تغییرات ساختاری: 15 پروژه شهرداری دیگر به تصویب رسیده است

[ad_1]

مال خودم

تغییرات ساختاری: 15 پروژه شهرداری دیگر به تصویب رسیده است


پایان معدن سابق لیگنینت و آینده دریای بالتیک کوتبوس.

پایان معدن سابق لیگنینت و آینده دریای بالتیک کوتبوس.

عکس: dpa

از دست دادن مشاغل در لوزاتیا به دلیل حذف تدریجی زغال سنگ نیاز به ایده ها و پروژه های جدیدی دارد. آنها در فرآیندهای کارگاهی توسعه داده می شوند و سپس برای پشتیبانی آنها بررسی می شود. در حال حاضر برخی پروژه ها در حال پیشرفت هستند.

کاتبوس مناطق صنعتی جدید ، ایجاد امکانات تحقیقاتی ، گسترش زیرساخت ها: برای مقابله با تغییرات ساختاری در براندنبورگ لوزیتس ، ایده ها و پروژه هایی برای چشم انداز اقتصادی با مشاغل جدید مورد نیاز است. 15 پروژه جدید شهرداری در حال حاضر راه اندازی شده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز ، دفتر نمایندگی ایالتی روز چهارشنبه اعلام کرد که گروه کاری دولتی لوزیتز (IMAG) این برنامه را تایید کرد. درخواست های مالی برای این پروژه ها را می توان به Investitionsbank des Landes Brandenburg (ILB) ارسال کرد. مبلغ کل سرمایه گذاری حدود 435 میلیون یورو است. 25 پروژه قبلاً تأیید شده است.


شرکت توسعه ساختاری منطقه ای مستقر در کوتبوس برای منطقه اقتصادی لوزیتز (WRL) یک سال و نیم است که در حال ایجاد تغییر در منطقه است. علاوه بر پروژه های بزرگ ، مانند کارهای راه آهن کوتبوس و آموزش پزشکی لوزاتیا ، ایده های پروژه شهرداری در پنج سمینار تخصصی WRL تا زمانی که واجد شرایط برای بودجه نباشند و از طریق قانون تقویت ساختار قابل اجرا هستند ، بیشتر توسعه می یابد. نماینده دولت ایالت لوزیتز ، کلاوس فریتاگ ، و سپس گروه کاری بین بخشی (IMAG) لوسیتز از دولت ایالت باید آنها را از قبل تأیید کنند.

یکی از پروژه هایی که در حال حاضر تأمین مالی می شود پارک تجاری Deulowitz است که شهر Guben آن را به عنوان حامی پروژه ارائه کرده است. منطقه صنعتی در مثلث Spreewald Lübbenau نیز از جمله پروژه های تأمین شده است. برای مرکز هوافضای آلمان (DLR) ، توسعه زمین و همچنین بودجه برای ساختمانهای اداری و تاسیسات تحقیقاتی برای فرآیندهای صنعتی کم CO2 و موتورهای هواپیماهای برقی تأیید شده است. شهر کوتبوس برای یک مرکز ورزشی بدون مانع ، یک دفتر پیتز برای مسیر دوچرخه سواری از پیتز به هاینرسبروک ، بودجه دریافت می کند.

وزیر کاتلین اشنایدر ، رئیس دفتر امور خارجه ، اطمینان داشت که می تواند در سال اول فرایند تامین مالی ، حمایت مهمی از توسعه ساختاری ارائه دهد. “با اجرای پروژه ها ، ما در اجرای اولویت های برنامه Lausitz 2038 به ترکیب خوبی دست می یابیم ، از تقویت و توسعه اقتصاد گرفته تا توسعه کارگران ماهر و توسعه کیفیت زندگی و تنوع در لوزیتس.”

لوزیتس فریتاگ می گوید: “ما در نوع جدیدی از فرآیند تامین مالی موفق شده ایم.” “ما مشارکت عمومی گسترده ای داریم – منطقه با ما همراه است. با حمایت سازمان یافته از پروژه های شهرداری ، شانس حفظ مشاغل و ایجاد مشاغل جدید و بهبود کیفیت زندگی در لوزاتیا در براندنبورگ افزایش می یابد.”

سون گاندرمن ، سخنگوی سمینار “خدمات با منافع عمومی ، توسعه روستایی ، مناطق هوشمند” ، متقاعد شده است که تغییرات ساختاری بدون مشارکت مردم ساکن در منطقه موفق نخواهد شد. وی امیدوار است که سمینارها و بودجه ارائه شده ، بیش از هر چیز ، فرصت طراحی خود را برای ذینفعان محلی فراهم کند.

بیشتر پروژه ها از حوزه های مشاغل و کارگران ماهر ، دیجیتالی سازی و نوآوری ، زیرساخت ها و تحرک است. اما توسعه روستایی ، فرهنگ ، بازاریابی و گردشگری نیز در نظر گرفته شده است. شرکت کنندگان منطقه ای و توسعه پروژه های حرفه ای گرد هم می آیند. مدیرعامل WRL هایکو یان تأکید می کند که موفقیت فقط بر اساس پروژه های واقعاً اجرا شده است. “آنچه ما اکنون انجام می دهیم برای نحوه توسعه لوزیتز بسیار مهم است.”

دولت فدرال در مجموع مبلغ 3.612 میلیارد یورو به استان براندنبورگ کمک می کند تا پروژه های توسعه ساختاری شهرداری و منطقه ای در لوزاتیا را تا سال 2038 ارتقا دهد. این بودجه بخشی از 10.32 میلیارد یورو است که توسط دولت فدرال برای تقویت منطقه ارائه شده است. به برنامه Lausitz 2038 ، که توسط کابینه در آگوست 2020 تصمیم گرفت ، چارچوبی برای توسعه ساختاری تشکیل می دهد.

برای تقویت توسعه ساختاری منطقه زغال سنگ ، دولت در حال برنامه ریزی 55 درصد اکثریت سهام WRL است که قبلاً توسط مناطق Elbe-Elster ، Oberschpreewald-Lausitz ، Spree-Neisse و Dame-Spreewald و شهر مستقل پشتیبانی می شد. کاتبوس ایان می گوید این روند در مراحل پایانی خود است. وی تاکید کرد که دولت در همکاری نزدیک با شهرداری ها در همه پروژه ها کار می کند. “این بزرگترین دستاورد است.”

© dpa-infocom ، dpa: 210929-99-412822 / 4


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *