جنگ قدرت بین کونته و رنزی ایتالیا را پیش می برد

[ad_1]

در مجلس اکثریت وجود ندارد

جنگ قدرت بین کونته و رنزی ایتالیا را پیش می برد

پس از فروپاشی ائتلاف چپ میانه ، احزاب اصلی حاکم ایتالیا در جستجوی راه های برون رفت از بحران هستند. بسیاری از مردم تعجب می کنند که چگونه این امر در اواسط همه گیر ایجاد شده است. دوئل بین دو سیاستمدار مختلف در این میان نقشی اساسی دارد.

به روز شده: 14.01.2021، 21:16


ماتئو رنزی و حزب متلاشی شده او ، ایتالیا ویوا ، چهارشنبه ائتلاف چپ میانه را از هم پاشیدند.

ماتئو رنزی و حزب متلاشی شده اش ، ایتالیا ویوا ، چهارشنبه ائتلاف چپ میانه را از هم پاشیدند.

عکس: dpa

رم نخست وزیر مریض ایتالیا جوزپه کونته برای دومین بار متوالی با رئیس جمهور سرجیو ماتارلا دیدار کرد.وی همچنین می خواهد هفته آینده در رم در مورد بحران دولت چپ میانه خود به پارلمان گزارش دهد. سخنگویان هر دو اتاق گفتند که حضور در اتاق نمایندگان روز دوشنبه و در سنا برای سه شنبه برنامه ریزی شده است.

طبق گزارش رسانه ها ، رای اعتماد وجود دارد. دفتر مطبوعاتی ماتارارلااس پیش از این از سفر كنته به کاخ ریاست جمهوری در روز پنجشنبه خبر داده بود. اظهارات ماتارلا در تلویزیون ایتالیا به عنوان سیگنالی مبنی بر قریب الوقوع استعفای نخست وزیر دیده شد.

روز چهارشنبه ، حزب پراکنده ایتالیا ویوا ، نخست وزیر سابق ماتئو رنزی ، از اتحاد خارج شد. ائتلاف دیگر اکثریت را ندارد. پارلمان از کانته خواسته بود که به دو اتاق اطلاع دهد. کونته روز گذشته با ماتارلا صحبت کرده بود. رئیس جمهور ایتالیا نقش مهمی در بحران های دولت ایفا کرده است.

ماتارلا روز چهارشنبه دو استعفای وزرا از حزب ایتالیا ویوا را تأیید کرد. خود کونته موقتاً وظایف بخش کشاورزی آزاد شده را بر عهده گرفت. طبق گزارش رسانه ها ، دولت می خواهد در روزهای آینده پروژه های مهم مالی را انجام دهد.

© dpa-infocom ، dpa: 210114-99-17962 / 8


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *