بررسی: شرکتهای نوپا تاکنون نسبتاً خوب از بحران کرونر جان سالم به در برده اند

[ad_1]

جریان نقدینگی از سرمایه گذاران

بررسی: شرکتهای نوپا تاکنون نسبتاً خوب از بحران کرونر جان سالم به در برده اند

کاهش فروش ، سرمایه گذاران با احتیاط بیشتری: همه گیرها مشکلاتی را برای شرکت های نوپا در آلمان ایجاد می کنند. اما به نظر می رسد این صنعت با یک چشم سیاه از Corona 2020 جان سالم به در برد.

به روز شده: 13.01.2021 ، 13:33


شرکت های نوپا ظاهراً دچار بحران تاج چشم سیاه شده اند.

شرکتهای نوپا ظاهراً از یک بحران کرونر چشم سیاه رنج می برند.

عکس: dpa

فرانکفورت / ماین. بر اساس یک مطالعه ، چشم انداز استارت آپ آلمان تاکنون به خوبی با بحران کرونر کنار آمده است.

بر اساس مطالعه روز چهارشنبه شرکت مشاور EY ، بسیاری از استارت آپ ها با مشکلات اساسی دست و پنجه نرم کرده اند ، اما “استارتاپ در حال مرگ” که بسیاری از آن می ترسند سال گذشته محقق نشد. این امر همچنین به دلیل ادامه جریان پول از سوی سرمایه گذاران برای موسسان در این کشور است.

بر اساس مطالعه ای که در اختیار آژانس مطبوعاتی آلمان قرار گرفته است ، در سال 2020 شرکت های نوپا 5.3 میلیارد یورو از سرمایه گذاران دریافت کرده اند که 15 درصد کمتر از رکورد سال 2019 است. معاملات بزرگ بیش از 100 میلیون یورو نادر بود. 5.3 میلیارد دومین بالاترین میزان در سال های اخیر بود و شرکت های تازه تاسیس بیشتری برای سرمایه گذاری سرمایه گذاری کردند: تعداد دورهای بودجه با شش درصد افزایش به 743 رسید – که یک رکورد بی سابقه است.

هوبرت بارت ، مدیر عامل شرکت EY آلمان گفت: “تاج گذاری بر روی سرمایه گذاری مخاطره آمیز وجود دارد.” این امر به ویژه در کاهش معاملات بزرگ بسیار مشهود است ، در حالی که محافل مالی کوچکتر وجود دارد. EY گفت ، اما خیلی زود است که این موضوع را برای استارتاپ ها روشن کنیم. با توجه به تعهد تعلیق ورشکستگی ، مشخص نیست که چه تعداد شرکت های کوچک در حال انجام هستند ، که در کانون توجه سرمایه گذاران نیستند و می توانند به طور کامل با بودجه خود تأمین مالی شوند.

شرکت های نوپا به پول سرمایه گذاران بستگی دارند ، زیرا معمولاً هنوز درآمد کسب نمی کنند. صندوق ها و شرکت های بزرگ به امید غالب شدن ایده های تجاری آنها و سودهای کلان در شرکت های آینده دار سرمایه گذاری می کنند. با ایده های خود ، شرکت های نوپا موتور مهمی برای نوآوری در اقتصاد محسوب می شوند. بحران تاج از رونق طولانی مدت در صحنه کاسته و شرکتهای جوان را برای تجارت دشوار کرده است. برای جلوگیری از خسارت ، دولت فدرال از میلیاردها شرکت نوپا حمایت می کند.

طبق EY ، در زمان بحران کرونر ، به طور قابل توجهی پول بیشتری به بخش های تازه وارد در بخش بهداشت ریخته می شود ، اما شرکت های تحرک نیز بسیار مورد توجه سرمایه گذاران هستند. بزرگترین معامله در سال 2020 تزریق وجه نقد 255 میلیون یورویی برای گروه Auto1 گروه برلین با سیستم عامل اتومبیل خود بود. این شرکت می خواهد همانطور که روز چهارشنبه اعلام شد ، در سه ماهه اول با یک میلیارد دلار IPO پول بیشتری تأمین کند. به دنبال Auto1 ، 218 میلیون یورو بودجه برای لیلیوم ، توسعه دهنده تاکسی هوایی مستقر در مونیخ فراهم شد. در جایگاه سوم بودجه Tier Mobility مستقر در برلین است که اسکوترهای برقی (212 میلیون یورو) را اجاره می کند.

از پنج دوره بزرگترین بودجه ، چهار دوره در برلین و یک دوره در باواریا بود. توماس پروور ، شریک EY گفت ، مونیخ خود را به عنوان شماره دو تثبیت کرده است. بنیانگذاران از بایرن 1.5 میلیارد یورو و در نتیجه حدود نیمی از پول رقابت در قلعه آغازین برلین (3.1 میلیارد) سرمایه جمع کردند.

“مونیخ و منطقه مونیخ از قدرت فنی خاصی برخوردار بوده و كاملاً مكمل برلین هستند.” سال گذشته در سایر مناطق آلمان نسبتاً دشوار بود که باید در سال جدید باقی بماند. “معاملات واقعاً بزرگ چه در برلین و چه در مونیخ در حال مذاکره است.”

© dpa-infocom ، dpa: 210113-99-07343 / 3

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *