حمله به اتحاد جماهیر شوروی: اشتاین مایر قربانیان را به یاد می آورد

[ad_1]

80 سال پیش

حمله به اتحاد جماهیر شوروی: اشتاین مایر قربانیان را به یاد می آورد


فرانک والتر اشتاین مایر ، رئیس جمهور فدرال گفت: “جنگ آلمان علیه اتحاد جماهیر شوروی وحشیگری مهلکی بود.”

عکس: dpa

رئیس جمهور فدرال گفت: به خاطر سپردن وحشت های جنگ جهانی دوم برای آلمان همچنان یک تعهد است. این امر همچنین وظیفه تلاش برای صلح بین کشورهای جانشین را نیز برمی انگیزد.

برلین حدود 80 سال پس از حمله آلمان به اتحاد جماهیر شوروی در جریان جنگ جهانی دوم ، رئیس جمهور فدرال فرانک-والتر اشتاین مایر خواستار فرهنگ یادآوری مشترک و آگاهانه تری شد.


وی روز جمعه در برلین گفت: “جنگ آلمان علیه اتحاد جماهیر شوروی بربریتی مهلک بود.” “به همان اندازه که برای ما دشوار است: باید این را بخاطر بسپاریم!” خاطره این جهنم ، دشمنی و غیرانسانی سازی برای همه آلمانی ها و یادبودی برای جهان یک تعهد باقی مانده است.

ساعت یادبود در برلین-کارلشورست

رئیس جمهور فدرال در طی یک مراسم یادبود در برلین-کارلشورست در محلی که پخش آلمان در مه 1945 امضا شد صحبت کرد. اشتاین مایر گفت ، جنگ تا به امروز سایه طولانی را بر روی آلمان قرار داده است. وی تأكید كرد: “ما باید به یاد داشته باشیم كه بفهمیم چگونه این گذشته در حال حاضر به كار خود ادامه می دهد”. “فقط کسانی که یاد می گیرند ردپای گذشته را در حال حاضر بخوانند ، می توانند به آینده ای کمک کنند که از جنگ جلوگیری می کند ، استبداد را رد می کند و همزیستی مسالمت آمیز در آزادی را امکان پذیر می کند.”

22 ژوئن ، هشتادمین سالگرد حمله ورماخت به اتحاد جماهیر شوروی است. مورخان تعداد کشته شدگان در اتحاد جماهیر شوروی سابق را حدود 27 میلیون نفر تخمین می زنند. کشورهای امروز ، بلاروس ، اوکراین و روسیه ، به ویژه تحت تأثیر کمپین نابودی قرار گرفته اند. اشتاین مایر گفت: “هیچ کس در این جنگ قربانیان بیشتری برای شکایت نداشته است.” با این حال ، این قربانیان در حافظه جمعی عمیقا سوخته نیستند زیرا رنج آنها نیاز دارد.

اشتاین مایر به یادبودها و هزاران قبر در یادبود سرنوشت قربانیان جنگ شوروی استناد کرد. وی گفت: “همانطور که از آثار جنگ جهانی دوم در غرب بازدید می شود ، من دوست دارم که جوانان از مکانهای فراموش شده در شرق قاره ما دیدن کنند.” وی تأكید كرد: “یادآوری وحشت در گذشته برای هر كس آسان نیست. اما خاطرات سرکوب شده ، گناه ناشناخته هرگز آسان تر نمی شوند”.

از آشتی مسئولیت رشد می کند

اشتاین مایر گفت که واقعیت این که آلمانی ها در پس زمینه این داستان در بلاروس ، اوکراین و روسیه مهمان نواز بوده اند “چیزی کمتر از یک معجزه نیست.” اما آشتی مسئولیت آلمان را نیز ایجاد می کند: “ما برای محافظت از حقوق بین الملل و تمامیت ارضی این قاره و تلاش برای صلح با کشورهای جانشین اتحاد جماهیر شوروی سابق ، همه تلاش خود را می خواهیم و باید انجام دهیم.”

اشتاین مایر گفت ، او نگران است که تاریخ خودش اکنون به منبع فزاینده ای از بیگانگی تبدیل شده است. اگر این دیدگاه به یک دیدگاه ملی محدود شود و دیگر مبادله دیدگاه های مختلف صورت نگیرد ، ممکن است درگیری های جدیدی بوجود آید. وی تأكید كرد: “حافظه باید ما را به یكدیگر نزدیك كند. نباید دوباره ما را از هم جدا كند.”

درگیری بین روسیه و اوکراین

درگیری بین روسیه و اوکراین تحت الشعاع این خاطره قرار گرفت. سفیر اوکراین ، آندری ملنیک این رویداد را تحریم کرد زیرا اشتاین مایر در یک موزه آلمان و روسیه سخنرانی می کرد. وی در نامه ای به یورگ مور ، مدیر موزه ، نوشت: “نام و انتخاب مکان” “از نظر اوکراینی ها یک توهین است.” علاوه بر این ، بزرگداشت مشترک نماینده روسیه در مورد درگیری ها در شرق اوکراین منتفی است.

براساس موزه ، هفت نفر از 15 سفیر کشورهای جانشین شوروی مشارکت خود را لغو کرده اند. این موزه توسط 17 سازمان از اوکراین و بلاروس نگهداری می شود. پرچم های آلمان ، روسیه ، اوکراین و بلاروس در مقابل ساختمان در کنار هم به اهتزاز در می آیند.

© dpa-infocom ، dpa: 210618-99-47514 / 5


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *