بنابراین واکسیناسیون در اروپا آغاز شد

[ad_1]

واکسیناسیون برای توزیع هرج و مرج

بنابراین واکسیناسیون در اروپا آغاز شد

واکسن خیلی کند ، خیلی کم: شروع واکسیناسیون فقط در آلمان مورد انتقاد قرار نگرفته است. تقریباً در همه کشورهای اروپایی در ابتدا ناپایدار بود. برای مقایسه ، یک کشور به ویژه دیر است.


یک پرستار واکسیناسیون را در سنت رنان فرانسه آماده می کند.  تاکنون تعداد کمی از افراد در فرانسه واکسینه شده اند.

یک پرستار واکسیناسیون را در سنت رنان فرانسه آماده می کند. تاکنون تعداد کمی از افراد در فرانسه واکسینه شده اند.

عکس: dpa

برلین فعالیت واکسیناسیون در آلمان بسیار آرام آغاز شد. از یک طرف ، خویشتنداری وجود دارد ، در حالی که در همان زمان شکایت از واکسن ناکافی وجود دارد. دولت فدرال و کمیسیون اتحادیه اروپا باید انتقادات زیادی را شنیدند.وزیر بهداشت فدرال ینس اسپان (CDU) بارها تأکید کرده است که واکسن برای هفته ها و ماهها کم خواهد بود – به ویژه در آغاز ، زیرا ظرفیت تولید هنوز محدود است. نگاهی به آن سوی مرز نشان می دهد که در سایر کشورها نیز به همین شکل به نظر می رسد. یک کشور اتحادیه اروپا حتی از روز چهارشنبه واکسیناسیون را آغاز کرد.

پادشاهی متحده: تاکنون انگلیس از نظر واکسیناسیون یک قدم از اتحادیه اروپا جلوتر بوده است: واکسن Biontech و Pfizer در اوایل دسامبر به عنوان یک وضعیت اضطراری تأیید شد. اولین زن انگلیسی در 8 دسامبر واکسینه شد. داروی دیگری با واکسن محلی از دانشگاه آکسفورد و شرکت دارویی Astrazeneca از ابتدای ژانویه در دسترس است. طبق گفته دولت ، تاکنون بیش از 1.3 میلیون نفر علیه کرونا واکسینه شده اند. سرعت برنامه واکسیناسیون با هدف انجام دو میلیون واکسیناسیون در هفته باید به طور قابل توجهی تسریع شود.

فرانسه: طبق گفته رسانه ها ، در هفته اول پس از شروع واکسیناسیون در 27 دسامبر ، فقط چند صد واکسیناسیون در فرانسه انجام شده است. در ابتدا ارقام رسمی بیهوده جستجو می شد. سیاستمداران منطقه ای فرانسه ، دولت پاریس را مسئول این شکست می دانند و احساس نمی کنند در این امر دخیل هستند. کمپین واکسیناسیون فرانسه قصد دارد در ژانویه و فوریه سالمندان را در خانه های سالمندان و کارمندان در محل برای سالمندان واکسینه کند. مقامات از سرعت پایین که از نظر منطقی دشوار بود دفاع کردند. پس از انتقادات گسترده ، سرانجام گروه افراد – به عنوان مثال ، به افراد بالای 75 سال که در خانه ها زندگی نمی کنند ، و همچنین سایر کارکنان بهداشت گسترش یافت. اکنون باید صدها مرکز واکسیناسیون افتتاح شود.

ایتالیا: ایتالیا همچنین اولین دوزهایی را که در مدت طولانی انتظار می رود برای واکسیناسیون توسط Pfizer-Biontech در 27 دسامبر انجام می دهد. با این حال ، پس از شروع ، بلافاصله انتقاد شد که واکسیناسیون خیلی آهسته آغاز شده است. طبق گزارش رسانه ها ، در پایان سال ، برخی از مناطق برای انجام واکسن ها فاقد پزشک و پرسنل بیمارستان بودند. در لومباردی ، یکی از بدترین موارد مبتلا به بیماری همه گیر کرونر ، پزشکان فقط در حدود 14٪ از واکسن های موجود را تا ابتدای این هفته تزریق کرده اند – بر خلاف بسیاری از مناطق دیگر کشور با حدود 60 میلیون نفر ، که قبلاً تزریق کرده اند تقریباً نیمی از دوز واکسن هایی که دریافت کرده اند. با این حال ، این کمپین در سال جدید شتاب بیشتری به خود گرفت. تا صبح جمعه ، در مجموع حدود 412600 واکسیناسیون تاج تزریق شده است – بیشتر آنها به کارکنان بهداشتی اختصاص دارد.

اسپانیا: شروع آهسته کار واکسیناسیون تاج باعث خشم و عصبانیت اسپانیا می شود. طبق گفته وزارت بهداشت ، کمتر از 28 درصد دوزهای دریافتی از زمان واکسیناسیون از 27 دسامبر تا پنجشنبه انجام شده است – حدود 207000 از مجموع 743،925 واحد. نواحی اطراف پایتخت ، مادرید ، به ویژه بد عمل می کنند: تا سه شنبه شب ، فقط 11.5 درصد از دوزهای دریافت شده واکسینه شده اند. رهبر مخالفان پابلو کاسادو از حزب محافظه کار خلق PP خواستار استعفای سالوادور ایلا وزیر بهداشت شده است. او اعتراض می کند که همه چیز طبق برنامه پیش می رود. از جمله ، این انتقاد وجود دارد که در آخر هفته ها و تعطیلات به هیچ وجه واکسینه نمی شود.

بلژیک: پس از یک هفته آزمایش در اواخر دسامبر ، بلژیک این هفته اعلام کرد که واکسیناسیون گسترده علیه ویروس کرونا را آغاز می کند. بر اساس این طرح ، 70 درصد مردم باید تا پایان تابستان واکسینه شوند ، که باید به مصونیت در سراسر کشور برسد. در ابتدا ، فقط حدود 700 داوطلب در برخی از خانه های سالمندان از واکسیناسیون محافظت می کردند. مخالفان از بلژیک به دلیل عقب ماندن در زمینه واکسیناسیون ، به ویژه در مقایسه با آلمان انتقاد می کنند.

استرالیا: پس از اولین واکسیناسیون در 21 دسامبر ، حدود 6800 نفر در خانه سالمندان تا ابتدای هفته واکسینه شدند – بخشی از تعادل قبلی جمعیت آلمان. پس از انتقادات گسترده مردم نسبت به اجرای کند ، شروع مقیاس گسترده واکسیناسیون ، که در ابتدا برای 12 ژانویه برنامه ریزی شده بود ، پیشنهاد شد. انتظار می رود بیش از 21000 واکسیناسیون در این هفته و 43000 مورد دیگر تا سه شنبه آینده انجام شود. از نظر کمی ، این کشور معتقد است که ایمن است. 5.5 میلیون دوز واکسن Biontech / Pfizer فقط برای اتریش با جمعیتی کمتر از نه میلیون نفر در نظر گرفته شده است.

سوئیس: در بعضی از کانتونهای سوئیس ، واکسیناسیون قبل از کریسمس در مقابل دوربین آغاز شد ، اگرچه فقط 100000 دوز واکسن توسط Biontech / Pfizer تزریق شد. در اوایل ژانویه 126000 دوز واکسن دیگر وارد شد ، در حالی که 8.5 میلیون نفر هنوز در اقیانوس رها می شوند. ساعات واکسیناسیون در عرض چند دقیقه ثبت شد و مراکز واکسیناسیون در ابتدا به دلیل کمبود مواد تا حد زیادی خالی بودند. دولت به دلیل برنامه ریزی ضعیف مورد انتقاد قرار گرفته است.

هلند: هلند آخرین کشور اتحادیه اروپا بود که چهارشنبه گذشته واکسیناسیون را آغاز کرد. اما فقط از 15 ژانویه تمام 25 مرکز واکسیناسیون در سراسر کشور واقعاً کار خواهند کرد. از زمان کریسمس ، واکسن در یک اتاق استفاده نشده ذخیره شده است – اخیراً حدود 280،000 دوز بود. مجلس و مردم دولت را به “هرج و مرج واکسیناسیون” و “شکست کامل” متهم کرده اند. سرانجام خود پزشکان ابتکار عمل واکسیناسیون پزشکان و پرستاران را برای بیماران تاج دار انجام دادند. نخست وزیر مارک روته اشتباهات را پذیرفت. مقامات باید زودتر و بهتر برای واکسیناسیون دسته جمعی آماده شوند.

اتحادیه اروپا: کمیسیون اروپا بارها در برابر انتقادات از خود دفاع کرده است. کشورهای اتحادیه اروپا به طور مشترک در مورد استراتژی واکسیناسیون توافق کرده و تصمیم گرفته اند که واکسن ها را به صورت یکسان سفارش دهند. اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا گفت: “من عمیقا متقاعد شده ام که این مسیر اروپایی راه درستی است و معتقدم که با نگاهی به گذشته ، این امر نیز خود را اثبات خواهد کرد.” واکسیناسیون گسترده یک “چالش لجستیکی” است. از همان ابتدا مشخص بود که نمی توانید همه را “یکباره” واکسینه کنید. با این حال ، تعداد واکسیناسیون باید “به سرعت” افزایش یابد.

© dpa-infocom ، dpa: 210109-99-953331 / 2


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *