دادرسی استیضاح دوم علیه ترامپ آغاز شده است

[ad_1]

استیضاح

دادرسی استیضاح دوم علیه ترامپ آغاز شده است

پس از شورش ها در کاپیتول ، همه چیز خیلی سریع پیش رفت. رئیس جمهور دونالد ترامپ اکنون باید به دلیل نقشی که در شورش ها دارد ، در مجلس سنا متهم شود. دموکرات ها امیدوارند که یک “زلزله” سیاسی در سنا رخ دهد.

به روز شده: 14.01.2021 ، 16:16


رئیس جمهور دونالد ترامپ با 232 رأی موافق به 197 رأی موافق ، به استیضاح بعد از طوفان کاپیتول رای داد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا با 232 رأی موافق به 197 رأی موافق ، پس از طوفان کاپیتول به استیضاح رای داد.

عکس: dpa

واشنگتن. دونالد ترامپ پس از حمله طرفدارانش به پایتخت ، اولین رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده شد که برای دومین بار به دادخواست استیضاح پرداخت.علاوه بر همه 222 دموکرات ، ده جمهوریخواه ترامپ روز چهارشنبه (به وقت محلی) در مجلس نمایندگان رای دادند تا روند استیضاح جدید آغاز شود. 197 جمهوری خواه رای مخالف دادند. ترامپ باید برای “تحریک شورش” به سنا پاسخ دهد. میچ مک کانل ، بهترین جمهوریخواه سنای آمریکا ، نمی خواهد روند کار را در آنجا آغاز کند تا اینکه هفته آینده جو بایدن ، جانشین ترامپ ، سوگند یاد کند. بایدن اظهار امیدواری کرد که سنا فرصت کافی برای تأیید همزمان اعضای کابینه و بحث در مورد لایحه های مهم را داشته باشد.

حامیان عصبانی ترامپ روز چهارشنبه هفته گذشته پس از سخنرانی تحریک آمیز رئیس جمهور ، به پایتخت حمله کردند. در آن زمان ، کنگره برای تأیید پیروزی بایدن در آنجا جمع شده بود. در این شورش ها 5 نفر کشته شدند ، از جمله یک افسر پلیس.

در قطعنامه ای که روند استیضاح را باز می کند ، ترامپ شخصاً مسئول این حمله است. ترامپ اکنون باید با روند استیضاح در سنا روبرو شود که مشابه دادرسی است. در نهایت برای محکوم کردن ترامپ به اکثریت دو سوم مجلس سنا نیاز خواهد بود. این حداقل 17 سناتور جمهوری خواه را ملزم به همراهی با دموکرات ها می کند. در حال حاضر مشخص نیست که آیا این اتفاق می افتد؟

ترامپ روز چهارشنبه هفته آینده با قرار دادن بایدن به طور خودکار دفتر را ترک می کند. با روند استیضاح ، دموکرات ها همچنین می خواهند اطمینان حاصل کنند که ترامپ توسط ادارات دولتی آینده ممنوع است. این بدان معناست که وی در سال 2024 مجاز به کاندیداتوری برای ریاست جمهوری نیست. به همین دلیل طرح استیضاح فراتر از یک اقدام نمادین است. دموکرات های برجسته همچنین استدلال کردند که ارائه نمونه ای در محکومیت اقدامات ترامپ و در نتیجه جلوگیری از چنین نقض روسای جمهور آینده بسیار مهم است.

مک کانل گفت ، با توجه به کمبود وقت ، امکان بستن پرونده استیضاح در سنا قبل از سوگند كردن بایدن وجود نداشت. بنابراین ، با تمرکز اولیه در انتقال منظم ، کشور بهترین حالت را دارد.

بایدن اظهار امیدواری کرد که سنا ضمن کار بر روی سایر مسائل فوری برای کشور راهی برای استیضاح پیدا کند. برای دولت وی مهم است که به سرعت مناصب اصلی را در کابینه اشغال کند – زیرا بایدن به مجلس سنا بستگی دارد ، که باید این داده های شخصی را تأیید کند. بایدن همچنین مبارزه با همه گیری تاج و کمک به اقتصاد را از موضوعاتی عنوان کرد که سنا هنگام روی کار آمدن باید با آنها سر و کار داشته باشد.

معلوم نیست دقیقاً چه زمانی روند سنا آغاز شود و چه مدت ممکن است طول بکشد. اول از همه ، این س arال مطرح می شود که جمهوری خواهان ترامپ چگونه در سالن قرار می گیرند. برخی از جمهوری خواهان در سنا قبلاً علناً با ترامپ مخالفت کرده اند اما هنوز برای استیضاح بله نگفته اند.

رئیس کمیته اطلاعات پارلمانی دموکرات ها ، آدام شیف گفت که ممکن است یک “زلزله” سیاسی در سنا رخ دهد که منجر به اکثریت به نفع استیضاح شود. شیف به گزارشی در نیویورک تایمز استناد می کند که طبق آن مک کانل در داخل فاش کرد که معتقد است روند استیضاح علیه ترامپ موجه است. این روزنامه با استناد به منابع نامشخص از اطرافیان مک کانل ، نوشت که مک کانل از آغاز روند رسیدگی خوشحال است. این می تواند جدایی حزب وی از ترامپ را برای حزبش آسان کند.

در جلسه ای در مجلس نمایندگان ، نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان ، ترامپ را “تهدیدی علیه کشور” توصیف کرد. جمهوری خواه “تروریست های داخلی” را به تلافی در شکست انتخابات تحریک کرده بود.

حتی کوین مک کارتی رهبر اقلیت جمهوری خواه گفت: “رئیس جمهور بدون گناه نیست.” رئیس جمهور مسئول حمله به كنگره توسط جمعیت زیادی بود. اما برکناری وی از سمت خود در چند روز آخر دوره تصدی وی کار اشتباهی است. وی هشدار داد که این تنها باعث افزایش شکاف سیاسی در کشور می شود.

اندکی پس از آغاز مراحل استیضاح ، ترامپ از ملت خواستار آشتی شد. ترامپ در ویدئوی 5 دقیقه ای منتشر شده توسط کاخ سفید گفت: “من به وضوح خشونت هایی را که هفته گذشته دیدیم محکوم می کنم.” “خشونت و خرابکاری مطلقا جایی در کشور ما ندارد.” وی از مردم خواست تا تنش ها ، احساسات آرام را برطرف کرده و به صلح در کشور کمک کنند. ترامپ سعی کرد از هواداران خود که به پایتخت حمله می کردند فاصله بگیرد. با توجه به گزارش های احتمالی اعتراضات بعدی خشونت در پایتخت ، واشنگتن و سایر مناطق کشور طی چند روز آینده ، ترامپ خواستار جلوگیری از خشونت شد. وی در این فیلم به روند استیضاح اشاره نکرد.

ترامپ قبلاً استیضاح شده بود – فقط سومین رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده. در اولین دادگاه ، وی مجبور شد در ماجرای سو Ukrainian استفاده از قدرت و جلوگیری از تحقیقات در کنگره در اوکراین پاسخ دهد. وی سرانجام با اکثریت جمهوری خواهان خود در مجلس سنا از کلیه اتهامات تبرئه شد. از آن زمان ، با این حال ، برخی از همکاران حزب از او روی برگردانده اند. شورش های کاپیتول باعث خشم بزرگی در میان آنها نیز شد.

امنیت در پایتخت و مرکز شهر واشنگتن در آستانه مراسم تحلیف بایدن به طرز چشمگیری تشدید شد. بسیاری از خیابان ها بسته شده و هزاران سرباز گارد ملی در اطراف پایتخت مستقر شده بودند.

© dpa-infocom ، dpa: 210113-99-04346 / 14


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *