دادگاه حکم زندان رئیس جمهور پیشین کره جنوبی را تأیید کرد

[ad_1]

تصمیم نهایی است

دادگاه حکم زندان رئیس جمهور پیشین کره جنوبی را تأیید کرد

رسوایی فساد مالی پیرامون رئیس جمهور سابق کره جنوبی پارک گئون هی کشور را به شدت متزلزل کرده است. پارک به یک زندان طولانی مدت محکوم شد ، اما دادگاه تکرار شد. اکنون روند کار به پایان رسیده است.


پارک گئون هی ، رئیس جمهور سابق کره جنوبی ، برای رسیدگی به دادگاه منطقه مرکزی سئول در سال 2017 وارد می شود.

پارک گئون هی ، رئیس جمهور سابق کره جنوبی ، برای رسیدگی به دادگاه منطقه مرکزی سئول در سال 2017 می آید.

عکس: dpa

سئول شش ماه پس از آنكه پارك گئون هي ، رئيس جمهور سابق كره جنوبي به جرم فساد و ساير جرايم به 20 سال زندان محكوم شد ، اين حكم قطعي است.روز پنجشنبه ، دادگاه عالی کشور گفت که درخواست تجدیدنظر دادستانی در مورد حکم دادگاه مجدد علیه پارک را در ژوئیه گذشته رد کرد. دادگاه همچنین جریمه 18 میلیارد وون (13.5 میلیون یورو) را تأیید کرد. با این حکم ، محاکمه مشخص علیه پارک 68 ساله به پایان رسید.

این سیاستمدار محافظه کار در دوران حکومت خود درگیر یک رسوایی گسترده بود ، که کشور را به شدت متزلزل کرد و ماه ها اعتراضات خیابانی را برانگیخت. در مارس 2017 ، این منجر به استیضاح دادگاه قانون اساسی شد. بعداً پارک دستگیر و به اتهام سو abuse استفاده از قدرت ، فساد ، زورگویی و سایر اتهامات متهم شد.

کابینه ریاست جمهوری سئول در پاسخ به حکم فعلی گفت که چنین پرونده ای هرگز نباید تکرار شود. پرونده غم انگیز یک رئیس جمهور سابق در حال گذراندن حکم زندان باید “یک درس تاریخی” باشد.

در وهله اول ، پارک در ابتدا 24 سال حبس دریافت کرد که در آگوست 2018 یک سال افزایش یافت. پارک پس از دوری از جلسه دادگاه اصلی اکتبر 2017 ، اتهامات را رد کرد.

در یک پروسه استخدام جداگانه ، رئیس دولت سابق نیز به پنج سال زندان محکوم شد. ادعا می شود که او به طور غیرقانونی مبالغ زیادی از سرویس مخفی را پذیرفته است. هر دو پرونده در جریان مذاکره مجدد سال گذشته جمع آوری شد. دادگاه عالی سئول پیشتر پرونده را در آگوست 2019 به دلیل اشتباهات رویه ای رد کرده بود. پارک همچنان در بازداشت به سر می برد و از آن زمان توانسته است برای معالجه پزشکی در بیمارستان از زندان خارج شود.

در مجموع ، احکام پارک اکنون 22 سال است. وی به دلیل نقض قوانین انتخابات به دو سال زندان دیگر محکوم شد.

کره جنوبی دختر اواخر سال 2012 دختر دیکتاتور نظامی سابق پارک چونگ هی را به عنوان اولین زن این کشور انتخاب کرده است. جانشین پارک در پست ریاست جمهوری مون جائه این-لیبرال سوسیال است.

لی میونگ باک ، سلف پارک (2008 تا 2013) نیز به جرم فساد در زندان به مدت طولانی محکوم است. در اکتبر گذشته ، دیوان عالی کشور حکم 17 ساله را تأیید کرد. اخیراً ، حزب حاکم دموکرات احتمال عفو هر دو سر دولت سابق را شامل شد. مون هنوز در این باره علنی اظهارنظر نکرده بود. بخشش برای هر دو مورد در بین مردم بحث برانگیز است.

© dpa-infocom ، dpa: 210114-99-18587 / 3


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *