت مدل های تجاری مبتنی بر داده را به همراه دارد. اگر شرکت ها مجبور شوند دانش خود را با رقبا به اشتراک بگذارند ، مجبورند دو بار در مورد سرمایه گذاری در راه حل های نوآورانه فکر کنند. از جنبه مثبت ، این قانون باید موانع رقابت را کاهش داده و دسترسی شرکت ها به بازار را تسهیل کند. “روندهای سریع تصمیم گیری می توانند اطمینان قانونی ایجاد کنند ، اما همچنین موارد قانون اساسی را نیز مطرح می کنند.”

از نظر انجمن BVMW SME ، این قانون برای شرکتهای سازمان یافته در آن از اهمیت زیادی برخوردار است. مارکوس جرگر ، مدیرعامل فدرال BVMW گفت: “در طول اصلاحات ، یافتن تعادل مناسب بین فرصت های رشد سیستم عامل های آلمان و اروپا از یک سو و جلوگیری از سو abuse استفاده از قدرت بازار از اهمیت زیادی برخوردار بود.” در یک بیانیه.

© dpa-infocom ، dpa: 210114-99-25849 / 4


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *