برداشت با جبران خسارت: این یک کسب و کار آپارتمان بد در برلین است

[ad_1]

بازار مسکن برلین

مجموعه 3000 یورو – تجارت با جبران خسارت

اگر می خواهید یک آپارتمان در برلین اجاره کنید ، اغلب مجبورید مبلمان گران قیمت را از مستاجر قبلی خریداری کنید. متوقف کردن ربا در عمل دشوار است.


مستاجرهای قدیمی اغلب میانجیگری آپارتمان ها را با شرایطی مانند خرید آشپزخانه های گران قیمت مرتبط می کنند (تصویر با نماد).

مستاجران قدیمی اغلب میانجیگری آپارتمان ها را با شرایطی مانند خرید آشپزخانه های گران قیمت مرتبط می کنند (تصویر نماد).

عکس: یاکوف فیلیمونوف / شاتر استوک / یاکوف فیلیمونوف

برلین کسانی که به دنبال آپارتمان در برلین هستند اغلب بیشتر از آنچه در واقع می خواهند دریافت می کنند. پرداخت غرامت زیاد برای مبلمان در خانه جدیدشان یکی از مشکلاتی است که بسیاری از مردم هنگام نیاز فوری به خانه خود متحمل می شوند. سپس ، در موارد شدید ، هزینه های انتقال برای ماشین لباسشویی یا قرنیزهایی که بیش از ارزش تخمینی آنها است ، مورد نیاز است.گروه های محلی فیس بوک اخیراً به عنوان تبادل تبلیغاتی آپارتمان هایی با بندهای گران قیمت ظاهر شده اند که در آن اعضا به دنبال مستاجر جدید می گردند و در بعضی موارد اصطلاحاتی را با مرز ربا تعیین می کنند – ترجیحاً در مناطق مسکونی معروف مانند پرنزلاوئر برگ. داخلی و ماشین لباسشویی داخلی ، هر دو مورد نیاز ، تقریبا 3000 یورو – در 39 متر مربع هزینه دارد. آپارتمان یک خوابه در نزدیکی Schönhauser Allee با اجاره ماهانه 383 یورو. فقط یکی از نمونه های فعلی گروه های محلی فیس بوک.برداشت از طریق پرداخت غرامت در برلین: “قرارداد مبلمان” فقط تا حدی مجاز است

از نظر حقوقی ، این مسئله قبلاً قبل از ظهور چنین تبلیغات آنلاین مشهودی حل و فصل شده بود: اتحادیه مستاجران آلمان اظهار داشت که معاملات با “قرارداد مبلمان” مشروط بر اینکه ارزش مبلمان و هزینه مورد نیاز در یک راستا باشد ، واجد شرایط هستند.“توافق نامه خرید مجدد در صورتی که قیمت خرید بیش از 50 درصد بیشتر از ارزش مورد خرید باشد ، غیرقابل قبول است. با توجه به تجربه انجمن مستاجران ، مذاکرات انتقال عمدتا مربوط به ارزش فعلی مبلمان است. این براساس قیمت جدید ، شرایط حفظ و سن تعیین شده است. ” به عنوان مثال ، در مورد آشپزخانه های نصب شده ، باید قیمت را به ارزش آپارتمان تنظیم کنید.

اجاره ، خرید ، زنده – همچنین بخوانید:


تبلیغات آپارتمان با پرداخت های جبرانی در فیس بوک: تجارت غیر جذاب

رینر وایلد ، مدیرعامل انجمن مستأجران برلین ، در تبلیغات فیس بوک مشکلی می بیند: “اگر یک مستاجر یک مستاجر جدید ترتیب دهد ، به طور خودکار به معنای موافقت صاحب آپارتمان با متقاضی نیست.” اگر آنقدر خوش شانس نباشید که با عجله رضایت خود را برای خرید مبلمان بدهید ، به یک معامله ناخوشایند می رسید که حتی شما را به آنجا نمی رساند. وایلد گفت: “اگر شک دارید ، ما توصیه می کنیم که چنین معامله ای انجام نشود.”

برای انجمن مستأجران ارزیابی اینکه آیا پیشنهادات آپارتمان با پرداخت غرامت در برلین افزایش می یابد دشوار است. زیرا در اکثر موارد مستاجرهای قدیمی آپارتمان ها و وراث بالقوه به طور خصوصی و بدون کنترل ارگان دولتی با چنین مواردی سر و کار دارند. اداره توسعه شهری سنا نیز هیچ داده ای در مورد این پدیده ندارد.

تجارت با پرداخت غرامت به دلیل کمبود مسکن مورد پسند است

به گفته وایلد ، لازم الاجرا شدن محدودیت اجاره عامل تعیین کننده ای در حمایت از پرداخت های انتقال و ربا نیست. این کارشناس با اشاره به کمبود مسکن در برلین گفت: “این یک مشکل کمبود است.” سود ناشی از کاهش تعداد گزینه های جابجایی حداقل از زمان معرفی ترمز اجاره ای برای مدت طولانی مشاهده شده است.

اتحادیه شرکتهای مسکن در برلین-براندنسبورگ (BBU) مستقیماً این پدیده را به حد اجاره ارتباط نمی دهد. سخنگویی خاطرنشان می کند که جستجوی یک مستاجر جدید معمولاً “به صورت حرفه ای” با شرکت ها انجام می شود ، یعنی. با تبلیغات خودتان. هیچ مستاجر قبلی به عنوان یک واسطه وجود ندارد که بتواند ثروتمند شود.

اما اگر با یک مستاجر قدیمی سر و کار دارید و قبل از انتقال به آپارتمان جدید توافق نامه خرید مبلمان موجود را امضا می کنید ، در ابتدا مقید آن هستید. ویبکه ورنر از انجمن مستاجران می گوید ، بنابراین چنین تعهداتی اساساً م effectiveثر هستند.

“اگر قرارداد قبل از انعقاد قرارداد اجاره بین مستاجر آینده و قرارداد اجاره با موجر منعقد شده باشد ، پس از آن توافق نشده است ، اما قرارداد مبادله بی اثر است. پاداش درخواستی یا پرداختی به طور محسوسی با ارزش تسهیلات یا تجهیزات متناسب نیست. ورنر اگر چنین پرداخت های بیش از حد انجام شود ، مستأجر بعدی می تواند پول را پس بگیرد. این ادعا تنها پس از سه سال منقضی می شود.

“عدم تناسب محسوس” در فروش مبلمان غیرقانونی است

در عمل ، اختلافات حقوقی در مورد پرداخت پیش پرداخت نادر است. و بنابراین مستاجران قبلی – همانطور که نمونه های فیس بوک نشان می دهد – عمدا در تلاشند تا از شرایط دشوار در مناطقی که بازار مسکن محدودی دارند استفاده کنند. با وجود مقررات قانونی “عدم تناسب محسوس” در قیمت خرید مبلمان. هرکسی که آپارتمان دارد شرایطی را نام می برد که متقاضیان اغلب عبادت می کنند. بنابراین ، مستأجر قبلی به یک دلال مخفی تبدیل می شود.

مشکل اصلی این است که بتوان اثبات کرد برخی از مبلغ غیرقابل قبول در یک مقدار مشخص پرداخت شده است ، به طور خلاصه انجمن مستاجران. اینکه آیا “عدم تناسب” وجود دارد در نهایت در دادگاه تصمیم گیری می شود.

مدیر عامل راینر وایلد در مورد اینکه چگونه افرادی که به دنبال یک آپارتمان هستند حتی اجاره آپارتمان را برای تخفیف به مستاجر مسکن تحویل نمی دهند ، توصیه هایی دارد: “شما می توانید سعی کنید صاحب آپارتمان را پیدا کنید و مستقیماً با او مذاکره کنید.” بدون واسطه برای پرداخت ، با کمی شانس ورود 3000 یورو ارزان تر خواهد بود. اگر در مثال داده شده مستأجر جدید آپارتمان در پرنزلاوئر برگ پس انداز کرده برای آشپزخانه و ماشین لباسشویی ، که حتی ممکن است نیازی به آن نباشد.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *