برنامه محبوب Parler از شبکه طرفداران ترامپ

[ad_1]

برنامه رسانه های اجتماعی

برنامه محبوب Parler از شبکه طرفداران ترامپ

Parler جایگزین توییتر از نظر گسترش نفرت و تحریک ، تا حد زیادی تنظیم نشده است. این شبکه در میان طرفداران دونالد ترامپ بسیار محبوب است – اما اکنون توسط سیستم عامل های بیشتر و بیشتر تلفن های هوشمند از آن استفاده می شود.


وب سایت پلتفرم رسانه های اجتماعی Parler روی تلفن همراه نمایش داده می شود.

وب سایت پلتفرم رسانه های اجتماعی Parler روی تلفن همراه نمایش داده می شود.

عکس: dpa

واشنگتن. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی آمریکا پس از توییتر و فیس بوک ، بستر دیگری برای ارتباط مستقیم با طرفداران خود را از دست می دهد.

با توقف کار آمازون به عنوان یک ارائه دهنده خدمات فنی ، سرویس آنلاین Parler دیگر روز دوشنبه در دسترس نبود. بزرگترین خرده فروش آنلاین همچنین پیشرو در تأمین زیرساختهای آنلاین است که بسیاری از شرکتهای نوپا و تاسیس شده از آن استفاده می کنند. پارلر روز دوشنبه آمازون را به دلیل خاتمه ناگهانی شکایت کرده است.

پارلر خود را به عنوان یک بستر آنلاین متمرکز بر آزادی بیان توصیف کرد. در واقع ، این نوعی توییتر بود که در آن همه چیز مجاز بود. پلتفرم نسبتاً کوچک تا حد زیادی تنظیم محتوا را کنار گذاشته و به سختی با سخنان نفرت ، تهدید و انتشار اطلاعات نادرست مقابله کرده است. با توجه به سرکوب فزاینده توئیتر و فیس بوک علیه درخواست های خشونت و تئوری های توطئه ، طرفداران ترامپ در ماه های اخیر به طور فزاینده ای به پارلر مهاجرت کرده اند.

اما هفته گذشته هوا برای شبکه جدید آنلاین ضعیف شد. اپل و گوگل به دلیل عدم تنظیم مقررات مربوط به محتوا ، برنامه Parler را از فروشگاه برنامه های خود ممنوع کرده اند. دیگر نمی توان آن را در تلفن های هوشمند شارژ کرد ، اما همچنان کار می کند.

با این حال ، از آنجا که پارلر به سرور ابری آمازون اعتماد می کرد ، سرویس نیز با ترک سرویس دهنده لغو شد. رئیس شرکت جان ماتز روز یکشنبه گفته بود که سیستم عامل حداقل برای یک هفته خاموش خواهد شد. با این حال مشخص نیست که آیا تأمین کننده هایی وجود دارند که Parler را به عنوان مشتری بخواهند یا خیر. جان ماتز ، رئیس پارلر ، در بیانیه ای توسط NBC اعتراف کرد که سرویس “احتمالاً بیش از حد انتظار” آفلاین خواهد بود. بیشتر ارائه دهندگان با سرور کافی “درهای خود را به روی ما می بندند”. در همان زمان ، او روز دوشنبه گفت که پارلر در حال کار بر روی سیستمی برای مقابله با تهدیدهای خشونت است.

در دادخواست علیه آمازون ، پارلر استدلال کرد که تصمیم این شرکت فناوری انگیزه سیاسی داشته است. در این بیانیه آمده است که آمازون در رقابت بین پارلر و توییتر مداخله کرده و قانون ضد انحصاری آمریکا را نقض کرده است. علاوه بر این ، گروه دوره های اعلامیه را نقض کرد. اول ، پارلر سفارشی می خواهد که آمازون را مجبور به از سرگیری خدمات کند.

حساب های ترامپ در توییتر و فیس بوک پس از حمله طرفداران وی به پایتخت نشین در واشنگتن تا اطلاع ثانوی مسدود شد. این سیستم عامل ها به خطر تحریک خشونت های بیشتر رئیس جمهور با اظهارات خود اشاره دارد. افراد اطراف ترامپ بارها و بارها Parler را به عنوان گزینه ای برای توییتر یا فیس بوک تبلیغ کرده اند که گفته می شود دیدگاه های محافظه کارانه را سرکوب می کند.

© dpa-infocom ، dpa: 210111-99-985714 / 2


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *