به کلاس برگردید؟ اختلاف بر سر گشودن نسبی مدارس

[ad_1]

مجلس نمایندگان

به کلاس برگردید؟ اختلاف بر سر گشودن نسبی مدارس

به تدریج ، تعداد بیشتری از کودکان و جوانان در برلین مجبور می شوند که دوباره دروس مدرسه را ببینند. برخی این را خوب می دانند و برخی دیگر آن را غیرمسئول می دانند. انتقاد فقط از طرف مخالفان نیست.


مایکل مولر ، شهردار حاکم برلین.

مایکل مولر ، شهردار حاکم برلین.

عکس: dpa

برلین تصمیم سنا برای اجازه دادن به زودی آموزش محدود در مدارس در برلین بسیار بحث برانگیز است. نظرات در مجلس نمایندگان در جلسه ویژه روز پنجشنبه تفاوت قابل توجهی داشت – همچنین در داخل ائتلاف. طبق وصیت نامه سنا ، تدریجاً کلاسهای بیشتری ، حداقل در بخشی ، در مدارس طی هفتههای آینده تدریس می شود. برخی فکر می کنند این دقیقاً درست است و برخی دیگر غیرمسئولانه.سناتور آموزش و پرورش ساندرا Scheres (SPD) گفت: “این یک تصمیم آگاهانه ، یک تصمیم کاملاً فکر شده است.” اگر مثلاً دانش آموزان دبستانی به مدت شش هفته در مدرسه نباشند ، عواقب غیر قابل محاسبه است. به همین دلیل است که کارشناسان توصیه می کنند با احتیاط با کوچکترین کار را شروع کنید: “تا از ما دور نشوید.”

جوانان برای آینده خود نیاز به آموزش و مدارک خوب دارند. بنابراین مهم است که بین مسئولیت های بهداشتی لازم و حق آموزش تعادل برقرار شود. وی افزود: “ما فقط باید یك راه میانه خوب پیدا كنیم تا بهترین فرصت ها را برای فرزندان ، جوانان ، خانواده ها و همچنین معلمان خود داشته باشیم.” البته هر تصمیمی به وضعیت عفونت بستگی دارد.

مایکل مولر سرپرست شهرداری نیز در نتیجه روند سنجش از این تصمیم دفاع کرد. سیاستمدار SPD معتقد نیست که مدارس به زودی کاملاً افتتاح می شوند. زیرا نمی توان گفت که “از فعالیت های مدرسه نیز زنجیره عفونت وجود دارد”.

رجینا کیتلر ، سیاستمدار آموزش چپ ، خواستار پس گرفتن تصمیم سریع مدارس شده است. او طرفدار تعطیلی مدارس تا تعطیلات زمستانی بود. رهبر گروه پارلمانی HDZ بوركارد درگر نیز از افتتاح این مدرسه انتقاد كرد. این تصمیم “بدون توجه به فراوانی ، ناآگاهی از جهش های ویروس و ناآگاهی از روند عفونت در تعطیلات” اتخاذ شد.

سنا روز چهارشنبه تصمیم به تمدید محاصره گرفت و همزمان اعلام کرد تدریس در مدارس باید گام به گام امکان پذیر باشد. طبق گفته آموزش و پرورش ، کلاسهای جایگزین در ابتدا برای سالهای مربوطه برای فارغ التحصیلی از 11 ژانویه برنامه ریزی شده است. ترکیبی از کلاسها در مدرسه و خانه. گروههای آموزشی باید حداکثر نیمی از حد معمول باشند.

از 18 ژانویه ، حداقل سه ساعت درس در کلاس در کلاسهای 1 تا 3 در مدرسه وجود دارد ، همچنین در گروههایی که نمی توانند بیش از نیمی از حد معمول باشند. از 25 ژانویه این کلاس برای کلاسهای 4 به 6 و بعد از تعطیلات زمستانی از 8 فوریه برای انواع مدارس و سالها گسترش می یابد. از 15 فوریه – بنابراین امیدوارم – باید برای همه ، مثل قبل از قفل ، درس دوباره برگزار شود.

سبزهای برلین در این مسیر هستند. سیلکه گوبل ، رهبر گروه پارلمانی گفت: “هر روز که مدرسه تعطیل می شود روز دیگری است که ما خطر ترک کودکان و جوانان را داریم.” “هر روز قفل کردن به معنای روز دیگری است که فاصله بین کسانی که می توانند یاد بگیرند و کسانی که نمی توانند یاد بگیرند افزایش می یابد.”

سباستین چایا ، رئیس گروه پارلمانی FDP گفت که از سناتور برنامه های آموزش و پرورش به دلیل این واقعیت که مدارس به تدریج باز می شوند ، سپاسگزارم. آموزش در خانه و دفتر خانه در واقع کارایی ندارند. گروه پارلمانی SPD همچنین از گشایش تدریجی حمایت می کند ، در حالی که AfD اصرار دارد که سریع و سریع به تدریس عادی برگردد.

تام اردمان ، رئیس اتحادیه آموزش و علوم (GEW) ، از این واقعیت که وی برای تکمیل کلاسها با هم متحد نشده است انتقاد کرد و بلافاصله پس از آن ، کودکان دبستانی به مدارس بازگشتند ، در حالی که از مردم خواسته شد که تماسها را به حداقل برسانند. .

اردمان انتقاد کرد: “از هفته آینده ، نیمی از طبقات بالا به شهر برمی گردند.” “فکر نمی کنم تعداد عفونت ها آنقدر خوب باشد که بتوانید از عهده آن برآیید.” تا پایان قفل نباید در مدارس کلاس برگزار شود. در یک بیانیه مطبوعاتی ، GEW انتقاد کرد که آزمایش های بهداشتی توسط معلمان ، مربیان و دانشجویان غیرمسئولانه انجام شده است.

نمایندگان والدین همچنین در مورد تصمیم سنا در روز چهارشنبه تردید داشتند: “تماس با خانه فقط به یک نفر محدود می شود. با این حال ، کمیته والدین ایالتی انتقاد کرد:” در مدارس ، دانش آموزان از 16 خانوار حق ملاقات با معلمان خود را در کلاس ها دارند. “

با این حال ، علایق والدین بسیار متفاوت است. نمایندگان والدین توضیح دادند: “دامنه الزامات از ادامه تحصیل در خانه تا افتتاح فوری مدارس گسترش می یابد.”

کمیته والدین درخواست خود را برای یادآوری مجدد دروس منظم در پایان دسامبر که یک توجیه از نظر تعداد عفونت ها بود ، یادآوری کرد. کمیته دانشجویی ایالتی روز پنجشنبه موافقت کرد.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *