بیماری همه گیر: به این ترتیب کرونا بر مرگ و میر تأثیر می گذارد

[ad_1]

تاج پادشاهی

همه گیری در تعداد مرگ و میر منعکس می شود

در سال همه گیر 2020 ، 28000 نفر بیشتر از حد معمول در آلمان جان خود را از دست دادند. اما این فقط مربوط به Covid-19 نیست.

تقریباً 4500 مرگ تاج در ایالات متحده در یک روز

برای اولین بار در ایالات متحده ، آستانه مرگ مربوط به ویروس کرونا از مرز 4000 نفر گذشته است.به گفته دانشگاه جان هاپکینز ، در 24 ساعت مرگ رکورددار 4،470 مرگ گزارش شده است.

نمایش توضیحات

برلین هر روز صدها ، گاهی اوقات بیش از 1000 مرگ که با ویروس کرونا از بین می روند. همه کسانی که اخبار را دنبال می کنند می دانند: وضعیت آلمان بسیار جدی است. اما او آن را دارد پاندمی تاکنون منجر به تعداد غیرمعمول زیادی از مرگ شده است؟ یا کسانی که در ابتدای سال گذشته پیشگویی کردند در پایان حق دارند: آیا از سالهای دیگر بدتر نخواهد شد؟داده های اولیه اداره آماری فدرال در مورد مرگ و میر بیش از حد در سال 2020 نشان می دهد: همه گیری تاج منجر به افزایش قابل توجهی در مرگ و میر در آلمان. بر این اساس ، فقط تا اواسط ماه دسامبر 921،989 نفر جان خود را از دست دادند – بیش از 28000 نفر بیشتر از متوسط ​​سالهای گذشته. مرگ و میر بیش از حد ، یعنی. بالاتر از میانگین مرگ و میر ، تاکنون تقریباً به طور انحصاری بر افراد در سن بازنشستگی تأثیر می گذارد.گرافیک تعاملی: ویروس کرونا تا چه اندازه کشنده است؟در سال 2018 ، به ویژه دشوار است اپیدمی آنفولانزا به این واقعیت کمک کرد که تقریباً 22000 نفر بیشتر از سال 2016 تا 2019 جان خود را از دست دادند ، مرگ و میر در طی فصل آنفولانزا در سال 2020 کمتر از حد معمول است. طبق موسسه رابرت کوچ (RKI) ، اولین اقدامات تاج ، مانند تعطیلی مدارس از هفته تقویم دوازدهم (KW) ، همچنین ممکن است “به طور قابل توجهی” به پایان زودتر از آنفلوانزای 2020 کمک کرده باشد.

روند ادامه دارد: از آغاز فصل جدید آنفولانزا در پاییز بسیار قوی است RKI کمتر از 300 مورد آنفلوانزا که توسط آزمایشگاه تأیید شده است ، در سراسر کشور گزارش شده است. یک سال پیش در آن زمان بیش از 5000 مورد وجود داشت. گسترش سایر بیماری های واگیر نیز با محدودیت های تماس کند شده است. طبق تجزیه و تحلیل RKI ، بیماری های تنفسی و گوارشی به ویژه کاهش یافته است.


ویروس کرونا – مهمترین خبر در یک نگاهمرگ و میر زیاد در تابستان به دلیل گرما

رابطه بین بالاتر از حد متوسط موارد مرگ در سال 2020 ، و همه گیری تاج “بسیار بسیار واضح است” ، گفت: “فلیکس زور نیدن” ، متخصص جمعیت و مرگ و میر در اداره آمار فدرال. نشانه های واضح این امر افزایش دوره های غیر معمول سال مانند آوریل و مه است. علاوه بر این ، ارقام با مرگ تاج گزارش شده همزمان هستند.

ارتفاع مرگ و میر بیش از حد در تابستان اما هیچ ارتباطی با تاج نداشت: دلیل این امر مانند سالهای گذشته موج گرما بود که خصوصاً افراد مسن را نگران می کرد. بر اساس مطالعه اخیر منتشر شده در The Lancet در اوایل دسامبر ، خطر مرگ در آلمان به دلیل درجه حرارت بالا در سال های اخیر افزایش یافته است. محققان تنها در سال 2018 حدود 20200 مرگ در افراد بالای 65 سال مربوط به گرما را شناسایی کرده اند.

در مقایسه بین المللی ، آلمان تا اواسط دسامبر کمی از بیماری همه گیر خارج شد: در سال 2020 در این کشور سه درصد بیشتر از سالهای گذشته کشته شد. اما بر خلاف سایر کشورها ، آلمان هنوز در وسط قرار دارد: در اواسط دسامبر ، آخرین وضعیت آماری ، مرگ و میر بیش از حد در این کشور 23٪ در بالاترین سطح خود بود تاج مرده تقریباً دو برابر شده و بیش از 20،000 گزارش دیگر فقط در یک ماه اضافه شده است.


کرونا – اطلاعات بیشتر در مورد موضوعدر کشورهای دیگر ، سال گذشته دو برابر بیشتر از سالهای گذشته درگذشت. موج اول عمدتا به اسپانیا ، انگلستان و ایتالیا. موج دوم ، بیش از همه ، همسایگان آلمان لهستان و جمهوری چک است. بلژیک به طور مساوی توسط این دو موج ضربه خورد.

با بیش از یک میلیون مرگ در سال 2020 ، ایالات متحده بسیار بالاتر از همه کشورهای اروپایی است ، اگرچه در اسپانیا و آمریکای جنوبی ، شیلی تقریباً یک پنجم بیش از حد طبیعی در طول سال درگذشت.

به همان تعداد مرگ آخرین بار با آنفولانزای اسپانیایی

در اروپا شنیده شده است بریتانیای کبیر در میان کشورهای آسیب دیده به عنوان مثال در انگلستان و ولز سال گذشته به اندازه سال گذشته ، 1918 ، سال آنفولانزای اسپانیایی ، تعداد زیادی از مردم جان خود را از دست دادند. بر اساس داده های اولیه منتشر شده توسط آژانس آماری انگلیس در روز سه شنبه ، در ماه ژانویه تا دسامبر 608002 مورد مرگ در این کشور رخ داده است. این بیشتر از هر سال تقویمی از سال 1918 است. در آن زمان ، 611،861 مرگ گزارش شده است.

با این حال ، مقایسه این تعداد در دوره های طولانی مدت دشوار است ، زیرا اندازه و ساختار سنی جمعیت تغییر کرده است. اگر مقایسه کنید تعداد کشته شدگان از سال 2020 برای انگلیس و ولز با میانگین سال های 2015 تا 2019 ، تقریبا 76000 نفر دیگر جان خود را از دست داده اند.

در پایان سال ، تقریبا نیمی از مرگ و میر رخ داده است بیمارستانها انگلیس و ولز در ارتباط با ویروس کرونا. در انگلیس ، از زمان شروع شیوع بیماری همه گیر ، بیش از 80،000 نفر در اثر Covid-19 جان خود را از دست داده اند.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *