تجارت خواستار کمک بیشتر از Corona – Berliner Morgenpost است

[ad_1]

فرانکفورت / ماین. اتحادیه های صنفی و اتحادیه ها از محاصره طولانی مدت انتقاد کردند و خواستار کمک بیشتر از سوی دولت شدند.

اتحادیه های NGG و Verdi در حال تلاش برای کمک هزینه کوتاه مدت بیشتر به کارمندان پذیرایی هستند. بخش تجاری برای افتتاح فروشگاه ها و کمک های دولتی بالاتر به یک نقشه راه احتیاج دارد.

رئیس جمهور پیشه وری ، به دنبال مصوبات اخیر دولت فدرال و ایالت ، خواستار واکسیناسیون سریعتر تاج است. اقتصاددانان معتقدند که محاصره طولانی مدت و محدودیت های جدید در زمینه آزادی حرکت در نقاط داغ تاج ، عواقب قابل کنترل برای کل اقتصاد را به همراه خواهد داشت.

دولت های فدرال و ایالت توافق کرده اند ، از جمله ، محاصره را تا پایان ژانویه تمدید کرده و محدودیت های تماس را تشدید کنند. علاوه بر این ، آزادی حرکت در نقاط تاج باید محدود شود.

با 7 روز بروز بیش از 200 عفونت جدید در هر 100000 نفر جمعیت ، ایالت های فدرال باید اقدامات محلی را انجام دهند تا شعاع حرکت را به 15 کیلومتر در اطراف محل زندگی محدود کنند ، مگر اینکه دلیل خوبی داشته باشد.

استفان جنت ، مدیر کل انجمن صنعتی HDE گفت: “شرکت های تعطیل اکنون نیاز به اظهارات روشنی در مورد شرایطی دارند که می توانند فعالیت خود را از سر بگیرند.” فقط تمدید قفل و ارائه هیچ چشم انداز یا برنامه ای برای بازگشایی کافی نیست. گنتی خواستار اصلاحاتی برای کمک به آنها شد: “موجی از ورشکستگی در حال نزدیک شدن است ، همانطور که قبلاً هرگز آن را ندیده ایم.”

رئیس صنایع دستی ولسیفر خواستار واکسیناسیون سریعتر شد. “برای اینکه بتوانیم هرچه سریعتر به زندگی روزمره و فعالیتهای تجاری با محدودیت کمتری برگردیم ، در نهایت باید بتوانیم میزان بروز عفونتها را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.” همه می توانند با کاهش تماس ها به سهم خود عمل کنند.

تجارت آرایشگری از تجارت موج ورشکستگی می ترسد. یورگ مولر ، مدیر کل انجمن مرکزی آرایشگری آلمان گفت: بسیاری از شرکت ها دیگر نمی توانند از دست دادن درآمد خود را تحمل کنند. کمک های دولتی اکنون باید به سرعت و بدون دیوان سالاری جریان یابد. اینگرید هارتگس ، مدیر کل انجمن هتل و رستوران آلمان ، پرداخت کمک در ماه نوامبر را “بسیار فوری” توصیف کرد. هارتز به بیلد لایو گفت ، افت فروش و همچنین خلق و خوی فاجعه بار است.

IG BAU برای والدین قفل شده مرخصی استحقاقی ویژه درخواست کرد. رابرت فایگر ، رهبر اتحادیه ، روز چهارشنبه گفت: “کارگران ساختمانی و نظافتچیان نه می توانند از خانه کار کنند و نه از کودکان در خانه مراقبت می کنند.” معاون رهبر گروه چپ پارلمانی ، سوزان فرشل ، پیشنهاد افزایش کمک هزینه های کوتاه مدت برای حقوق بگیران با دستمزد پایین را به 100 درصد پیشنهاد کرده است.

هم برای مسافران منطقه ای و هم مسافران تغییراتی در حال ایجاد است. شرکت های حمل و نقل منطقه ای می خواهند طیف وسیعی از خدمات قطار و اتوبوس را حداقل در ساعات اوج مصرف حفظ کنند. اینگو باید به ویژه برای کسانی “که باید تحرک داشته باشند و باید کار کنند” رخ دهد ، “اینگو وورتمن ، رئیس انجمن شرکت های حمل و نقل آلمان (VDV) گفت.

دویچه باهن با اعلام اینکه تعداد سرویس های بین شهری را کاهش می دهد ، اظهار داشت: از 7 ژانویه ، DB در حال حاضر حدود 85 درصد تعداد عادی صندلی را به مسافران خود ارائه می دهد. با این کار یک چرخه اساسی در ترافیک از راه دور حفظ می شود. اما طبق گفته دویچه باه ، تعدیلاتی در این پیشنهاد انجام خواهد شد.

انجمن گردشگران این اقدامات را دردناک اما قابل درک توصیف کرد. نوربرت کنز ، مدیر عامل DTV گفت: “این اشتباه بود که با قطعنامه های 28 اکتبر 2020 ، گردشگری در آلمان را به صفر رساند ، اما اقدامات دیگر مناطق را کنار گذاشت. اکنون این انتقام گیری و طولانی شدن محاصره است.”

اقتصاددانان پیامدهای اقتصادی محدود کردن دامنه حرکت را قابل کنترل می دانند. گابریل فلبرمایر ، رئیس انستیتوی کیل برای اقتصاد جهانی (IfW) ، ولت گفت: “اگر تحرک شغلی امکان پذیر باشد ، باید هزینه های اقتصادی اضافی نیز محدود شود.” به هر حال گردشگری ، سفره داری ، سفرهای خرید امکان پذیر نیست. از دیدگاه مایکل هوتر ، مدیر انستیتوی der Deutschen Wirtschaft (IW) ، امکان ادامه سفر به سایت تولید بسیار مهم است.

اقتصاددانان همچنین تأثیرات محاصره طولانی مدت را بسیار ناچیز ارزیابی می کنند. كلمنس فاوست ، رئیس جمهور ایفو ، به ولت گفت كه این امر برای بخشهای مربوطه ، به ویژه خرده فروشی و مواد غذایی دردآور است. اما نباید فراموش کرد که بخش بزرگی از اقتصاد ، به ویژه شرکت های تولیدی ، باز مانده اند. مدیر عامل IW هاتر آن را به روشی مشابه می بیند. بسیار مهم است که صنعت تحت تأثیر قرار نگیرد.

موسسه تحقیقات اقتصادی آلمان (DIW) پیشنهاد می کند که گسترش بلوک سخت فقط برای مدت کوتاهی بر بهبود اقتصادی سنگینی می کند. کلاوس میشلسن ، مدیر اقتصادی DIW ، از روزنامه گفت: “اگر تعداد عفونت ها به طور م effectivelyثر سرکوب شود ، بهبودی خوبی در بهار امکان پذیر است.” مدیر سابق و کارآفرین رولاند برگر انتظار دارد که اقتصاد آلمان حداکثر طی دو سال به سطح قبل از بحران بازگردد. برگر به بیلد (چهارشنبه) گفت: بحران تاج منجر به کاهش پایدار نشده و منجر به افزایش نوآوری شده است.

اتحادیه غذا ، لذت و رستوران ها (NGG) خواستار حداقل کمک هزینه کار کوتاه مدت 1200 یورو و یک بار کمک اضطراری 1000 یورویی است. گویدو زیتلر ، رئیس NGG ، به روزنامه Funke Mediengruppe گفت: “به هر حال حقوق پیشخدمت ها یا آشپزها کم است – کمک هزینه کوتاه مدت به سادگی در طولانی مدت کافی نیست.” طبق گزارش Lebensmittel-Zeitung ، وردی همچنین خواستار افزایش کمک هزینه کوتاه مدت به حداقل 1200 یورو در ماه شد.

انتقادات از صنعت املاک و مستغلات نیز صورت گرفت. کمیسیون مرکزی املاک و مستغلات تأکید کرد که اکنون به ویژه مهم است که کمک به سرعت و بدون بروکراتیک اجرا شود. رئیس جمهور آندریاس ماتنر گفت: “کمک های ماه نوامبر نباید به سادگی تبدیل به کمک بهاری شود.” “برای اینکه موج تاج ورشکستگی دنبال نشود ، باید اکنون اقدام شود ، شرکتهای متضرر از محاصره در آستانه نابودی هستند ، شهرهای آلمان چهره خود را از دست می دهند.”

قوانین جدید برای آزمایش مسافران از مناطق با خطر کرونر با انتقادات صنعت هواپیمایی روبرو شده است. BDL شما خواستار پایان دادن به “مقررات قرنطینه ای است که تأیید آنها دشوار است” اگر علاوه بر آزمایش تاج ، که پس از پنج روز انجام می شود ، قبل از ورود به آینده مورد دیگری نیز لازم است. رعایت قرنطینه عمومی به مدت ده روز “نامتناسب” است.

© dpa-infocom ، dpa: 210106-99-912402 / 4

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *