بیماری همه گیر جریان مهاجرت به اروپا را کاهش می دهد بین المللی

[ad_1]

گروهی از مهاجران ، غالباً اریتراییایی ها ، شنبه گذشته در فاصله 150 کیلومتری ساحل لیبی از یک کشتی باز باز کمک می گیرند.
گروهی از مهاجران ، غالباً اریتراییایی ها ، شنبه گذشته در فاصله 150 کیلومتری ساحل لیبی از یک کشتی باز باز کمک می گیرند.جوآن ماتئو / AP

در یک سال محدودیت های حرکتی شدید که توسط بیماری همه گیر covid-19 اعمال شده است ، جریان مهاجرت نیز در سراسر اروپا کاهش یافته است. به خصوص که ورود اصلی مهاجران به این قاره به طور منظم و با هواپیما اتفاق می افتد. علی رغم ورود انبوه کایاکها به جزایر قناری در ماههای آخر سال 2020 و فقدان داده های قطعی ، ورودی های کلی از کشورهای مدیترانه ای به اروپا (94،045) نسبت به سال 2019 24٪ کاهش یافته است ، طبق UNHCR ، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ، 28 دسامبر. کاهش درخواست های پناهندگی در اتحادیه اروپا ، نروژ و سوئیس حتی بیشتر است ، 31٪ تا ماه اکتبر ، با محدودیت های جزئی ، محدودیت سفر و اجرای سایر اقدامات بهداشتی. در مواجهه با این سقوط ، سازمانهای مختلف هشدار می دهند که شرایط زندگی برای مهاجران بالقوه در کشورهای مبدا و ترانزیت رو به وخامت است.

اگرچه آخرین اطلاعات منتشر شده توسط دفتر پشتیبانی پناهندگی اروپا (EASO) فقط شامل این موارد است برنامه های ارسالی طی ده ماه اول در سال (381 015) ، ارقام موقتی که EL PAÍS به آنها دسترسی داشت نشان می دهد که در ابتدای دسامبر تعداد آنها به 403 595 افزایش یافته است ، که روند نزولی را برجسته می کند. در طول سال 2019 ، حدود 740،000 درخواست پناهندگی در اروپا ، در آن زمان تقریباً نیمی از سالهای ثبت شده در سال 2015 (1،393،920) و 2016 (1،292،740) ، که در آن جنگ داخلی در سوریه یا درگیری ها در خاورمیانه و جنوب صحرای آفریقا شهروندان خود را به اروپا

سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان پناهندگان سازمان ملل گفت: در سراسر جهان ، حدود 168 کشور در اولین اوج شیوع بیماری همه گیر یا بخشی از مرزهای خود را بسته اند و حدود 90 کشور برای پناهجویان استثنائی قائل نشده اند. “بسیاری از ثبت برنامه ها متوقف شده اند ، خطر بازگشت را افزایش می دهند و دسترسی به مراقبت ها و خدمات اساسی ، از جمله مراقبت های پزشکی را دشوار می کنند. از آن زمان ، 111 کشور راه حل هایی برای اطمینان از عملکرد کامل یا جزئی سیستم پناهندگی خود پیدا کرده اند. ” این آژانس گفت علاوه بر تأثیر کووید ، “افزایش تعداد شکایات در مورد بازگشت احتمالی به برخی از کشورهای اروپایی” – با حوادث در یونان و کرواسی در کانون توجه – همچنین می تواند “کاهش تعداد درخواست های پناهندگی در اروپا را توضیح دهد”.

ایلون کوهن ، مدیر HIAS اروپا ، سازمانی که برای کمک به مهاجران و پناهندگان در سراسر جهان اختصاص داده شده است ، گفت: “با همه گیر شدن بیماری همه گیر ، سیستم های پناهندگی به طور کامل بازیابی می شوند ، تعداد دادخواست ها افزایش می یابد ، به ویژه اگر به دلایل اصلی آوارگی رسیدگی نشود.” . وی پیش بینی کرد: “درگیری ها و تغییرات آب و هوایی در آفریقا و خاورمیانه به احتمال زیاد به ریشه کن کردن مردم از خانه هایشان به تعداد بی سابقه ادامه خواهد داد.”

همانند سال 2019 ، درگیری ها در سوریه و افغانستان و همچنین بحران اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی در ونزوئلا ، شهروندان این کشور را به عنوان پناهجویان اصلی در اروپا تبدیل کرده است. بر اساس آمارهای اولیه EASO ، تا هفته اول دسامبر ، 47 هزار و 284 سوری درخواست پناهندگی داده اند و پس از آنها 42 هزار و 222 افغان ، 29 هزار و 550 ونزوئلایی و 28 هزار و 360 کلمبیایی درخواست پناهندگی داده اند.

درخواست شهروندان آمریکای لاتین ، که به طور منظم وارد فرودگاه ها می شوند و در مورد اسپانیا اکثریت هستند ، این کشور را به عنوان اولین دریافت کننده در سال 2020 معرفی می کند (84264 درخواست تا 30 نوامبر). با این حال ، انتظار می رود با توجه به محدودیت جدی ورود به این مسیر ، در ابتدای همه گیری ، داده های نهایی تعداد درخواست ها را در مقایسه با سال 2019 (117،463) کاهش دهد. در جایگاه دوم فرانسه (78،783 برنامه) ، آلمان (77،732) و بعد از آن یونان (36،695) بعد از آن قرار دارند.

ورود های نامنظم

بر اساس گزارش ، تعداد عبور غیرقانونی در مرزهای خارجی اروپا در 11 ماه اول سال 8 درصد کاهش یافته است (116،840) اطلاعات اولیه از آژانس مرزبانی و گارد ساحلی اروپا (Frontex) ، عمدتا به دلیل کاهش ورود از مدیترانه. با این حال ، مسیر آفریقای غربی از سال 2006 تاکنون شاهد رکورد تعداد مهاجر غیرقانونی است. به گفته اسپانیا داده های موقت Acnur، 41،094 مورد ثبت شده ، 28٪ بیشتر از یک سال قبل ، بیشتر از طریق دریا (39،563 ، 53٪ بیشتر از سال 2019) و تا هشت برابر بیشتر در مورد جزایر قناری (22،249). بیشتر مهاجرانی که به مجمع الجزایر وارد شده اند ، این کار را از ماه آگوست انجام داده اند ، عمدتا از مراکش ، مالی و سنگال.

طبق گفته وزارت کشور ، در ایتالیا نیز ورودها 197٪ افزایش یافته است ، در حالی که 32،919 از ژانویه تا هفته اول دسامبر وارد می شوند. بیش از 14000 نفر از آنها مهاجر از تونس هستند ، جایی که تأثیر همه گیری در جهانگردی منجر به از دست دادن شغل شده و بسیاری از شهروندان این کشور را به مهاجرت سوق داده است.

ایلون کوه گفت: “از آنجا که بسیاری از آسیب پذیرترین افراد آواره به اقتصاد غیررسمی وابسته هستند ، آنها در میان اولین کسانی بودند که از عواقب اقتصادی بسته شده رنج بردند.” “بسیاری از پناهجویان بدون دسترسی به حمایت در کشورهای مبدا گرفتار شده اند. دیگران در حمل و نقل ، بدون غذا ، سرپناه ، دسترسی به خدمات اساسی و یا فرصت بازگشت به خانه مسدود شده اند. ” چهارشنبه گذشته ، سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) ، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد ، نجات کودکان ، یونیسف ، پزشکان جهان و شورای پناهندگان دانمارک در بیانیه مشترکی خواستار “راه حلهای فوری” برای حدود 900 مهاجر شدند. ، پناهجویان و پناهجویانی که در خارج از خانه در بوسنی می خوابند ، پس از تعطیلی و متعاقب آن آتش سوزی اردوگاه لیپا در قسمت شمال غربی کشور ، در معرض دمای یخبندان قرار دارند ، تأسیساتی که در شرایط سخت زمستانی بوسنی امکان اسکان مناسب را فراهم نمی کند. طبق گزارش Frontex ، از ماه نوامبر ، تقریباً 23300 مهاجر در مرز اتحادیه اروپا با بالکان غربی پیدا شده اند که بیش از دو برابر کل 11 ماهه اول سال 2019 است ، تهدید به افزایش بیگانه هراسی و انگ زدن به مهاجران در بوسنی. “، نامه اضافه شده است.

این خطر با بیماری همه گیر بیشتر می شود. کوهن افزود: “پناهجویان و مهاجران به طور کلی گاهی به کمک به شیوع بیماری متهم می شوند.” فراتر از کویدا ، احساسات ضد مهاجرتی نیز در میان مردم محلی در مناطق مرزی ایجاد می شود. بلانکا گارسس ، محقق ارشد در منطقه مهاجرت سیدوب توضیح می دهد: “در جزایر یونان یا جزایر قناری ، جایی که کسانی که با ایده بازگشت هرچه سریعتر وارد شده اند در آنجا اقامت دارند.” “اگرچه این یکی از ارکان سیاست های اروپا است [también en la propuesta del Pacto de Migración y Asilo que se negocia en Bruselas]، در حال حاضر این یک جعل است. کمیسیون خود می گوید که در نهایت تنها یک سوم کسانی که حکم اخراج دارند ، برمی گردند. و سپس ، تا زمانی که بازگردانده شوند ، این فضاهای انحصاری ایجاد می شوند ، زمینه هایی که در آنها با هم شلوغ شده اند و به یک جعبه تبدیل می شوند. از نظر حقوق بشر ، آنها در حال تبدیل شدن به سیاهچاله ها هستند و در نهایت بر مردم محلی تأثیر می گذارند ، که احتمالاً منجر به انحرافات ضد مهاجرتی یا راست افراطی خواهد شد ، همانطور که در لزبوس دیدیم ، “.

علیرغم کاهش تقریباً همه سوابق ، IOM چند روز پیش مجدداً در مورد هشدار داد قربانیان مهاجرت. تعداد این آژانس 3000 نفر است که در سال 2020 جان خود را از دست داده اند ، که از این تعداد 1،774 نفر در راه اروپا یا درون قاره زندگی خود را از دست داده اند. بحران در جزایر قناری نیز بر مرگ و میر تأثیر می گذارد. در طول سال 593 مرگ در راه جزایر رخ داده است ، در حالی که در 12 ماه گذشته 210 مورد بوده است یا 45 مورد در سال 2018.

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *