بیشتر و بیشتر کشورها محدودیت های سختگیرانه تری را برای تاج تعیین می کنند

[ad_1]

بحث در مورد واکسیناسیون ادامه دارد

بیشتر و بیشتر کشورها محدودیت های سختگیرانه تری را برای تاج تعیین می کنند

به دنبال توافق های فدرال ، محدودیت های جدید تاج در سایر ایالت های فدرال اعمال می شود. بحث بر سر شروع واکسیناسیون همچنان ادامه دارد. رئیس CSU Söder اصرار دارد که سرعت واکسیناسیون را تأیید کند.

به روز شده: 01/10/2021 ، ساعت 15:05


ویال واکسن Biontech / Pfizer در خانه سالمندان است.

یک ویال واکسن Biontech / Pfizer در خانه سالمندان است.

عکس: dpa

برلین به دنبال مصوبات هفته گذشته استانهای فدرال ، این ایالت تدریجاً اقدامات محدودتری را برای محدود کردن همه گیری تاج اجرا می کنند. در همان زمان ، پیشرفتی در کار واکسیناسیون کند وجود دارد.در حالی که صدراعظم آنگلا مرکل (CDU) به سرعت واکسیناسیون اطمینان دارد ، بحث در ائتلاف بزرگ درباره مشکلات شروع واکسیناسیون ادامه دارد. نخست وزیر باواریا مارکوس سودر (CSU) در حال حاضر خواستار سرعت بیشتر با تصویب واکسن های تاج است.

اقدامات سختگیرانه تری علیه این ویروس از روز جمعه در هامبورگ و از روز شنبه در براندنبورگ اعمال می شود. روز یکشنبه ، برلین ، نیدرزاکسن ، تورینگن و مکلنبورگ-پامرانیا غربی از این الگو پیروی کردند. ایالت های دیگر نیز روز دوشنبه این کار را دنبال می کنند. روز سه شنبه ، دولت های فدرال و ایالت تصمیم گرفتند محاصره را تا پایان ژانویه با محدودیت های دقیق تر تماس تمدید کنند. نخست وزیر NRW ، آرمین لاشت ، از Bild am Sonntag گفت: “متأسفانه به آنها نیاز است.” سودر همچنین از این روش دفاع کرد.

اکنون این مسئله در بسیاری از مکانها وجود دارد ، گاهی اوقات با جزئیات انحراف: خانواده خود شما فقط می تواند با یک نفر دیگر ملاقات کند و در شهرستانهایی که بیش از 200 عفونت جدید در هر 100000 نفر دارند ، ممکن است محدودیت ها در طی یک هفته برای یک نفر اعمال شود. دامنه حرکت افراد. ایالت های فدرال قوانین مختلفی برای مدارس و مهد کودک ها دارند.

اقدامات واکسیناسیون که در اواخر دسامبر آغاز شده است ، تاکنون در طولانی مدت وضعیت را تسکین نداده است. مقامات بهداشتی روز یکشنبه 16،946 عفونت جدید کرونر را در یک روز گزارش دادند. م Instituteسسه رابرت کوچ (RKI) صبح امروز گفت علاوه بر این ، در طی 24 ساعت 465 مرگ جدید گزارش شده است. تعداد موارد گزارش شده معمولاً در روزهای یکشنبه کمتر است ، بخشی از این امر به این دلیل است که در آخر هفته آزمایشات کمتری انجام می شود. علاوه بر این ، همانطور که RKI گزارش داده است ، داده های مربوط به براندنبورگ و زاکسن-آنهالت گزارش نشده است. به طور کلی ، تفسیر داده ها در حال حاضر دشوار است زیرا در حوالی کریسمس و ابتدای سال ، موارد تاج تشخیص داده شده ، ثبت و با تأخیر بر اساس RKI انجام می شود.

در چند روز اخیر خبرهای خوبی درباره پیشرفت واکسیناسیون نیز منتشر شده است. از روز جمعه ، تعداد بیشتری واکسن از آمپول های تهیه شده توسط Biontech / Pfizer نسبت به قبل قابل برداشت است. افزایش حجم باید تا 20 درصد امکان پذیر باشد. علاوه بر این ، توافق نامه جدیدی برای اتحادیه اروپا برای 300 میلیون جعبه اضافی Biontech / Pfizer وجود دارد. واکسن دوم ، تأیید شده در اروپا ، تولید کننده آمریکایی Moderna ، باید روز سه شنبه به ایالات فدرال تحویل شود. تصویب واکسن سوم توسط تولید کننده Astrazeneca ممکن است در پایان ژانویه دنبال شود.

مراکز واکسیناسیون متعددی در آلمان در حال حاضر کار خود را آغاز کرده اند ، در ابتدا برای ایمن سازی بسیاری از افراد مسن. به گفته ینس اسپان ، وزیر بهداشت (CDU) ، بیش از نیم میلیون نفر در آلمان قبلاً واکسینه شده اند.

Söder رئیس CSU از Welt am Sonntag گفت: “ما باید از هر فرصتی برای واکسیناسیون سریع استفاده کنیم.” تأیید قابل اعتماد مهم است ، اما هر واکسنی جان افراد را نجات می دهد. “به همین دلیل فرد نباید روش بوروکراتیک معمول را انتخاب کند ، اما در واقع به طور فعال به دنبال تأیید است. واکسنی که قبلاً در یک کشور تأیید شده است نیز می تواند به سرعت در اتحادیه اروپا تأیید شود.”

انتقاداتی نسبت به شروع کند واکسیناسیون وجود دارد ، به عنوان مثال از SPD تا وزیر بهداشت ، جنس اسپان (CDU). ایالت های فدرال به رهبری SPD پرسشنامه ای را درباره مسائل واکسیناسیون به اسپان ارسال کرده بودند. کلینگبیل از Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung گفت: “از همان ابتدا مشخص بود که واکسیناسیون راه خروج ما از بیماری همه گیر است و بنابراین باید به طور دقیق آماده شود. اسپان این کار را نکرد.” از سوی دیگر ، رهبر CDU ، آنگرت کرامپ-کارن باوئر ، در Saarbrücker Zeitung (شنبه) به SPD تأیید کرد که “بدیهی است راه عقل را ترک کرده است”. در پس زمینه همه گیری ، حزب با بحث واکسیناسیون در حال مبارزات است.

معاون وزیر اولاف شولز (SPD) در حال تبلیغ برای شفافیت است. وی به dpa گفت: “در زمان عدم اطمینان زیاد ، اعتماد اصلی ترین طبقه حاکمیت است.” بنابراین ، اصل “وقتی س questionsالاتی مطرح می شود ، از آنها پرسیده می شود” باید اعمال شود. شولز هشدار داد: “در غیر این صورت ، به راحتی بی اعتمادی بوجود می آید.”

خود اسپان در “Welt am Sonntag” اعتراف كرد: “من نمی گویم كه همه چیز به طور كامل پیش رفته است. مواردی وجود دارد ، خصوصاً در مورد اطلاعات مربوط به تعیین واكسن ، كه می تواند بهتر انجام شود.” اما وی همچنین تأکید کرد: اکنون ما ساختاری داریم که قابل استفاده است و می تواند گسترش یابد.

آنگلا مرکل ، صدراعظم (CDU) نیز تأکید کرد که میزان واکسیناسیون افزایش خواهد یافت. مرکل در پادکستی که روز شنبه منتشر شد گفت: “ما در آلمان واكسن كافی برای همه در دسترس خواهیم داشت. ما می توانیم هر ماه افراد بیشتری ارائه دهیم و در نهایت هر كسی كه بخواهد.

© dpa-infocom ، dpa: 210110-99-959636 / 5


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *