بحران دولت در ایتالیا: وزرا می خواهند استعفا دهند

[ad_1]

ائتلاف

بحران دولت در ایتالیا: وزرا می خواهند استعفا دهند

استعفای وزیران ترزا بلانووا و النا بونتی دولت ایتالیا را به بحرانی جدی فرو برد.

رم ائتلاف حاکم ایتالیا در حال سقوط است. نخست وزیر پیشین ایتالیا ، ماتئو رنزی روز چهارشنبه استعفای وزرا را که توسط حزب او ایتالیا ویوا ارائه شده اعلام کرد. اینها وزیر کشاورزی Tereza Belanova و وزیر خانواده النا Bonetti هستند. به گفته آنسا ، ایوان اسكالفاروتو وزیر امور خارجه در وزارت خارجه نیز خواهان استعفا شد. با خروج حزب ایتالیا ویوا ، بحران در دولت چپ میانه نخست وزیر جوزپه کنته در حال تعمیق است.طبق گفته های خودش ، کونته قبلاً با رئیس جمهور سرجیو ماتارلا در مورد اختلافات ائتلاف در روز چهارشنبه صحبت کرده است. اتحادیه از سپتامبر 2019 در قدرت است. اگر دولت پس از استعفا سقوط کند ، رئیس دولت نقش مهمی در تصمیم گیری در مورد نحوه کار دارد.بحران دولت: اختلاف بین رنزی و کونته

اختلافات میان دولت و رنتسی و کونته اخیراً در مورد برنامه های استفاده از میلیاردها کمک اتحادیه اروپا برای کمک به بحران کرونا شکل گرفته است. حزب رنزي كوچك است ، اما دولت اخيراً چند بار در پارلمان به آراي خود اعتماد كرده است – بويژه در مجلس سنا ، كوچكتر از دو اتاق.رسانه های ایتالیایی شک داشتند که نخست وزیر کونته دوست دارد از انتخابات جدید جلوگیری کند. وی می تواند از مجلس رای اعتماد بگیرد و سعی کند اکثریت های دیگر را پیدا کند. رئیس دولت خودش روز چهارشنبه گفت که به اکثریت قاطع برای دولت خود احتیاج دارد. انتظار نمی رود انتخابات پارلمانی در ایتالیا تا سال 2023 برگزار شود.

در اتحاد کونته ، جنبش پنج ستاره پوپولیست و سوسیال دموکرات ها (PD) ، که زمانی توسط رنزی رهبری می شد ، قدرت های بزرگ هستند. علاوه بر Italia Viva ، حزب کوچک دوم Liberi e Uguali (آزاد و برابر) وجود دارد.

رنزي براي گفتگو با كنته براي حل بحران باز است

استعفای وزرا دولت را به یک بحران جدی سوق داده است – اما رنزسی تأکید کرد که به حمایت از اقدامات دولت برای مهار همه گیر تاج و حمایت از اقتصاد ادامه خواهد داد. اکنون چگونگی حل بحران به کنته بستگی دارد. این برای بحث باز است. (dpa / fmg)

جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *