ترامپ هیچ گونه مسئولیتی در قبال حمله به پایتخت را به عهده نمی گیرد

[ad_1]

سوگند خوردن: ترس از خشونت

ترامپ هیچ گونه مسئولیتی را در قبال حمله به پایتخت اتخاذ نمی کند

دموکرات ها می خواهند ترامپ را پس از حمله طرفدارانش به پایتخت آمریكا مسئول بدانند – او از هیچ گناهی آگاه نیست. و با نزدیک شدن تغییر دولت واشنگتن ، ترس از خشونت بیشتر در حال افزایش است.

به روز شده: 01/12/2021 ، 19:36


با طرفداران صحبت کنید؟

با طرفداران صحبت کنید؟ “کاملاً مناسب”: دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در پایگاه نیروی هوایی اندروز با مطبوعات صحبت می کند.

عکس: dpa

واشنگتن. رئیس جمهور منتخب دونالد ترامپ پس از طوفان وحشیانه حامیان خود به پایتخت ایالات متحده هیچ پشیمانی نشان نمی دهد.ترامپ روز سه شنبه در گفتگو با هواداران درست قبل از وقوع مرگبار خشونت در مقر آمریكا گفت: “این مورد تجزیه و تحلیل شد و مردم آنچه را كه من گفتم كاملاً مناسب است.” وی شرکتهای اینترنتی و دادرسی استیضاح دوم علیه خود را به دلیل خشم بی سابقه ای که شاهد آن بود مقصر دانست. دموکرات ها در مجلس نمایندگان ایالات متحده می خواهند ترامپ را مسئول “تحریک شورش” بدانند.

ترامپ از روز چهارشنبه گذشته که طرفدارانش پس از سخنرانی اش به کاپیتول حمله کردند ، برخی با زورگویی وحشیانه در انظار عمومی ظاهر نشده اند. سیاستمداران دموکرات و جمهوری خواه ترامپ را به تحریک طرفداران خود متهم می کنند. نیروهای امنیتی توسط شورشیان درهم شکسته شدند. پنج نفر کشته شدند ، از جمله یک افسر پلیس. اکنون مقامات در حال تشدید تدابیر امنیتی برای مراسم تحلیف جان بایدن ، جان بایدن ، در تاریخ 20 ژانویه هستند. این بر اساس ترس از اعتراضات خشونت آمیز بعدی طی چند روز آینده است. وزارت امور خارجه فدرال به آلمانی های سراسر کشور در مورد اعتراضات خشن و ناآرامی هشدار می دهد.

حتی در شرایط عادی ، مراسم تحلیف روسای جمهور آمریکا حداکثر اطمینان است. در این سال ، شورش های اخیر نگرانی ها را در مورد حوادث ایجاد کرده است – حتی اگر این مراسم بدون حضور گسترده مخاطبان توده ای به دلیل همه گیری تاج برگزار شود. خود بایدن گفت هیچ نگرانی امنیتی در مورد این مراسم وجود ندارد. وی روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: “من از قسم خوردن بیرون نمی ترسم.”

چندین رسانه آمریکایی روز دوشنبه گزارش دادند که FBI به نیروهای امنیتی هشدار داخلی داده است که ممکن است اعتراضات مسلحانه و خشن در اطراف مراسم تحلیف بایدن در پایتخت های همه ایالت ها آغاز شود. بر اساس گزارشی از اپراتور تلویزیونی ABC در یادداشت FBI ، یک گروه مسلح می خواهد روز شنبه به واشنگتن سفر کند.

سرویس پیام کوتاه توییتر نیز چند روز پیش هشدار داد که برنامه های مشخصی برای اعتراضات مسلحانه بیشتر در حال حاضر در سیستم عامل آن در جاهای دیگر پخش شده است. از جمله ، صحبت از حمله دیگری به ساختمانهای مجلس شورای ایالتی در 17 ژانویه است. در نتیجه حمله به پایتخت در ایالات متحده ، توییتر بیش از 70،000 حساب طرفداران تئوری توطئه “QAnon” را پاک کرد. این پلتفرم اخیراً علیه کاربرانی که ادعای تقلب در انتخابات یا خشونت معروف را منتشر می کنند ، تشدید شد. ترامپ نیز تحت تأثیر اقدامات قرار گرفته است: توییتر جمعه بزرگترین حساب کاربری وی را مسدود کرد.

ترامپ شرکت های اینترنتی را به انجام “کاری وحشتناک” در قبال این کشور متهم کرد. ترامپ روز سه شنبه بدون جزئیات توضیح داد: “آنها تقسیم می شوند و تقسیم می شوند و چیزی را نشان می دهند که من مدتها پیش بینی می کردم.” یک اتهام مشترک علیه سیستم عامل هایی مانند فیس بوک و توییتر این است که آنها صدای محافظه کار را سرکوب می کنند. ترامپ گفت: “این دیگران را فریب می دهد تا همان کار را انجام دهند. و این مشکلات و خطرات زیادی ایجاد می کند.” وی گفت: “من هرگز چنین عصبانیتی را ندیده ام.” “شما همیشه باید از خشونت پرهیز کنید ، و ما پشتیبانی فوق العاده ای داریم. ما پشتیبانی می کنیم ، احتمالاً مانند کسی که قبلاً ندیده است.”

دومین دادگاه استیضاح ، که توسط دموکرات ها در مجلس نمایندگان علیه او به جرم “دامن زدن به شورش” آغاز شد ، ترامپ را “ادامه بزرگترین شکار جادوگران در تاریخ سیاست” محکوم کرد. این روش برای کشور “کاملاً مضحک” و “خطرناک” است. ترامپ در حال صحبت در راه تگزاس است ، جایی که می خواست از دیوار مرزی با مکزیک بازدید کند.

دیوید سیسیلین ، نماینده حزب دموکرات ، بر ضرورت برکناری ترامپ پس از حمله به پایتخت آمریکا تأکید کرد. سیسیلین به سی.ان.ان گفت: ترامپ تهدیدی برای این کشور است. شواهد توجیه کننده استیضاح واضح است. “چیز زیادی برای تحقیق وجود ندارد. همه ما شاهد این موضوع بوده ایم یا قربانی آن شده ایم ، همه ما شهادت رئیس جمهور و توئیت های وی را در ملا public عام دیده ایم.”

طبق برنامه ریزی فعلی ، مجلس نمایندگان می خواهد روز چهارشنبه در مورد آغاز استیضاح رای گیری کند. با توجه به اکثریت مجلس ، دموکرات ها می توانند خود چنین روندی را آغاز کنند. اما در سنا تصمیمی اتخاذ شد. این واقعیت که مجلس دوم کنگره می تواند قبل از تغییر قدرت در واشنگتن در هفته آینده تصمیمی بگیرد ، عملاً غیرممکن است.

دموکرات ها همچنین علاقمندند که ترامپ پس از صدور حکم از مناصب عمومی منع شود. این بدان معناست که وی در سال 2024 مجاز به کاندیداتوری برای ریاست جمهوری نخواهد بود. اگرچه نارضایتی از ترامپ در میان جمهوری خواهان در حال افزایش است ، اما اکثریت دو سوم مجلس سنا برای محکومیت هنوز قابل مشاهده نیست.

پیش از آغاز مراحل استیضاح ، دموکرات ها می خواستند سه شنبه شب (به وقت محلی) با اکثریت آرا قطعنامه ای را از مجلس نمایندگان تصویب کنند. آنها می خواهند مایک پنس معاون رئیس جمهور را ترغیب کنند تا ترامپ را قبل از تغییر قدرت در واشنگتن از سمت خود برکنار کند. بر اساس اصلاحیه 25 ، پنس می تواند رئیس جمهور را با اکثریت اعضای مهم کابینه ، “قادر به استفاده از حقوق و وظایف خود” ناتوان اعلام کند. از پنس خواسته می شود ظرف 24 ساعت پس از تصویب قطعنامه پاسخ دهد. این الزام آور نیست – و تاکنون پنس خواسته های دموکرات ها را نادیده گرفته است.

© dpa-infocom ، dpa: 210112-99-987933 / 8


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *