ترامپ می خواهد برنامه های اضافی را از چین به ایالات متحده متوقف کند

[ad_1]

پکن خشمگین است

ترامپ می خواهد برنامه های اضافی را از چین به ایالات متحده متوقف کند

دو هفته قبل از ترک کاخ سفید ، دونالد ترامپ حمله جدیدی را به برنامه های از چین آغاز کرد. این مصوبه ممکن است نمادین باقی بماند. آیا جان بایدن او آن را اجرا خواهد کرد؟

به روز شده: 01/06/2021 ، 12:22


ترامپ از تابستان در تلاش است تا تحریم فروش حداقل تجارت آمریکایی نرم افزار ویدیویی معروف Tiktok به شرکت های آمریکایی را تحمیل کند.

ترامپ از تابستان در تلاش است تا تحریم فروش حداقل تجارت آمریکایی نرم افزار ویدیویی معروف Tiktok به شرکت های آمریکایی را تحمیل کند.

عکس: dpa

واشنگتن / پکن. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، علیرغم عدم موفقیت در حمله به Ticktock ، در چند روز آخر مسئولیت خود ، برنامه های دیگری را از چین هدف قرار داده است.

از میان هشت برنامه ای که باید از بازار ایالات متحده خارج شوند ، خدمات پرداخت معروف Alipay و WeChat Pay هستند. روز سه شنبه ، ترامپ با صدور فرمانی ، مشاغل برنامه را ممنوع کرد اما با تأخیر معمول 45 روزه. در تاریخ 20 ژانویه ، وی با روی کار آمدن جان بایدن ، جانشین خود ، دیگر رئیس جمهور نخواهد بود. سپس دولت بایدن این دستور را اجرا یا لغو می کند.

کاخ سفید این اقدام را با ترس از اینکه چین ممکن است از داده های به دست آمده از شهروندان و شرکت های آمریکایی در مورد آنها سو mis استفاده کند ، توضیح می دهد. یک مقام ارشد دولت چهارشنبه شب گفت: ترامپ همچنین به وزارت بازرگانی دستور داده است که سایر برنامه های بالقوه خطرناک را پیدا کند. وی هشدار داد که اطلاعات خصوصی از دستگاه ها می تواند در پایگاه های “سرکوب جهانی” تزریق شود. ترامپ با “تمامیت خواهی دیجیتال” مبارزه می کند.

دولت چین این ممنوعیت را به شدت مورد انتقاد قرار داده است. هوآ چونونگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه در پکن گفت ، دولت آمریکا مفهوم امنیت ملی را گسترش داده و از قدرت خود برای سرکوب شرکت های خارجی سوusing استفاده می کند. “این یک روش شیک و هژمونیک است.” دولت آمریكا وانمود می كند كه از حریم خصوصی و اطلاعات شهروندان آمریكایی محافظت می كند ، اما همانطور كه ​​طرفداران داده نشان داده اند ، اطلاعات شركتهای ارتباط از راه دور ، نرم افزار و متحدان را سرقت می كند. ایالات متحده “از پیشرفت علمی و فناوری چین می ترسد”.

از تابستان ، ترامپ سعی کرده است که از طریق ممنوعیت ها ، حداقل تجارت آمریکایی برنامه ویدیویی معروف TikTok را به شرکت های آمریکایی وادار کند. اما نخست ، دولت چین مذاکرات را با محدودیت در فروش نرم افزار اژدر کرد. و سپس قضات آمریكایی نیز دریافتند كه دولت ترامپ مبنای قانونی كافی برای اقدامات آنها را ندارد. بنابراین ، ممنوعیت های Tiktok حفظ شده است. تلاش ترامپ برای ممنوع کردن برنامه پیام رسانی WeChat در ایالات متحده نیز توسط دادگاه آمریكا متوقف شد.

سایر برنامه های تحت تأثیر شامل برنامه اسکن CamScanner ، سرویس گفتگوی Tencent QQ ، برنامه ویدیویی VMate و نرم افزار دفتر WPS Office هستند. مقام ارشد دولت گفت ، بدون درج جزئیات معیارها ، برنامه های با بیشترین خطر برای این لیست انتخاب شدند. برنامه های کاربردی بر روی ده ها میلیون دستگاه در ایالات متحده نصب شده است.

در دادگاه های ایالات متحده ، کاخ سفید در سرکوب اکثر این برنامه ها موفق تر از TikTok و WeChat بوده است. زیرا در آنجا قضات جلوگیری از جریان آزاد اطلاعات و محدود کردن آزادی بیان را مسئله ساز دانستند.

© dpa-infocom ، dpa: 210106-99-915462 / 3


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *