جک ما کجاست؟ میلیاردر قدرتمند چین ناپدید شده است

[ad_1]

بعد از انتقاد از سیستم مالی

جک ما کجاست؟ میلیاردر قدرتمند چین ناپدید شده است

از اواخر ماه اکتبر ، اثری از مشهورترین کارآفرین در چین وجود ندارد. غول آنلاین علی بابا که وی تأسیس کرده است ، مورد حمله نهادهای نظارتی قرار گرفته است. پکن یک نمونه را مثال می زند.


از اواخر ماه اکتبر ، هیچ اثری از جک ما ، بنیانگذار و مدیرعامل گروه علی بابا وجود ندارد.

از اواخر ماه اکتبر ، هیچ اثری از جک ما ، بنیانگذار و مدیرعامل گروه علی بابا وجود ندارد.

عکس: dpa

پکن وقتی جک ما در اواخر ماه اکتبر در کنگره ای در شانگهای روی صحنه رفت ، مطمئناً تصور نمی کرد که این آخرین حضور عمومی او در حال حاضر باشد. وی بانک های کشور را به “ذهنیت پیاده فروشی” متهم کرد – و ناپدید شد.

ما ، یکی از ثروتمندترین افراد چین و بنیانگذار غول تجارت آنلاین علی بابا ، در برابر آنچه ساختارهای منسجم سیستم مالی چین می دید ، به میدان رفت.

به نقل از ما به نقل از ما ، “نوآوری خوب از مقررات نمی ترسد ، اما از مقررات منسوخ شده می ترسد.” ما ادامه داد: “آینده نباید” با روش های دیروز تنظیم شود. او از آن زمان گم شده است.

همانطور که فایننشال تایمز انگلیس برای اولین بار در اواخر دسامبر گزارش داد ، ما از زمان حضور در شانگهای در جلسات عمومی شرکت نکرده است. اگرچه از آن زمان رسانه های بین المللی متعددی به ناپدید شدن مدل کارآفرین سابق چینی پرداخته اند ، اما هنوز هیچ نشانه مشخصی در مورد مکان وی وجود ندارد.

علی بابا به سوالات مربوط به موسس آن پاسخ نداد. حتی رسانه های تحت کنترل دولت در چین سرنوشت ما را روشن نمی کنند.

با این وجود آنچه بدون شک روشن است این است که میلیاردر و علی بابا دولت چین را هدف قرار داده اند. این موضوع بلافاصله پس از سخنرانی آتشین وی در ماه اکتبر مشخص شد. تنها چند روز بعد ، ناظران با استناد به قوانین جدید ، IPO شرکت تابعه مالی گروه Alibaba Ant را متوقف کردند.

این باید بزرگترین IPO در تمام زمان ها باشد. علی بابا در جبهه دیگری نیز آتش متقابل گرفت ، که اکنون نیز توسط مقامات ضد انحصاری چین به اتهام جنایات انحصار در دست بررسی است.

ناظران بر این باورند که ما در دست نیروهای امنیتی نیست و واقع بینانه نیست. یکی از سناریوهایی که احتمال بیشتری وجود دارد این است که به میلیاردر توصیه می شود فعلاً از چشم مردم دور نماند.

به عنوان مثال ، تلویزیون آمریکایی CNBC به نقل از شخصی آشنا به این موضوع گزارش داد كه ما “تاكنون بازنشسته شده است”. لیو شنجون ، اقتصاددان مستقل شانگهای گفت: “او درب خود را قفل کرده و به اشتباهات خود فکر می کند.”

ما اولین کارآفرین ثروتمندی نیست که توسط مقامات در چین بازداشت می شود. در سال 2015 ، ناپدید شدن میلیاردر Guo Guangchang هیجان زیادی ایجاد کرد. در آن زمان ، کاربران شبکه های اجتماعی دیدند که وی در فرودگاه شانگهای توسط پلیس منتقل شده است. او فقط چند روز بعد دوباره ظاهر شد. در آن زمان ، شرکت هولدینگ وی ، فوسون ، گفت که میلیاردر در تحقیقات به طور منطقی به پلیس کمک کرده است.

دو سال بعد ، مدیر سرمایه گذاری Xiao Jianhua به روشی تماشایی ناپدید شد. او را از هتل Four Season در هنگ کنگ ربودند و به سرزمین اصلی چین بردند. به دلیل اتهامات مربوط به اختلاس قسمتهایی از گروه فردا ، شیائو به این ایالت منتقل شد.

رن ژیقیانگ ، توسعه دهنده املاک و مستغلات نیز مارس گذشته ناپدید شد و رئیس جمهور چین شی جین پینگ را “دلقک” خواند. رن بعداً به 18 سال زندان محکوم شد.

به گفته کارشناسان چینی ، حتی اگر ما با چنین سرنوشتی روبرو نشود ، پرونده زندگی او ، علی بابا ، باید برای ماه های دشوارتر آماده شود. پکن لیو شنزونگ ، که از “یک نقطه عطف” برای صنعت صحبت می کند ، گفت: پکن می خواهد علیه قدرت رو به رشد و انحصار تجارت های غول اینترنت چینی اقدام کند.

با قوانین سختگیرانه تر و کنترل های گسترده تر ، امروز شرکت ها یادآوری می شوند که چه کسی مسئول چین است. این به نظر می رسد: مثالی از رهبر صنعت علی بابا و بنیانگذار آن ما ذکر شده است.

© dpa-infocom ، dpa: 210113-99-04474 / 2

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *