بهبود پس از بحران: شرکت های نوپا مقادیر رکوردی را افزایش می دهند

[ad_1]

شرکت ها

بهبود پس از بحران: شرکت های نوپا مقادیر رکوردی را افزایش می دهند


شرکتهای نوپا پس از کمک فنر تاج ، سرمایه گذاری مجدد را دریافت می کنند.

شرکتهای نوپا پس از کمک فنر تاج ، سرمایه گذاری مجدد را دریافت می کنند.

عکس: dpa

پول سرمایه گذاران برای شرکت های نوپا در آلمان مجدداً وام می دهد: طبق محاسبات جدید ، شرکت های جوان از رونق دیجیتال پس از بحران تاج 2020 استفاده می کنند.

به روز شده: 14.07.2021 ، 3:40 بعد از ظهر

فرانکفورت / ماین. ابتدا یک کمک فنر در بحران کرونا ، اکنون یک بهبود سریع: شرکت های نوپای آلمانی در نیمه اول سال باران سنگینی را تجربه کردند.

طبق یک مطالعه جدید ، شرکت های جوان مبلغ رکوردی از سرمایه گذاران 7.6 میلیارد یورویی دریافت کرده اند – سه برابر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته و بیشتر از سال 2020. تعداد دورهای تأمین مالی نیز به شدت 62 درصد افزایش یافته و به 588 رسیده است. ، همانطور که توسط شرکت مشاور EY محاسبه شده است. بر این اساس ، بیشتر شرکتهای نوپا در نیمه اول سال بیش از هر زمان دیگری پول جدید دریافت کرده اند.

بار دیگر ، بیشتر پول سرمایه گذاران به قلعه آغازین برلین سرازیر شد. طبق تجزیه و تحلیل EY ، بنیان گذاران تنها از پایتخت 4.1 میلیارد یورو جمع آوری کردند – سه برابر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته. تعداد دورهای تأمین مالی در برلین با 74 درصد افزایش به 263 مورد رسید. باواریا با 2.5 میلیارد یورو سرمایه گذاری جدید و 120 دور بودجه در جایگاه دوم قرار دارد.

بیشترین مبلغ به شرکت نرم افزاری مستقر در مونیخ Celonis (830 میلیون یورو) و کارگزار آنلاین تجارت جمهوری مستقر در برلین (747 میلیون) تعلق گرفت. به دنبال آن استارتاپ های بیمه ای Wefox و Flixbus (هر کدام 539 میلیون نفر) و خدمات تأمین گوریل (241 میلیون نفر) ارائه شدند.

تاج مشکلاتی را ایجاد می کند

طی سال گذشته ، همه گیر شدن روند رشد بسیاری از شرکت های نوپا را کند کرده است: اهدا کنندگان متوقف شده اند ، بودجه ها سقوط کرده و مشاغل شرکت های جوان دشوارتر شده است. مرگ بزرگ وحشت زده هنوز رخ نداده است. توماس پروور ، شریک EY ، در مورد این مطالعه که روز چهارشنبه منتشر شد ، گفت: “امسال نیز شاهد اثر تاج هستیم ، اما در جهت عکس آن: فعالیت های مالی و مبالغ در حال انفجار است.” “با این وجود بیش از هر چیز ، مبالغی به سرمایه گذاری های نوپای فردی سرازیر می شود که این تصور چند سال پیش غیرقابل تصور بود.”

تعداد معاملات با حجم بیش از 100 میلیون یورو از 2 به 15 افزایش یافته است. تعداد دورهای متوسط ​​تأمین مالی از 50 به 100 میلیون یورو دو برابر شده و به 16 رسیده است. نقدینگی زیادی در بازار وجود دارد که باید پروور گفت در یک محیط با نرخ بهره پایین سرمایه گذاری شده است. همچنین یک تجدید نظر وجود دارد. “در طول سال همه گیر ، دیجیتالی شدن گام بزرگی به جلو برداشته است.” مدل های جدید کسب و کار به گونه دیگری دیده می شوند.

انجمن فدرال نوپای آلمان نیز روند صعودی روشنی را مشاهده می کند. کریستوف استرسینگ ، مدیر عامل ، گفت: اثرات چشمگیر سال گذشته وجود دارد و بسیاری از مدل های تجاری دیجیتال با توجه به بحران قابل توجه شده اند. اما از نظر دورهای مالی بسیار زیاد ، آلمان هنوز عقب است. کل چرخه مالی ، از جمله قبل از انتشار ، باید تقویت شود. شرکتهای نوپا و جوان با رشد سریع در حال حاضر بیش از 415،000 نفر را در آلمان استخدام کرده اند.

افراد کمتری کار خود را در سال 2020 شروع کردند.

شرکت های نوپا به پول سرمایه گذاران بستگی دارند ، زیرا آنها معمولاً در ابتدا سود نمی نویسند. صندوق ها و شرکت های بزرگ در این شرکت امیدوارند که ایده های تجاری آنها غالب شده و سودهای کلانی برای آنها به همراه دارد. شرکت های نوپا به عنوان محرک مهم نوآوری در اقتصاد تلقی می شوند.

با این حال ، بحران تاج برنامه بسیاری از شرکت های نوپا را خراب کرده است. براساس بانک توسعه دولتی KfW ، حدود 537،000 نفر جرأت کرده اند که در سال 2020 کار خود اشتغالی را شروع کنند ، حدود 11 درصد کمتر از سال قبل. این موسسه انتظار دارد امسال بهبود اقتصادی دوباره افزایش یابد.

اما حتی اگر تزریقات نقدی برای شرکت های نوپا دوباره زیاد بوده باشد: آنها در چند مکان متمرکز شده اند. براساس EY ، برلین و بایرن 65 درصد کل دوره های تأمین مالی و 87 درصد سرمایه سرمایه گذاری شده را تشکیل می دهند. “به خصوص معاملات بزرگ بیشتر در برلین و بایرن انجام می شود.” آنها همچنین در سطح بین المللی بسیار دیده می شوند.

همه مناطق سود نمی برند

سایر لندرها نیز افزایش چشمگیری در پول جمع شده داشتند ، اما موفق به کنار آمدن نشدند. بادن-وورتمبرگ (307 میلیون نفر) ، نوردراین-وستفالن (171 میلیون نفر) و زاکسن (134 میلیون نفر) و پس از برلین و بایرن با اختلاف زیادی همراه است.

و یک مشکل دیگر به عنوان نقطه شروع با آلمان باقی مانده است: علی رغم پیشرفت هایی که انجام شده ، سرمایه های بزرگ از نظر سرمایه گذاری کمبود دارند. یک مطالعه اخیر توسط موسسه صندوق آلمان (DAI) نشان می دهد که سهم شیر از 54 درصد از سرمایه های خطرپذیر در سراسر جهان در سال 2020 در ایالات متحده بوده است. سهم اروپا 13 درصد است – سرانه آلمان بسیار عقب تر از سوئد ، ایرلند و پادشاهی متحده

کریستین بورتنلنگر ، مدیر عامل DAI گفت: “بیش از همه ، شرکت هایی با مدل تجاری تخصصی و نیازهای مالی بالا به سرمایه گذاران خارجی بستگی دارند.” از نظر تأمین مالی بازار سهام ، آلمان نیز از ایالات متحده عقب است ، جایی که بسیاری از سرمایه گذاران خطرناک و قوی از نظر مالی وجود دارند. به عنوان مثال ، تولیدکنندگان واکسن آلمانی Biontech و Curevac در ایالات متحده علنی شده اند – موسسه سهام گفت: “کیفرخواست آلمان به عنوان یک مکان مالی”.

© dpa-infocom ، dpa: 210714-99-374703 / 5

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *