ایرباس 566 هواپیما را در طول سال به کرونا تحویل خواهد داد

[ad_1]

سفارش بیشتر از لغو

ایرباس 566 هواپیما را در طول سال به کرونا تحویل خواهد داد

بیماری همه گیر صنعت هواپیمایی را به شدت تحت تأثیر قرار داده است. بسیاری از شرکت های هواپیمایی فقط به لطف کمک های دولتی موفق به فرار از ورشکستگی شدند – این امر در سفارشات هواپیماهای جدید نیز مشهود بود.

به روز شده: 01/08/2021 ، 19:48


در سال 2020 تعداد سفارشات بیشتر از لغو در ایرباس ثبت شد.

در سال 2020 تعداد سفارشات بیشتر از لغو در ایرباس ثبت شد.

عکس: dpa

تولوز سال گذشته ، گروه ایرباس بیشتر از لغو لغو با وجود بحران کرونر ، سفارشات هواپیما دریافت کرد.

همانطور که شرکت اروپایی جمعه شب در تولوز اعلام کرد ، سفارشات خالص 268 دستگاه از راه رسیده است. به لطف آخرین شیوع ، ایرباس توانست 566 هواپیما را برای کل سال تحویل دهد. گیوم فوری ، رئیس ایرباس ، در تماس تلفنی با خبرنگاران گفت: “این همچنین بیانگر اعتماد و درک متقابل ما با مشتریان است.”

به گفته ایرباس ، دسامبر با 89 بار تحویل قوی ترین ماه سال بود. با این حال ، همانطور که انتظار می رفت ، ایرباس به دلیل ابتلا به بیماری همه گیر و عواقب آن ، از تحویل هدفمند 880 برای کل سال فاصله زیادی دارد. فوری گفت ، سال سختی بود. با این حال ، این گروه از موقعیت خود به عنوان بزرگترین سازنده هواپیما در جهان دفاع کرد. رقیب آمریکایی بوئینگ در سال 2019 به دلیل ممنوعیت پرتاب و تحویل مهمترین نوع هواپیمای خود ، 737 Max ، بالاترین موقعیت خود را به ایرباس از دست داد. اروپایی ها امسال 863 هواپیما تحویل داده بودند.

بعید به نظر می رسد که ایرباس در سال 2021 دوباره به این تعداد برسد. تولید کننده حدود 40٪ تولید را کاهش داده است. فوری گفت: “ما استانداردهای تولید را مطابق با استاندارد جدید تنظیم كرده ایم.” او می خواهد فعلاً آن سطح را حفظ کند. وی امیدوار است در نیمه دوم سال تولید هواپیمای میان برد A320neo را افزایش دهد. از نظر تعداد ، ایرباس امسال هواپیماهای بیشتری نسبت به سال گذشته تحویل خواهد داد. فوری این محاسبه را تأیید کرد ، اما نمی خواست پیش بینی خود را انجام دهد.

شرکت آمریکایی بوئینگ بحران 737 Max را در طول سال تاجگذاری تحت کنترل داشت. فقط در ماه نوامبر بود که سازمان هواپیمایی ایالات متحده FAA پس از یک سری تغییرات فنی و بهبود نرم افزار ، استفاده مجدد از 737 Max را تأیید کرد. انتظار می رود تصویب EASA از اواسط ژانویه انجام شود. ممنوعیت پرواز در مارس 2019 پس از دو تصادف با 346 کشته تحمیل شد.

از آنجایی که این شرکت آمریکایی نتوانست ماشین های 737 Max را تحویل دهد و تولید خود را به طور موقت متوقف کرد ، در یازده ماه اول موفق به تحویل فقط 118 دستگاه از کل دامنه مدل به مشتریان خود شد. بوئینگ هنوز اطلاعات مربوط به ماه دسامبر را منتشر نکرده است. علاوه بر این ، مشتریان بوئینگ بین ماه های ژانویه و نوامبر بیش از 500 هواپیما را لغو کردند.

این تعادل علی رغم پیامدهای شدید بیماری همه گیر برای شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان ، در ایرباس نیز بسیار بهتر به نظر می رسد. در طول سال ، ایرباس سفارشات جدیدی را برای 383 دستگاه دریافت کرده است – خصوصاً قبل از شروع شیوع بیماری همه گیر. در عوض ، گروه 115 لغو دریافت کرد. 66 مورد از آنها مربوط به سه ماهه اول است و طبق اطلاعات قبلی از سازنده هیچ ارتباطی با بحران تاج ندارد.

با این حال ، بسیاری از شرکتهای هواپیمایی پذیرش هواپیماهایی را که قبلاً برای ماهها یا سالها سفارش داده شده اند در آینده به تأخیر می اندازند. این پیامدهای گسترده ای در تولید ایرباس دارد. در بهار ، به دلیل بحران در تاج ، تعداد زایمان به تولید کننده به طور قابل توجهی کاهش یافت. از تابستان اوضاع بسیار بهتر شده است. با این حال ، به دلیل سقوط تاج در ترافیک هوایی جهانی ، ایرباس و بوئینگ به طور قابل توجهی تولید هواپیما را کاهش داده و ده ها هزار شغل را تعطیل کردند.

گفتگوها با کارمندان در حال پیشرفت است ، فوری درباره کاهش شغل های اعلام شده در تابستان گفت. او فقط می تواند اجاره های جدید از سال 2022 یا 2023 را تصور کند. به هر حال ، آنقدر که تولید هواپیماهای گاز دار نشان می دهد شغلها قطع نشده است.

بسیاری از شرکت های هواپیمایی مانند لوفت هانزا فقط به لطف کمک های دولتی موفق به فرار از ورشکستگی شدند. در حال حاضر ، آنها به هواپیمای اضافی نیاز ندارند و همچنین پرداخت آنها به دلیل فرو ریختن درآمد در کار پرواز دشوار است. نمایندگان صنعت انتظار دارند که طی چند سال دیگر ترافیک هوایی جهانی به سطح سال 2019 بازگردد. حتی اگر بسیاری از کشورها اکنون واکسیناسیون ویروس کرونا را آغاز کرده اند ، رئیس ایرباس فوری همچنان شاهد عدم اطمینان زیادی در مورد توسعه بیشتر تجارت هواپیمایی است.

© dpa-infocom ، dpa: 210108-99-949591 / 3

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *