ایمنی کرونر بعد از عفونت چه مدت طول می کشد؟

[ad_1]

خیلی سوال دیگه

ایمنی کرونر بعد از عفونت چه مدت طول می کشد؟

بعد از عفونت ، بدن معمولاً آنتی بادی تولید می کند. این مورد در مورد تاج نیز صدق می کند. مشخص نیست که این دفاع ایمنی طبیعی چه مدت طول می کشد. این عمدتا به این دلیل است که ویروس فقط برای یک سال خوب رشد می کند. اما سرنخ ها بیشتر و بیشتر می شوند.

به روز شده: 15.01.2021 ، 15:16


طبق مطالعات جدید ، عفونت کرونر می تواند ماه ها از عفونت مجدد با ویروس جلوگیری کند.

طبق مطالعات جدید ، عفونت کرونر می تواند از ماه ها پیش از عفونت مجدد با ویروس جلوگیری کند.

عکس: dpa

برلین این خبر خوبی است ، اما یکی از موارد قابل اندازه گیری غیرمترقبه: طبق تحقیقات جدید ، عفونت کرونر می تواند از ماه ها پیش از آلودگی مجدد به ویروس جلوگیری کند.از زمان شیوع همه گیری ، دانشمندان در حال آزمایش خون افرادی هستند که زمانی به آنتی بادی و آنتی بادی های دیگر آلوده شده بودند. هرچه تاج بیشتر تاج گذاری شود ، می توانید در مورد دوره صحبت کنید.

با این حال ، تاکنون بسیاری از س questionsالات فقط تا حدی پاسخ داده شده اند. و یک چیز از کارستن واتزل ، دبیرکل انجمن ایمنی شناسی آلمان مشخص است: دفاع ایمنی طبیعی عفونت ها با گذشت زمان کاهش می یابد. بدون واکسیناسیون ، جامعه هرگز به اندازه کافی محافظت نمی شود.

بدن گزینه های مختلفی برای مسلح کردن در برابر بیماری ها دارد. بنابراین ، سلولهای به اصطلاح T کشنده را در برابر یک پاتوژن جدید تشکیل می دهد. آنها سلولهای بدن را که ویروس در آنها مستقر شده است از بین می برند. سلول های به اصطلاح B تولید پادتن هایی می کنند که به پاتوژن متصل شده و در نتیجه آن را بی خطر می کند.

محققان از ایالات متحده به تازگی مطالعه ای را در مجله Science منتشر کرده اند که در آن آنتی بادی هایی علیه یک جز important مهم ویروسی – اصطلاحاً – یافته شده است. پروتئین خار ، که پوسته ای تاج مانند به ویروس کرونا می دهد – حتی در خون بیش از شش ماه پس از عفونت می تواند در خون ثابت شود. شش ماه پس از اولین علائم ، سلول های حافظه B بیشتری نیز نسبت به یک ماه بعد وجود دارد. با این حال ، تعداد سلول های T کاهش یافته است.

پاسخ ایمنی پس از عفونت کرونر یک مسئله پیچیده است. واتزل و اووه-گرد لیبرت ، که تا سال گذشته مدیر انستیتوی ویروس شناسی در بیمارستان دانشگاهی در لایپزیگ بودند ، گفتند و این بسیار متفاوت پیش می رود. لیبرت گفت ، برخی از افراد علی رغم عفونت اصلاً آنتی بادی تولید نکرده اند. واتزل توضیح داد که چه تعداد آنتی بادی در فرد آلوده ایجاد می شود ، به شدت بیماری مربوط می شود. به عنوان مثال ، کسانی که هیچ علامتی ندارند اغلب پادتن کمی تولید می کنند یا هیچ گونه پادتن تولید نمی کنند.

در هر صورت ، تعداد آنها نیز با گذشت زمان کاهش می یابد. این بدان معنی است که سیستم ایمنی بدن اثر خود را از دست می دهد. چه مدت پس از ایمن سازی افراد آلوده هنوز نمی توان با قطعیت گفت. تاکنون ، مطالعات طولانی مدت در مورد ایمنی به راحتی امکان پذیر نیست زیرا Sars-CoV-2 برای مدت طولانی وجود نداشته است. واتزل گفت: همه آنتی بادی ها نمی توانند به انواع ویروس های جهش یافته پاسخ دهند.

لیبرت گفت ، با این حال ، این آنتی بادی ها که در حال حاضر در پروتئین خاردار تخصص دارند ، نسبت به آنتی بادی ها در برابر انواع دیگر پروتئین ها پایدار نیستند. مطالعات از اروپا گرفته تا ایالات متحده و چین این را نشان داده است. “این پیامی است که به ما اجازه نمی دهد بگوییم همه چیز خوب است.”

همچنین گزارش های جداگانه ای از مواردی وجود دارد که افراد برای بار دوم بیمار می شوند. وكل گفت: “اما اینها استثناهایی مطلق هستند.” موسسه رابرت کوچ همچنین از “فقط چند مورد” صحبت کرد. وی همچنین اشاره کرد که هنوز پاسخ قطعی برای بسیاری از سالات وجود ندارد. مطالعاتی که تاکنون در دسترس بوده است شواهدی مبنی بر احتمال عفونت مجدد ارائه کرده است.

مطالعه ای از انگلستان 44 مورد عفونت مجدد احتمالی را در 6،614 شرکت کننده ای که آزمایش آنتی بادی مثبت داشتند ، گزارش کرد. محققان بین 2 عفونت مجدد “احتمالی” و 42 “احتمالی” تشخیص دادند. “این مربوط به 83 درصد درجه محافظت در برابر عفونت مجدد است.” آنها همچنین نتیجه گرفتند که بیماری کوید حداقل برای پنج ماه محافظت می کند. با این حال ، متخصصان می گویند افراد ایمنی نیز می توانند ویروس را منتقل کنند.

این احتمال بعد از واکسیناسیون نیز وجود دارد. به ویژه از آنجا که در اینجا حتی مقادیر تجربی کمتری نیز وجود دارد ، زیرا واکسن ها در مدت زمان بسیار کوتاه تری از ویروس در گردش در دسترس هستند. لیبرت گفت ، در حوالی عید پاک ، ممکن است ارزیابی شود که آیا بعد از واکسیناسیون سطح آنتی بادی نیز کاهش می یابد. این بستگی به تعداد دفعات نیاز به واکسیناسیون مجدد دارد.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید خود را در برابر آنفولانزا محافظت کنید ، باید هر سال واکسینه شوید ، زیرا با گذشت زمان آنتی بادی ها از بین می روند. از طرف دیگر ، به گفته لیبرت ، در سرخک ده سال یا بیشتر طول می کشد تا سطح آنتی بادی کاهش یابد. در مورد کرونا ، وی پیشنهاد می کند که باید هر دو تا سه سال یکبار واکسینه شوید. بیش از هر چیز ، ما باید آماده زندگی با ویروس سارس برای چند سال و دهه آینده باشیم. “

واتزل با احتیاط تخمین می زند که ایمنی پس از واکسیناسیون کرونر می تواند پنج تا ده سال طول بکشد. سطح آنتی بادی بالاتر از بعد از عفونت است. مزیت اصلی پاسخ ایمنی ایجاد شده طبیعی این است که عوارض جانبی احتمالی واکسیناسیون را نمی توان با روند بیماری با کوید مقایسه کرد.

© dpa-infocom ، dpa: 210115-99-37096 / 3


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *