بمب ساعتی برای ویندوز 7 هنوز در حال افزایش است

[ad_1]

“مثل یک در انبار باز شود”

بمب ساعتی برای ویندوز 7 هنوز در حال افزایش است

جایگزینی سیستم عامل قدیمی و ناامن رایانه ویندوز 7 به تأخیر افتاده است. اما حتی یک سال پس از انقضا پشتیبانی مایکروسافت ، بسیاری از کاربران هنوز قادر به جدا شدن از دایناسور نرم افزار خطرناک نیستند.


مقامات ، شرکت ها و کاربران خصوصی هنوز هم به طور گسترده از سیستم عامل رایانه ویندوز 7 استفاده می کنند که یک سال پیش متوقف شد ، اگرچه این نرم افزار از قبل دارای حفره های امنیتی زیادی است.

مقامات ، شرکت ها و کاربران خصوصی هنوز هم از سیستم عامل ویندوز 7 رایانه استفاده گسترده ای دارند که یک سال پیش متوقف شد ، اگرچه این نرم افزار اکنون دارای نقص امنیتی زیادی است.

عکس: dpa

برلین مقامات ، شرکت ها و کاربران خصوصی هنوز هم از تعداد زیادی از سیستم عامل ویندوز 7 استفاده می کنند که یک سال پیش متوقف شد ، اگرچه این نرم افزار اکنون دارای آسیب پذیری های امنیتی زیادی است.

در سطح جهانی ، این نرم افزار هنوز هم در حدود 18 درصد از همه رایانه های ویندوزی که به طور منظم به اینترنت دسترسی دارند ، حتی بدون به روزرسانی منظم ، استفاده می شود. این از پیش بینی های Statcounter گرفته شده است. این شرکت تجزیه و تحلیل برای تعیین اینکه کاربران سیستم عامل از چه روشی استفاده می کنند ، از کد رهگیری در بیش از دو میلیون وب سایت استفاده می کند.

توماس اولمان ، متخصص امنیت در شرکت نرم افزار امنیتی ESET ، آژانس خبری آلمان ، گفت: بسیاری از کاربران خطر امنیتی نسخه منسوخ شده ویندوز را دست کم می گیرند. “یک نقطه ضعف کافی است و رایانه ها مانند درب انبار برای مجرمان اینترنتی باز هستند.” این رفتار بی احتیاطی است. “اطلاعات مربوط به آسیب پذیری های شناخته شده امنیتی در مجامع زیرزمینی به سرعت در حال گسترش است و برای سناریوهای مختلف حمله مورد استفاده قرار می گیرد.”

در آلمان اوضاع کمی بهتر به نظر می رسد. سهم سیستم عاملهای ویندوز برای میزکار و لپ تاپ حدود 80 درصد است. Statcounter حدود 8.3٪ یا چهار میلیون دستگاه خوب را با ویندوز 7 ثبت می کند. همراه با نسخه های قدیمی و ناامن ویندوز ویستا ، XP و 8 ، این به 5.2 میلیون دستگاه در آلمان ناامن می افزاید.

ویندوز 7 بیش از ده سال پیش در 22 اکتبر 2009 به عنوان جانشین شکست خورده ویندوز ویستا وارد بازار شد و تا سال 2014 توسط تولیدکنندگان رایانه مورد استفاده قرار می گرفت. جانشین ، ویندوز 8 نیز در شروع کار مشکل داشت و بسیاری از کاربران را قانع نکرد. به همین دلیل بسیاری از شرکت ها از سال 2014 تاکنون به ویندوز 7 وفادار مانده اند.

“بسیاری از کاربران به خوبی می دانند که دسترسی به بانکداری آنلاین و شماره TAN نباید به افراد غریبه داده شود.” یک سیستم عامل مدرن و به روز به اندازه استفاده از یک راه حل امنیتی مدرن یا یک مرورگر فعلی ، بخشی از وظیفه مراقبت است. “در صورت خسارت ، ممکن است بانک ها ادعای جبران خسارت را رد کنند زیرا مشتری با سهل انگاری نسبت به تعهدات خود کوتاهی کرده است.” شرکت های بیمه سایبر نیز در بسیاری از موارد از تنظیم این امر خودداری می کنند. “کاربران باید به طور مرتب رایانه ای را که برای بانکداری آنلاین استفاده می کنند بررسی کنند تا به روز شود.”

© dpa-infocom ، dpa: 210108-99-943197 / 3


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *