خطر بستری شدن در دلتا را دو برابر می کند

[ad_1]

نتیجه تحقیق

خطر بستری شدن در دلتا را دو برابر می کند


یک پرستار مراقبت های ویژه روی بیمار مبتلا به کووید 19 در بخش مراقبت های ویژه کار می کند.

یک پرستار مراقبت های ویژه روی بیمار مبتلا به کووید 19 در بخش مراقبت های ویژه کار می کند.

عکس: dpa

محققان کمی بعد از ظاهر شدن ویروس دریافتند که نوع دلتا نسبت به ویروس نوع وحشی مسری تر است. در حال حاضر یک مطالعه جدید در مورد میزان بستری شدن در بیمارستان انجام شده است.

کمبریج بر اساس یک مطالعه ، در صورت آلوده شدن به نوع دلتا ویروس کرونا ، خطر بستری شدن در بیمارستان حدود دو برابر نوع آلفا است.


محققان دانشگاه کمبریج و اداره بهداشت عمومی در انگلستان بیش از 40،000 مورد تاج در انگلستان را بین اواخر مارس و اواخر مه 2021 تخمین زده اند. نتایج منتشر شده در مجله Lancet Infefect Diseases ، عمدتا به خطر افراد واکسینه نشده داده ها برای افرادی که کاملاً واکسینه شده اند اجازه نتیجه گیری نمی دهد.

تا کنون ، مطالعات عمدتا قابلیت حمل بیشتر نوع دلتا را نشان داده است. تقریبا هیچ ادعای موثقی در مورد خطر دوره های سنگین وجود ندارد. اکنون دانشمندان از نتایج ده ها هزار آزمایش مثبت استفاده کرده اند که از طریق تجزیه و تحلیل ژنتیکی به دلتا یا آلفا اختصاص داده شده است. تقریبا 9000 نفر به دلتا و حدود 35000 نفر به آلفا بازگشتند. در این راستا ، محققان تعداد بستری شدگان در بیمارستان را مورد بررسی قرار دادند.

پس از تعدیل عواملی مانند سن و جمعیت شناسی ، که معمولاً خطر ابتلا به یک بیماری جدی را افزایش می دهند ، آنها دریافتند که یک فرد مبتلا به دلتا به طور متوسط ​​2.26 برابر بیشتر در معرض خطر بستری شدن در عرض دو هفته پس از آزمایش قرار دارد. بنابراین ، خطر مراجعه به اورژانس یا بستری شدن در عرض 14 روز در دلتا 1.45 برابر بیشتر از آلفا بود.

از بیش از 40 هزار مورد مورد مطالعه در مطالعه ، تنها 1.8 were واکسینه شده بودند ، که محققان به عنوان تأیید بیشتر موثر بودن واکسن ها تعبیر کردند. 74 درصد از افراد آلوده در نظر گرفته نشده واکسینه شده بودند ، 24 درصد فقط تا حدی واکسینه شده بودند ، یعنی تنها با یک دوز واکسیناسیون. با توجه به اطلاعات محدود موجود ، محققان قادر به اظهارنظر در مورد اینکه آیا خطر بالاتری از بیماری جدی در افراد واکسینه شده است ، نیستند.

آن پرسانیس ، نویسنده این مطالعه ، از دانشگاه کمبریج ، می گوید: “تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که بدون واکسیناسیون ، شیوع دلتا بار بیشتری نسبت به اپیدمی آلفا بر سیستم سلامت وارد می کند.” “دریافت واکسن کامل برای کاهش خطر عفونت علامتی و کاهش خطر ابتلا به عفونت دلتا شدید و بستری شدن در بیمارستان بسیار مهم است.”

نویسندگان به نقاط ضعف مطالعه خود اشاره می کنند که هیچ اطلاعاتی در مورد بیماریهای قبلی بیماران خود ندارند. همچنین ممکن است قوانین پذیرش در بیمارستان در طول دوره آزمایشی تغییر کند. محققان حداقل سعی کرده اند تا حد امکان این عوامل را در محاسبات خود به حداقل برسانند.

نوع دلتا ، که در ابتدا در هند اثبات شد ، اکنون در بسیاری از کشورها مانند انگلیس و آلمان غالب است. کارشناسان انتظار دارند که تا حد زیادی گزینه های دیگر را در سرتاسر جهان جابجا کند – مگر اینکه حتی بیشتر مسری گسترش یابد. دلتا برای اولین بار در مارس در انگلستان افتتاح شد.

© dpa-infocom ، dpa: 210828-99-999227 / 2


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *