حاکمان کره شمالی در جلسات حزب به اشتباهات خود اعتراف می کنند

[ad_1]

اهداف از دست رفته

حکام کره شمالی در جلسات حزب به اشتباهات خود اعتراف می کنند

کره شمالی در حال مبارزه با ادامه روند نزولی اقتصادی است. حتی برنامه های پنج ساله توسعه نیز به وضوح موفقیت مورد انتظار را به همراه ندارد. حاکم اشتباهات را می پذیرد – و یک جهش بزرگ به جلو را اعلام می کند.

به روز شده: 01/06/2021 ، 14:13


اهداف برنامه پنج ساله توسعه برای سال 2016 می باشد

کیم جونگ اون گفت که اهداف برنامه پنج ساله توسعه ، که در سال 2016 تنظیم شده است ، “تقریباً در همه زمینه ها” از قلم افتاده است.

عکس: dpa

سئول / پیونگ یانگ. در آغاز کنگره جدید ، رئیس جمهور کره شمالی کیم جونگ اون تصدیق کرد که حزب حاکم کارگر در سیاست های اقتصادی اشتباه کرده است.کیم در سخنان افتتاحیه خود روز سه شنبه خطاب به هزاران شرکت کننده در هشتمین کنگره حزب در پیونگ یانگ گفت: اهداف برنامه پنج ساله توسعه ، تهیه شده در سال 2016 ، “تقریباً در همه زمینه ها تحقق ندارند”. رسانه های تحت کنترل دولت روز چهارشنبه گزارش دادند. کنگره چند روزه بزرگترین گردهمایی سیاسی در کشور سوسیالیست طی پنج سال گذشته است.

کیم به حزب قول داد که راهی جدید برای “یک جهش بزرگ به جلو” پیدا کند. آنچه که جاده جدید باید به نظر برسد در ابتدا باز بود. کیم که کت و شلوار تیره ای شبیه کت و شلوار مائو به تن کرده بود ، گفت باید از تکرار “درسهای دردناک” جلوگیری شود.

کره شمالی به دلیل برنامه تسلیحات هسته ای خود تحت تحریم های بین المللی قرار دارد که سالها توسعه اقتصادی این کشور را به تعویق انداخته است. این کنگره کار کمیته مرکزی حزب را بررسی می کند و برنامه توسعه جدید را برای پنج سال آینده ارائه می دهد. در ماه آگوست ، این حزب قبلاً در اجرای استراتژی توسعه قبلی خود به اشتباهات اعتراف كرده بود.

اثرات بلایای طبیعی ، از جمله سیل و خسارات طوفان ، و همچنین بیماری همه گیر ویروس کرونا ، همچنین سال گذشته این کشور کاملاً منزوی را تحت تأثیر قرار داده است. کره شمالی به دلیل فوران تاج ، مرزهای خود را زود بسته کرده بود که این امر نیز تأثیر زیادی در تجارت خارجی داشت. تجارت با چین به ویژه حیات نجات این کشور در نظر گرفته شده است.

رسانه های کره جنوبی حدس زده اند که علاوه بر دستورالعمل های جدید سیاست اقتصادی ، کیم ممکن است مسیر جدیدی را برای ایالات متحده و کره جنوبی تعیین کند. کیم در سخنرانی مقدماتی خود به هیچ یک از طرفین اشاره نکرد. کره جنوبی امیدوار است که کنگره حزب “فرصتی برای کمک به صلح در شبه جزیره کره و پیشرفت روابط بین کره ای فراهم کند” ، وزارت وحدت سئول گفت.

هنگامی که کیم صبح روز سه شنبه (به وقت محلی) با اعضای دفتر سیاسی و کمیته مرکزی روی تریبون قرار گرفت ، همه شرکت کنندگان گفتند که آنها با تشویق بلند از حاکم استقبال می کنند. علی رغم اشتباهات پذیرفته شده ، کیم در سخنرانی خود در مورد “پیروزی های شگفت انگیزی” که این کشور طی پنج سال گذشته با تقویت قدرت و اعتبار جهانی کسب کرده صحبت کرد. چالش های داخلی و داخلی هر دو مانع پیشرفت می شوند.

کیم این حزب را به دلیل دور نگه داشتن همه گیری از جمعیت و مدیریت اثرات بلایای طبیعی ستود. کره شمالی یکی از معدود کشورهایی است که هنوز حتی یک مورد از عفونت Sars-CoV-2 را گزارش نکرده است. عکس های کنگره نشان داد که شرکت کنندگان نزدیک یکدیگر نشسته بودند و از ماسک محافظتی در برابر ویروس استفاده نمی کردند. به گفته کیم ، 4750 نماینده منتخب این بار شرکت خواهند کرد – بیشتر از هفتمین کنگره.

به طور رسمی ، این کنگره که قرار بود هر 5 سال یک بار برگزار شود ، مهمترین نهاد حزب است. اما هفتمین کنگره در ماه مه 2016 ، که چهار روز به طول انجامید ، اولین کنگره در 36 سال گذشته بود. در آن زمان ، کیم به عنوان رئیس حزب تازه ایجاد شده انتخاب شد و موقعیت خود را در راس سازمان تثبیت کرد.

© dpa-infocom ، dpa: 210106-99-912511 / 5


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *