جستجوی دقیق برای منشا ویروسی: تیم WHO به چین سفر می کند

[ad_1]

پس از طناب طولانی

جستجوی دقیق برای منشا ویروسی: تیم WHO به چین سفر می کند

چین از جستجوی منشأ ویروس می ترسد زیرا نمی خواهد مقصر همه گیری باشد.

به روز شده: 01/11/2021 ، 16:53


شبه نظامیان چینی که از دهان و بینی خود محافظت می کنند در خیابانی در پکن گشت می زنند.

شبه نظامیان چینی با محافظت از دهان و بینی در خیابانی در پکن گشت می زنند.

عکس: dpa

پکن تیمی از کارشناسان در حال سفر به چین برای تحقیقات حساس سیاسی برای بررسی منشا ویروس کرونا از طرف سازمان بهداشت جهانی (WHO) هستند.کمیسیون بهداشت چین پس از مدت ها طناب زدن در طول سفر ، ورود روز دوشنبه را برای روز پنجشنبه اعلام کرد. اعلام شد که همراه با دانشمندان چینی ، متخصصان باید بررسی کنند که آیا ویروس می تواند از منبع آن ردیابی شود.

نزاع بر سر سفر کارشناسان تا انتها درگرفت. همین یک هفته پیش ، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که چین ورود را ممنوع کرده است. در نتیجه ، پکن اعلام کرد که باید مقدمات آماده سازی لازم را داشته باشد. به محض ورود ، متخصصان باید دو هفته قبل از شروع کار در محل کار قرنطینه کنند.

این تیم همچنین باید به کلانشهر مرکزی چین ووهان ، جایی که Sars-CoV-2 یک سال پیش برای اولین بار کشف شد ، سفر کند. اعضا انتظارات را دست کم گرفتند. در وهله اول موضوع مبادله ایده با همتایان چینی بود تا ببینیم کدام ردیابی همچنان می تواند دنبال شود ، توصیف شد.

فابیان لیندرز ، اپیدمیولوژیست آلمانی از م theسسه رابرت کوچ (RKI) آژانس مطبوعاتی آلمان گفت: “اولین سفر این است که ببینیم چه داده هایی از قبل در دسترس است ، چه اتفاقی می افتد – و سپس برنامه ریزی برای مرحله دوم است. “در این مرحله ، دو خلا gap پر می شود ، و ما امیدواریم که این فرصتی برای توسعه فرضیه های علمی معتبر و احتمالاً حتی ارائه یک سناریوی قانع کننده ایجاد شود.”

جستجوی منشأ ویروس از نظر سیاسی منفجر کننده تلقی می شود. چین می ترسد مقصر این بیماری همه گیر باشد ، که طبق آمار رسمی دهها میلیون نفر در سراسر جهان آلوده و بیش از 1.9 میلیون نفر کشته شده است. در نتیجه ، مقامات چینی ماه ها است که در مورد اینکه آیا ویروس از چین منشا گرفته است ، تردیدهایی را گسترش داده اند. به گزارش های تأیید نشده ای مبنی بر احتمال ابتلا به عفونت های احتمالی در کشورهای دیگر ، اشاره شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو لیجیانگ نیز روز دوشنبه این موضوع را به مطبوعات پرداخت. سخنگوی گفت: “همانطور که جدول زمانی موارد اول به عقب حرکت می کند ، جستجوی مبدا ممکن است هرچه بیشتر کشورها و مناطق را درگیر کند.” WHO مجبور است مطالعات مشابهی را در کشورهای دیگر نیز آغاز کند. در مقابل انتقاد از پردازش اولیه اطلاعات مربوط به ویروس ، سخنگو از همکاری چین با WHO به عنوان “باز و شفاف” دفاع کرد.

تبلیغات چینی این تز را گسترش می دهد که ویروس در چین شروع نشده است. وی همچنین به ردپای ویروسهای موجود در کالاهای منجمد وارداتی اشاره می کند – که به عنوان نشانه ای از احتمال انتقال بیماریزا از خارج تفسیر می شود. با این حال ، محققان خارجی مانند لئندرتز همچنان به خفاش های جنوب چین به عنوان منشا آنها مشکوک هستند.

با تاریخ ورود و قرنطینه بعدی ، زمان ماموریت WHO کوتاهتر از حد انتظار خواهد بود ، زیرا سال نو چینی در 12 فوریه جشن گرفته می شود. در مهمترین جشنواره خانوادگی برای چینی ها ، بسیاری از مutesسسات و شرکتها مدتها قبل از جشنواره تعطیل بودند ، زیرا کارمندان معمولاً برای یک یا دو هفته یا بیشتر به روستاهای خانه خود می روند. این کشور در جشن های سال نو عملاً در حالت سکون متوقف شد.

Lienderz متخصص اپیدمیولوژی گفت: “مدتی از دست رفته است ، اما هنوز چند روز دیگر باقی مانده است.” این سفر همچنین تنها اولین مأموریت است ، بنابراین برنامه باید خوب باشد.

© dpa-infocom ، dpa: 210111-99-978001 / 4


جدیدترین فیلم های پانوراما

جدیدترین فیلم های پانوراما

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *