حمله به بازار کریسمس: مخالفت می خواهد شاهد بیشتری شنیده شود

[ad_1]

تروریسم

حمله به بازار کریسمس: مخالفت می خواهد شاهد بیشتری شنیده شود


در 20 دسامبر 2016 ، بازار کریسمس در برلین Breitscheidplatz در برلین ویران شد پس از اینکه قاتل Anis Amri با یک کامیون بر فراز میدان مسابقه داد.

رد پای ویرانگری را می توان در 20 دسامبر 2016 در بازار کریسمس در Breitscheidplatz برلین مشاهده کرد ، پس از آنیس قاتل Anis Amri با کامیون در آن طرف میدان.

عکس: dpa

کمیته تحقیق از ده ها شاهد خواست تا اشتباهات مقامات در مورد حمله تروریستی به بریتشایدپلاتز را فاش کنند. کمی قبل از بخش خانه ، پرونده های جدید و ناشناخته ظاهر می شوند.

برلین مخالفت در کمیسیون تحقیق بوندستاگ در مورد حمله تروریستی به بازار کریسمس در برلین می خواهد شاهد بیشتری را براساس پرونده های دفتر حمایت از قانون اساسی که دیر تحویل داده شده است ، بشنود.


به طور خاص ، این مربوط به اطلاعات مربوط به دو مرد از مجاورت مسجد Fussilet در برلین است ، که در سال 2017 ممنوع شد و قاتل بعدی Anis Amri نیز از آنها بازدید کرد. وزارت کشور فدرال در اوایل ماه مه اعلام کرد: “به عنوان بخشی از یک بررسی ، مشخص شد که برخلاف تصورات قبلی ، پرونده ها هنوز به طور کامل ارسال نشده اند.”

همانطور که از صورتجلسه بازجویی بعدی رئیس جمهور توماس هالدنوانگ توسط کمیسیون مشاهده می شود ، یک خبرچین از صحنه تندرو سلفی ، حدود سه ماه پس از حمله به بریتشایدپلاتز با دفتر فدرال حفاظت از قانون اساسی تماس گرفت. گفته می شود که مرد جوان اطلاعاتی در مورد سلفی دیگری داده است که او نیز به محیط Fussilet تعلق داشته و عصر روز حمله در Breitscheidplatz مشاهده شده است.

این بدترین حمله تروریستی اسلام گرایان در آلمان تاکنون بوده است. امری ، پناهجوی رد شده و فروشنده مواد مخدر از تونس ، در تاریخ 19 دسامبر 2016 راننده کامیون را کشت. او سپس اتومبیل خود را از طریق بازار کریسمس در Breitscheidplatz برلین راند و یازده نفر دیگر را کشت. یکی از حامیان شبه نظامیان تروریستی دولت اسلامی (داعش) به ایتالیا فرار کرد و در آنجا توسط پلیس به ضرب گلوله کشته شد.

کمیسیون تحقیق باید اشتباهات مقامات در رابطه با حمله را کشف کند – به عنوان مثال ، چرا امری ، که قبلاً به عنوان یکی از حامیان داعش دیده شده بود ، تحت نظارت دقیق قرار نگرفت. آنچه اکنون FDP ، سبزها و نمایندگان چپ با آن سر و کار دارند ، از جمله موارد دیگر ، این س ofال است که آیا سیگنال شخصی به آمری داده شده است – که با توجه به شرایط ، قابل درک است. یک مقام دفتر حفاظت از قانون اساسی که در آن زمان جلسه داشته است باید اطلاعات را ارائه دهد.

چگونگی ادامه روند دادرسی ، که در واقع دادرسی شاهدان را به پایان رسانده است ، هنوز نهایی نشده است. مارتینا رنر (چپ) ، ایرنه میهالیچ (سبزها) و بنیامین استراسر (FDP) در بیانیه مشترکی گفتند: “پس از تحویل دیرهنگام پرونده های جدید ، ما هنوز س questionsالات مهمی در مورد شبکه مهاجم برلین و به ویژه اقدامات مقامات داریم. “بنابراین ، از سرگیری گرفتن شواهد در مورد این جنبه اجتناب ناپذیر است. اتحادیه و SPD نباید با اکثریت کمیته مانع این امر شوند.

رئیس اتحادیه ، فولکر اولریش (CSU) این مسئله را متفاوت می داند. وی به آژانس مطبوعاتی آلمان گفت كه مجموعه جدیدی از شواهد تنها در صورت وجود اخبار مربوط در پرونده های مربوطه می تواند به طور عینی توجیه شود. اما این مورد نیست. بنابراین مهمتر از پرسش از شاهدان دیگر این است که گزارش کار کمیته را در هفته های باقیمانده جلسه تکمیل کرده و در جلسه عمومی بوندستاگ مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

© dpa-infocom ، dpa: 210520-99-671940 / 2


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *