بمب ساعتی برای ویندوز 7 هنوز در حال افزایش است

[ad_1]

کامپیوتر

بمب ساعتی برای ویندوز 7 هنوز در حال افزایش است

جایگزینی سیستم عامل قدیمی و ناامن رایانه ویندوز 7 به تأخیر افتاده است. اما حتی یک سال پس از انقضا پشتیبانی مایکروسافت ، بسیاری از کاربران هنوز قادر به جدا شدن از دایناسور نرم افزار خطرناک نیستند.

به روز شده: 13.01.2021 ، 6:33 ساعت


از نمای نزدیک برچسب نشان دهنده سیستم عامل ویندوز 7 است.

از نمای نزدیک برچسب نشان دهنده سیستم عامل ویندوز 7 است.

عکس: dpa

برلین مقامات ، شرکت ها و کاربران خصوصی هنوز هم از تعداد زیادی از سیستم عامل ویندوز 7 استفاده می کنند که یک سال پیش متوقف شد ، اگرچه اکنون این نرم افزار دارای آسیب پذیری های امنیتی زیادی است. در سطح جهانی ، این نرم افزار هنوز هم در حدود 18 درصد از همه رایانه های ویندوزی که به اینترنت منظم دسترسی دارند ، حتی بدون به روزرسانی منظم ، استفاده می شود. این از پیش بینی های Statcounter گرفته شده است. این شرکت تجزیه و تحلیل برای تعیین اینکه کاربران سیستم عامل از چه روشی استفاده می کنند ، از کد رهگیری در بیش از دو میلیون وب سایت استفاده می کند.توماس اولمان ، متخصص امنیت در شرکت نرم افزار امنیتی ESET ، آژانس خبری آلمان ، گفت: بسیاری از کاربران خطر امنیتی نسخه منسوخ شده ویندوز را دست کم می گیرند. “یک نقطه ضعف کافی است و رایانه ها مانند درب انبار برای مجرمان اینترنتی باز هستند.” این رفتار بی احتیاطی است. “اطلاعات مربوط به آسیب پذیری های شناخته شده امنیتی در مجامع زیرزمینی به سرعت در حال گسترش است و برای سناریوهای مختلف حمله مورد استفاده قرار می گیرد.”

در آلمان اوضاع کمی بهتر به نظر می رسد. در اینجا ، سیستم عامل های ویندوز برای دسک تاپ و لپ تاپ حدود 80 درصد سهم بازار دارند. Statcounter حدود 8.3٪ یا چهار میلیون دستگاه خوب را با ویندوز 7 ثبت می کند. همراه با نسخه های قدیمی و ناامن ویندوز ویستا ، XP و 8 ، این به 5.2 میلیون دستگاه در آلمان ناامن می افزاید.

یکی از م institutionsسسات عمومی در آلمان که یک سال پیش نتوانست به سیستم عامل مدرن تبدیل شود ، مدیریت شهری در برلین است. در اوایل سال 2020 ، تنها 82 درصد از بیش از 80،000 ایستگاه کاری IT در آنجا به ویندوز 10 تبدیل شده است.

مانند بسیاری از شرکت ها و دولت های دیگر ، سرزمین برلین مجبور شد برای حمایت از کار مشاغل هنوز تغییر نیافته ، یک دوره مهلت از مایکروسافت بخرد. کارشناسان معتقدند مایکروسافت برای توزیع مجوز برای ویندوز در قراردادهای پشتیبانی ویژه ، بین 25 تا 50 یورو در سال نیاز دارد. تأخیر در تبدیل رایانه با ویندوز 7 فقط برای پسوند پشتیبانی مایکروسافت در رقم فوقانی در سال 2020 شش رقمی هزینه دارد.

در حقیقت ، تمام رایانه های منسوخ باید تا پایان سال 2020 به ویندوز 10 فعلی تبدیل شوند. اما در حاشیه جلسه استماع در یک کمیته تخصصی در مجلس نمایندگان در برلین ، در سپتامبر 2020 ، مشکلات “آشکار” مربوط به انتقال گزارش شد. بنابراین ، هیچ اعلانی مبنی بر اینکه Windows Switch به شب سال نو کامل است ، دریافت نشده است.

این مشکلات به این دلیل نبود که ایالت برلین در بحران کرونر موفق به خرید کامپیوترهای مدرن نشد. شیطان در اینجا در جزئیات (نرم افزار) نهفته است. برخی از برنامه هایی که به برخی از اقدامات اجرایی اجازه می دهند نیز بسیار ناامید شده اند و به سادگی در ویندوز 10 کار نخواهند کرد. “برند شلومر” ، متخصص دیجیتال سازی گروه پارلمانی FDP مجلس گفت: “من حدس می زنم تحول در همه زمینه ها موفقیت آمیز نبوده است.” نمایندگان

در پاسخ به درخواست dpa ، وزارت امور داخله سنا اعلام کرد که 10 هزار کامپیوتر دیگر با موفقیت در سال 2020 تبدیل شده اند. انتقال به ویندوز 10 در سال جاری تکمیل خواهد شد. برای آینده قابل پیش بینی ، “رایانه های ایستگاه کاری بیشتر متعلق به ایالت برلین ، ویندوز 7 را اجرا نمی کنند.” تبدیل سیستم ها یک “وظیفه ماموت است که تنها با تلاش زیاد قابل انجام است.”

از یک طرف ، شرکت ها و مقامات در معرض خطر بیشتری قرار دارند که پایان پشتیبانی از ویندوز 7 را نادیده بگیرند زیرا این امر حملات سایبری را تسهیل می کند. دولت ایالت برلین چندین بار هدف حملات هکرها قرار گرفته است. دادگاه تجدیدنظر در برلین و رایانه های دانشگاه هومبولت نیز به تروجان آلوده شده اند. به گفته کارشناسان ، افراد حاضر نیز مقررات عمومی حفاظت از داده های اروپا (GDPR) را خیلی دیر نقض کردند. دستورالعمل اتحادیه اروپا برای احترام به “سطح پیشرفته” به پردازش داده های شخصی نیاز دارد.

ویندوز 7 بیش از ده سال پیش در 22 اکتبر 2009 به عنوان جانشین شکست خورده ویندوز ویستا وارد بازار شد و تا سال 2014 توسط تولیدکنندگان رایانه مورد استفاده قرار می گرفت. جانشین ، ویندوز 8 نیز در شروع کار مشکل داشت و بسیاری از کاربران را قانع نکرد. به همین دلیل است که به خصوص بسیاری از شرکت ها حتی بعد از 2014 نیز به ویندوز 7 وفادار مانده اند.

اگرچه به طور کلی ویندوز 7 به طور کامل توسعه یافته در نظر گرفته می شود ، اما در سال های اخیر آسیب پذیری های امنیتی بیشتر در سیستم منسوخ شده وجود دارد. در سال 2010 ، فقط 64 آسیب پذیری در ویندوز 7 مشاهده شد. در سال 2019 ، این تعداد با 250 مشکل ثبت رسمی به اوج خود رسید. هنوز هیچ داده ای برای سال 2020 وجود ندارد.

شرکت ها و سازمان ها هنوز می توانند با پرداخت هزینه از مایکروسافت به روزرسانی کنند. از طرف دیگر ، کاربران خصوصی حتی با هزینه های زیاد دیگر به به روزرسانی های امنیتی دسترسی ندارند. به عنوان مثال ، این امر می تواند پیامدهای مهمی برای بانکداری آنلاین داشته باشد ، کارشناس امنیتی هشدار می دهد به اولمان.

“بسیاری از کاربران می دانند که داده های دسترسی بانکی آنلاین و شماره TAN نباید به افراد غریبه داده شود.” یک سیستم عامل مدرن و به روز به همان اندازه استفاده از یک راه حل امنیتی مدرن یا یک مرورگر فعلی ، بخشی از وظیفه مراقبت است. “در صورت خسارت ، بانک ها ممکن است ادعای جبران خسارت را رد کنند زیرا مشتری با سهل انگاری از تعهدات خود چشم پوشی کرده است.” شرکت های بیمه سایبر نیز در بسیاری از موارد از تنظیم این امر خودداری می کنند. “کاربران باید به طور مرتب رایانه ای را که برای بانکداری آنلاین استفاده می کنند بررسی کنند تا به روز شود.”


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *