در روستا ، آنها اکنون با هم متحیر شده اند

[ad_1]

فرار از شهر

در روستا ، آنها اکنون متحیر شده اند

قانون 15 کیلومتری در محله های بزرگ مانند اوکرمارک به چه معناست؟ و چگونه افراد مسن واکسینه می شوند؟


خبرنگار اوتا کسلینگ بین کروزبرگ و اوکرمارک سفر می کند.

خبرنگار اوتا کسلینگ بین کروزبرگ و اوکرمارک سفر می کند.

عکس: خدمات عکس Reto Klar / FUNKE

برلین بارزترین حوادث در روستا: صبح روز یکشنبه ، هفت نفر همزمان در خیابان قدم زدند. “در یک گروه ، بدون نقاب ، قطعاً برلینی ها!” این چیزی است که آنها می گویند. بعداً ، گروههای كلی از اتومبیلها در جلوی بعضی از خانه ها بودند: واضح است كه ناهار مادربزرگ ، باید قوانین تاج باشد یا نه. علاوه بر این ، ماشین نانوایی در حال حاضر با احتیاط بیشتری راه خود را از طریق روستا طی می کند و حتی در سوپ متوقف می شود. نام مستعار در مورد گرسنگی صحبت نمی کند ، بلکه فقط در مورد گل و لای جاده آسفالت نشده صحبت می کند. اما این اوقات خاص است. از نو.برای مدت طولانی کل مکان هیچ موضوع مشترکی ندارد. در خیابان مردم می خواهند سال نو مبارک باشند. زیرا اکنون می توانیم موارد کرونا را داشته باشیم ، حتی اگر در برنامه کرونا قاطعانه گفته شود: “بدون خطر”. برخی از همسایگان در مراقبت کار می کنند ، “نقاط گرم” گمان می کنند که همه در خانه های مراقبت و م andسسات مشابه هستند. با این حال ، اطلاعات دقیقی در دست نیست. حتی اگر اکنون هفت روز در منطقه به 300 مورد افزایش یافته باشد ، “مهمترین گزارشها” در وب سایت منطقه ، دفتر ثبت نام وسایل نقلیه (هنوز باز) و یک نمایشگاه مسافرتی است (قابل اجرا نیست). در زیر داده های RKI مربوط به روز گذشته آورده شده است.همسایگان بیشتر نگران واکسیناسیون هستند

آخر هفته را متحیر و مبهوت گذراندیم – البته فقط از خیابان به خیابان ، یعنی فقط. در یک فاصله. به عنوان مثال قانون 15 کیلومتری: منطقه اوکرمارک پنجمین منطقه بزرگ آلمان است. از نظر آماری ، در هر کیلومتر مربع حدود 40 نفر در اینجا زندگی می کنند. برای مقایسه ، 15 هزار نفر در كروزبرگ زندگی می كنند در حالی كه 120 هزار نفر در اوكرمارك همچنان حق دارند كه به طور قانونی فعالیت های “توریستی” خود را در “3000 كیلومتر مربع” خود انجام دهند ، 3.8 میلیون برلینی كمتر از یك سوم این منطقه را دارند. – به علاوه مساحت 15 کیلومتر در اطراف هر یک. اوه خوبه.همسایگان بیشتر نگران واکسیناسیون هستند. از یک طرف ، دسترسی به خط تلفن رسمی انتصابات دشوار است. و تا زمانی که برلین از شهروندان سالخورده خود کتباً درخواست واکسیناسیون کند ، این برای ما اتفاق نخواهد افتاد. این نامه ها ممکن است ناخوشایند به نظر برسند ، اما برای افرادی مانند پدر 93 ساله من بهترین هستند – و واکسیناسیون نیز خوب عمل می کند. از طرف دیگر ، در ایالت براندنبورگ ، افراد مسن نه تنها از چگونگی ترتیب واکسیناسیون ، بلکه همچنین از چگونگی رسیدن به آنجا متحیر هستند. زیرا سه مرکز واکسیناسیون قبلی در براندنبورگ در جنوب برلین قرار دارند. با ماشین یا قطار دو تا سه ساعت طول می کشد تا به پوتسدام ، کوتبوس یا شونفلد برسید. افراد بالای 80 سال نباید چنین مسافت هایی را با ماشین شخصی خود طی کنند. حمل و نقل عمومی نیز برای گروه خطر توصیه نمی شود.

اما هرکسی که فکر می کند شکایاتی در روستا وجود دارد اشتباه می کند. اول اینکه ، افراد مسن قبلاً چیزهای بسیار متفاوتی را تجربه کرده اند. به عنوان مثال “فاصله” اصطلاحی کاملاً متفاوت برای افرادی است که در دوران GDR در این کشور زندگی می کردند. و خانواده ها و همسایگان هستند ، هیچ کس در یک روستا تنها نیست. همچنین: زندگی ادامه دارد. وقتی درختان در زمستان قطع می شوند و کشاورزان مانند هر ژانویه کودهای زیادی را به مزارع می رانند ، اکنون اره های برقی فریاد می کشند. مزخرفات باید جایی بروند. به تازگی یک آهنگ خاص در بالای همه اینها پخش شده است: The Cranes ‘Call. اولین منادی های بهار در اینجا هستند.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *