برلین: میزان واکسیناسیون با مرکز دوم همچنان کاهش می یابد

[ad_1]

سلامتی

برلین: میزان واکسیناسیون با مرکز دوم همچنان کاهش می یابد

دومین مرکز واکسیناسیون در برلین عملیاتی است. اما محافظت در برابر ویروس کرونا لزوماً با سرعت بالایی پیش نمی رود. مقصر دلیل این امر را بیش از همه می بیند.

به روز شده: 14.01.2021 ، 3:58 بعد از ظهر


دستیارها دومین مرکز واکسیناسیون تازه افتتاح شده در برلین را می گذرانند.

دستیارها دومین مرکز واکسیناسیون تازه افتتاح شده در برلین را می گذرانند.

عکس: dpa

برلین در برلین ، از روز پنجشنبه تعداد بیشتری از افراد علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند ، اما واکسیناسیون در پایتخت تنها با سرعت کمتری در حال پیشرفت است. دومین مرکز از شش مرکز واکسیناسیون برنامه ریزی شده در محله عروسی صبح آغاز شد. طبق برلینر Arbeiter-Samariter-Bund (ASB) ، روزانه 1300 نفر می توانند در آنجا واکسینه شوند.به گفته موریتز کوئیسکه سخنگوی اداره بهداشت ، روز پنجشنبه فقط 120 پیر 80 ساله اولین دوز را دریافت کردند. واکسنی که در واقع برنامه ریزی شده بود نیز داده نشد: به جای ماده سازنده آمریکایی Moderna ، داروی شرکت های Biontech و Pfizer که از دسامبر استفاده می شود ، برای افراد مسن در دسترس بود.

رئیس اتحادیه منطقه ای صلیب سرخ آلمان برلین ، ماریو چایا ، در مورد پروژه های واکسیناسیون که در برخی موارد به تأخیر افتاده است ، گفت: “این به این دلیل نیست که سرعت کافی نداریم ، اما واکسن کافی برای راه اندازی همزمان هر شش مرکز واکسیناسیون در برلین نداریم. . روپرت گفت: “وزیر بهداشت مارتین ماتز (SPD) و هیئت مدیره انجمن پزشکان بیمه درمانی اجباری در برلین (KV Berlin) ، بورخارد روپرت ، اظهارات مشابهی کرده اند. آنها” ناامیدانه “منتظر واکسن های بیشتر هستند.”

دومین مرکز واکسیناسیون در برلین ، Erika-Heß-Eisstadion ، علی رغم مقدار کمی واکسن ، فعالیت زیادی داشت. جایی که بازیکنان هاکی روی یخ معمولاً پرسه می زدند ، پارتیشن های سفید وجود داشت که مناطق جداگانه مرکز را جدا می کرد. مدیر مرکز ، سارا مااس ، گفت: این مرکز در مجموع 26 غرفه واکسیناسیون دارد. بیش از 200 کارمند و دستیار اپراتورهای ASB و Deutsche Lebens-Rettungs-Gesellschaft (DLRG) باید از پنج واکسیناتور در دو شیفت کاری با ظرفیت کامل پشتیبانی کنند. بوندسوهر با بیست مرد در روز کمک می کند. روز پنجشنبه ، مردان لباس فرم واکسن را به غرفه واکسیناسیون حمل کردند.

آن روز بزرگسالان با تاکسی آمدند – برلین هزینه ورود و خروج را پرداخت می کند. آنلی جاسوس و همسرش (هر دو 88 ساله) بودند. او گفت که او منتظر بازگشت دو نوه اش است. وقتی او کلاس واکسیناسیون گرفت ، نوه ها نیز “تشویق” کردند. او از روند کار بسیار راضی بود. وی پس از صحبت با دکتر بازنشسته کریستوفر رومل ، واکسن را دریافت کرد.

روز جمعه (پانزدهم) پارچه تولید کننده Moderna برای اولین بار در آنجا استفاده می شود. Regina Kneiding ، سخنگوی دفتر پروژه مراکز واکسیناسیون در برلین ، گفت که واکسیناسیون قرار است از روز دوشنبه از سر گرفته شود. در ابتدا ، 120 واکسیناسیون در روز برنامه ریزی شده است.

فقط روز چهارشنبه بود که در ابتدا این نگرانی وجود داشت که آیا در انتقال واکسن Moderna ممکن است مشکلی با زنجیره سرماخوردگی وجود داشته باشد یا خیر. سخنگوی سنا ، Quisque اعلام کرد که واکسن جدید پس از مطالعه خود مورد استفاده قرار می گیرد. به گفته وزارت بهداشت فدرال ، کیفیت واکسن ها تحت تأثیر حمل و نقل قرار نگرفته است.

در 27 دسامبر ، واکسیناسیون در عرصه میدانی در ترپتوف آغاز شده بود که در اوایل سال یک وقفه کوتاه داشت. رئیس DRK Tea روز پنجشنبه گفت ، به عنوان سومین مرکز از شش مرکز واکسیناسیون ، مرکز خدمات مالت سایت خود را با یک مرکز واکسیناسیون در محل نمایشگاه در اوایل هفته آینده باز می کند.

هنوز مشخص نیست که سایر مراکز چه زمانی شروع به کار می کنند. براساس موسسه رابرت کوچ (RKI) ، تاکنون (از 12 ژانویه) بیش از 35000 واکسیناسیون در برلین انجام شده است.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *