خروج انگلیس از اراسموس به چه معناست؟

[ad_1]

خداحافظ ، خداحافظ ، انگلستان

خروج انگلیس از اراسموس به چه معناست؟

آنها در كتابخانه ها كنار هم می نشستند ، شبهای زیادی با هم می رقصیدند ، زبان خود را می آموختند و غالباً مادام العمر دوست می شدند: سال به سال ، ده ها هزار دانش آموز اروپایی به انگلیس رفتند و برگشتند.


انگلیس اراسموس را با Brexit ترک می کند.  ایزابلا جواهر بریتانیایی ، که فقط چند ماه پیش در فرانسه و ایتالیا تحصیل کرده است ، وقتی به زمان خود در اراسموس می اندیشد نیز هیجان زده می شود.

انگلیس اراسموس را با Brexit ترک می کند. ایزابلا جواهر بریتانیایی ، که فقط چند ماه پیش در فرانسه و ایتالیا تحصیل کرده است ، وقتی به زمان خود در اراسموس می اندیشد نیز هیجان زده است.

عکس: dpa

لندن ماکس هوگرب 29 ساله از مونستر می گوید ، در واقع او انتظارات زیادی از اراسموس نخواهد داشت. پنج سال پیش ، یک دانشجوی پزشکی تصمیم گرفت یک ترم اراسموس را در ولز بگذراند. وی امروز گفت: “من گیر افتادم ، زمان بسیار مهمی برای من بود.”

“تقریباً می گویم همه باید چنین کاری می کردند.” ایزابلا جواهر بریتانیایی ، که فقط چند ماه پیش در فرانسه و ایتالیا تحصیل کرده است ، وقتی به زمان خود در اراسموس می اندیشد نیز هیجان زده می شود. این جوان 21 ساله که معمولاً در منچستر فرانسه و ایتالیایی می خواند ، گفت: “این یک فرصت عالی بود.” او هرگز نمی توانست مانند دانشگاه های خود در دانشگاه زبان یاد بگیرد.

اراسموس در انگلیس زمانی بود

تجربه ای که سالانه صدها هزار نفر به لطف برنامه تبادل اتحادیه اروپا که اکنون + اراسموس نامیده می شود ، بسیار فراتر از تبادل دانشگاه ناب است. ده ها هزار انگلیسی که در کشورهای اتحادیه اروپا تحصیل می کنند – و حتی بیشتر جوانان اروپایی ، که انگلیس به طور سنتی یکی از دانشگاه های مورد علاقه آنها بوده است – به لطف دانشگاه های شناخته شده و معتبر ، اما همچنین به دلیل فرهنگ رایج انگلیس.

این یک بار بود Brexit تمام شد. هنوز یک مرحله گذار وجود دارد ، اما یک چیز واضح است: انگلیس خارج از برنامه اراسموس است. حدود یک سال پیش ، بوریس جانسون ، نخست وزیر ، اعلام کرد که اراسموس قطعاً پس از Brexit حفظ خواهد شد – اما نزدیک به اولین چرخش رئیس دولت نبود. به گفته یکی از اعضای ارشد مذاکرات Brexit ، برای انگلیس “صدها میلیون یورو” هزینه برای ماندن در بخشی از برنامه بعد از Brexit خواهد بود.

نسل آینده انگلیس هنوز باید بتواند در خارج از کشور تحصیل کند. “برنامه تورینگ” باید جایگزین اراسموس شود ، به نام رمزگشای افسانه ای کد Enigma انگلیس ، آلن تورینگ ، که امکان خواندن رمزهای رادیویی رمزگذاری شده در جنگ جهانی دوم را برای انگلیسی ها فراهم کرد. تفاوت کلیدی در برنامه جدید: تورینگ فقط در یک جهت کار می کند.

وقتی یک برنامه درسی به یک مسئله سیاسی تبدیل می شود

جانسون گفت: “دانشجویان این فرصت را خواهند داشت که نه تنها در دانشگاه های اروپا ، بلکه در بهترین دانشگاه های جهان نیز تحصیل کنند.” حدود 100 میلیون پوند (حدود 110 میلیون یورو) در سال اول به برنامه وارد می شود. دانشجویان انگلیسی می توانند تقاضای بودجه کنند – هیچ پولی برای دانشجویان اتحادیه اروپا وجود ندارد. دیوید سایمون ، جغرافی دان از دانشگاه رویال هالوی لندن ، گفت: “این یک جایگزین معادل نیست.” “مبادله متقابل در اراسموس بیانگر روحیه اروپایی بود.” در این زمینه تعجب آور نیست که دولت گزینه یک طرفه تری را انتخاب کرده باشد.

جیمز اسلوم ، استاد علوم سیاسی دانشگاه کینگ هلووی لندن ، حدس زد: “من گمان می کنم یک فرض ایدئولوژیک وجود دارد که اراسموس بسیاری از جوانان طرفدار اروپا را تولید می کند ، که مطمئناً درست است.” نگرشی که می تواند برای انگلیس در آینده نیز مفید باشد ، اما برکسیت گرایان محافظه کار در دولت معتقدند لزوما در کشور جدید برای Brexit نمی گنجد. ریچارد تو ، مورخ دانشگاه اکستر گفت: “یک دوره قابل توجهی از عدم اطمینان و فرصت های از دست رفته برای یک نسل از دانش آموزان وجود خواهد داشت.” در نگاه اول ، به نظر می رسد که برنامه جدید در پشت یک پاکت ایجاد شده است.

ایزابلا جواهر ، دانشجوی زبان خارجی نیز شک دارد که برای مکان های محدود برنامه ، رقابت بیشتری وجود داشته باشد و کاندیداهای محروم نیز کنار گذاشته شوند. این جوان 21 ساله مشکوک گفت: “او کسانی را که لیاقت آن را دارند پشت سر خواهد گذاشت.” “این فقط نشان می دهد که دولت ما اصلاً به دانشجویان فکر نمی کند.” به خصوص برای جوانان مانند او که در حال یادگیری زبان های خارجی هستند ، ضرورت فوری برای زندگی در خارج از کشور و همچنین استفاده از زبان در زندگی روزمره است. وی گفت: “در حال حاضر یک مشکل بزرگ با معلمان زبان در انگلیس وجود دارد.”

حداقل اسکاتلند می تواند در کنار اروپایی ها بماند

تعداد شرکت کنندگان از اروپا که برای تحصیل در انگلستان آمده اند همیشه به طور قابل توجهی بیشتر از بالعکس بوده است: در سال 2019 ، 18000 انگلیسی خوب برای تحصیل یا آموزش با Erasmus + در سایر کشورهای اتحادیه اروپا رفتند ، در حالی که بیش از 30،000 به انگلستان آمدند.

همانطور که معمولاً اتفاق می افتد ، اوضاع در شمال انگلیس نسبت به منطقه دولت لندن کمی متفاوت است: نخست وزیر اسکاتلند ، نیکلاس استورجون ، خروج انگلیس از اراسموس را “تخریب فرهنگی” توصیف کرد. اگر به او بستگی داشت ، اسکاتلند به زودی به برنامه اراسموس باز می گشت. و دانشگاههای آلمان همچنین امیدوارند که مبادله نزدیک با بخش اروپایی این کشور سریعتر از بقیه کشور پادشاهی انجام شود.

ماکس هوگرب ، که خود را “قرابت پادشاهی متحده” توصیف می کند ، از ترک بریتانیا ابراز تأسف می کند. خوشبختانه ، یک دانشجوی اروپایی می تواند تجربه خود را با اراسموس ، فقط در جایی دیگر ، ادامه دهد. “بیشتر آنچه اراسموس است به سایر کشورها اختصاص دارد.” دانشجویان انگلیسی نمی توانند این حرف را بزنند – آنها 27 گل اراسموس را از دست می دهند. امید به تورینگ همچنان باقی است.

© dpa-infocom ، dpa: 210108-99-942030 / 3

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *