توییتر نتیجه گیری کرد ترامپ – دموکرات ها به دنبال استیضاح هستند

[ad_1]

پس از حمله به پایتخت

توییتر نتیجه گیری کرد ترامپ – دموکرات ها به دنبال استیضاح هستند

پس از انتخابات ، رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده ترامپ نیز مهمترین بستر ارتباطی خود را از دست داد: توییتر حساب او را مسدود کرد – برای همیشه. در حالی که ترامپ در توییتر سکوت می کند ، دموکرات ها در چند متر گذشته تلاش کرده اند تا وی را از سمت خود برکنار کنند.

به روز شده: 9 ژانویه 2021 ، 4:10 بعد از ظهر


عکس: dpa

واشنگتن. پیش از آغاز روند استیضاح قریب الوقوع برای دامن زدن به “شورش” ، دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب ایالات متحده مهمترین بستر ارتباطی خود را با مسدود کردن توییتر از دست داد.سرویس پیام کوتاه جمعه شب (به وقت محلی) اعلام کرد که حسابrealDonaldTrump ترامپ برای همیشه مسدود خواهد شد. دلیل این امر “خطر تحریک بیشتر به خشونت” پس از طوفان کاپیتول در واشنگتن توسط طرفداران ترامپ است. منتقدان جمهوری خواه را به تحریک طرفداران خود متهم می کنند. دموکرات ها در مجلس نمایندگان همچنان به آماده سازی برای روند استیضاح احتمالی ادامه می دهند.

دوره ترامپ در تاریخ 20 ژانویه با قسم خوردن جو بایدن از حزب دموکرات پایان می یابد. توییتر مهمترین بستر ارتباطی ترامپ است. او از طریق حسابrealDonaldTrump خود ، 88 میلیون فالوئر خود را به طور مستقیم ، گاهی اوقات دوازده بار در روز خطاب می کند. توییت های حساب دیگر جمعه شب در دسترس نبودند. توییتر روز جمعه برای توجیه ممنوعیت جدید دو توئیت از ترامپ نقل کرده است که در ترکیب از دیدگاه این شرکت بخشنامه منع تسبیح و ستایش خشونت را نقض می کند.

ترامپ ادعاهای جدی علیه توئیتر مطرح کرده است. در بیانیه ترامپ که توسط خبرنگاران کاخ سفید صادر شده است ، آمده است: “عوامل توئیتر با دموکرات ها و چپ های رادیکال توافق کرده اند که حساب من را از سیستم عامل خود پاک کنند تا من – و شما 75 میلیون میهن پرست بزرگ که آنها مرا انتخاب کردند. ” وی هیچ مدرکی در حمایت از ادعای خود ارائه نکرد. ترامپ گفته است که آنها در حال مذاکره با چندین وب سایت دیگر هستند و همچنین در حال بررسی بستر خود هستند.

پس از مسدود شدن حساب شخصی توئیتر وی ، ترامپ همچنین اظهارات خود را در حساب رسمی رئیس جمهور توییترPOTUS (رئیس جمهور آمریکا) و در حساب تیم مبارزات انتخاباتی خودTeamTrump به اشتراک گذاشت. با این حال ، توییتر این توییت ها را درPOTUS پاک کرد وTeamTrump را کاملا مسدود کرد.

به دلیل ناآرامی ها در پایتخت که منجر به کشته شدن 5 نفر شد ، ترامپ کمی قبل از پایان دفتر تحت فشار شدید قرار گرفت. نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان جمعه شب با مشورت با همتایان دموکرات خود اعلام کرد: “نمایندگان مجلس امیدوارند که رئیس جمهور بلافاصله استعفا دهد.” اگر این اتفاق نیفتد ، آنها به کمیته قوانین دستور داده اند که برای استیضاح آماده شود.

پلوسی همچنین خواستار عواقب جنایی برای ترامپ به دلیل ناآرامی در پایتخت بود. در یک قسمت اولیه از مصاحبه CBS که روز یکشنبه پخش شد ، آمده است: “متأسفانه ، قوه مجریه یک رئیس جمهور آشفته ، گیج و خطرناک ایالات متحده است.” “و فقط چند روز دیگر باقی مانده است که بتوانیم از او محافظت کنیم. اما او کاری جدی انجام داده است که باید محاکمه شود.”

پیش نویس قطعنامه مربوط به رویه استیضاح ، که توسط نمایندگان دموکرات تهیه شده است ، یک اتهام را پیش بینی می کند: “تحریک قیام”. این ترامپ را به تحریک طرفداران خود برای تجمع متهم می کند ، بسیاری از آنها سپس به پایتخت حمله کردند. جمهوری خواه به تلاش های خود برای جلوگیری از تأیید نتایج انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد.

در این لایحه آمده است: ترامپ با رفتار خود نشان داده است “اگر به وی اجازه داده شود در سمت خود باقی بماند تهدیدی برای امنیت ملی ، دموكراسی و قانون اساسی باقی خواهد ماند”. بنابراین ، ترامپ باید از سمت خود برکنار شود. همچنین باید خدمات دولتی آینده را ممنوع کند.

دایانا دژت ، نماینده حزب کنگره دموکرات گفت که قرار است این دوشنبه این قطعنامه را ارائه دهد. در مجلس نمایندگان ، که توسط دموکرات ها اداره می شود ، تصویب برای شروع مراحل استیضاح امن است. با این حال ، این در سنای آمریکا تصمیم گیری می شود. قبل از اینکه بایدن و کمال هریس ، معاون رئیس جمهور وی ، در 20 ژانویه سوگند یاد کنند ، عملاً پایان دادرسی سنا غیرممکن است.

سنا برای جلسه عادی بعدی خود تا 19 ژانویه می نشیند. در یادداشتی از میچ مک کانل ، رهبر اکثریت سنای جمهوری خواه ، که توسط واشنگتن پست منتشر شده ، آمده است كه طبق قوانین فعلی ، دادگاه می تواند از ساعت 13 بعد از ظهر 20 ژانویه ، یك ساعت پس از سوگند دادن و تركیدن بایدن ، آغاز شود. دفتر ترامپ.

به احتمال زیاد دموکرات های کنگره با این روند هدف دیگری را دنبال می کنند: اگر ترامپ در مجلس سنا مقصر شناخته شود ، همچنین ممکن است در آینده منصب رسمی فدرال را نیز منع کند – این نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 را رد می کند. 100 سناتور باید برای صدور رای رای دهند. برای چنین اکثریت دو سوم ، 17 جمهوری خواه باید از 50 دموکرات آینده در مجلس سنا حمایت کنند ، که در حال حاضر غیرقابل پیش بینی است. اگر هنوز هم این اتفاق بیفتد ، یک اکثریت ساده برای حذف ترامپ از کار کافی است
برای قفل کردن دفاتر فدرال.

لیزا مورکوفسکی اولین سناتور جمهوری خواه بود که روز جمعه خواستار استعفای ترامپ شد. Mrkowski ، منتقد حزب داخلی ترامپ ، در مصاحبه با Anchorage Daily News در ایالت محل تولد خود در آلاسکا گفت: “من می خواهم او استعفا دهد.” “او به اندازه کافی آسیب دید.”

بایدن اعلام کرد که در تصمیم گیری برای آغاز روند استیضاح دخالت نخواهد کرد. وی در ویلمینگتون ، دلاور گفت ، این تصمیم به كنگره بستگی دارد. وظیفه او و دولت آینده او مراقبت فوری در زمینه مبارزه با ویروس کرونا ، واکسیناسیون Covid-19 و توسعه اقتصادی است. این حزب دموکرات همچنین تأکید کرد: “من مدتهاست که رئیس جمهور ترامپ را برای دستیابی به سمت خود شایسته نمی دانم.” این دلیلی بود که وی تصمیم گرفت در برابر ترامپ شرکت کند.

روند استیضاح سنا می تواند کار را برای دولت جدید بایدن دشوار کند. اتاق می تواند تا هفته ها تولید را مسدود کند تا اینکه تصمیمی اتخاذ شود. اما بایدن به سناتورهایی بستگی دارد که اعضای کابینه معرفی شده وی و مقامات عالی رتبه دولتی را تأیید می کنند. این امر همچنین به یک اتاق قدرتمند برای پروژه های مهم قانونگذاری ، به عنوان مثال در مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا بستگی دارد.

مقامات ارشد کلیسا در ایالات متحده از خواسته های استعفای فوری ترامپ حمایت کرده اند. “اقدامات و سخنان رئیس جمهور دونالد ج. در نامه ای سرگشاده به مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، اعضای کنگره و اعضای شورای ملی ، آمده است: “ترامپ امنیت کشور و نهادهای دولتی آن را با تحریک حمله مافیایی خشن ، کشنده و فتنه انگیز به پایتخت آمریکا تهدید کرده است.” از ترامپ.

© dpa-infocom ، dpa: 210109-99-951819 / 6


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *