اولین صومعه جدید سیسترسیان از قرون وسطی

[ad_1]

کلیسا

اولین صومعه جدید ساخته شده توسط سیسترسیان در قرون وسطی


نمایی از باغ صومعه باروک در نوسل.

نمایی از باغ صومعه باروک در نوسل.

عکس: dpa

سلول جدید اولین صومعه جدید سیسترسیان از قرون وسطی می تواند در براندنبورگ ساخته شود. کمیته بودجه و دارایی پارلمان ایالت روز پنجشنبه فروش خانه جنگلبان سابق در ترپل به نیوزل پیشین را برای ساخت صومعه تصویب کرد. بنیاد صومعه باروک نوسل پیش از این تصمیم گرفته است که املاک خانه جنگلی سابق با تقریبا 75 هکتار جنگل اطراف را به مبلغ 219200 یورو به پریوری نوسل بفروشد. وزیر فرهنگ مانیا شوله (SPD) گفت این تصمیم تاریخی است ، زیرا این اولین صومعه سیسترسیان در قرون وسطی در براندنبورگ تأسیس شده است.شش راهب در آگوست 2017 از اتریش به نوسل نقل مکان کرده بودند تا صومعه سابق را در آنجا دوباره آباد کنند. یک سال بعد ، یک صومعه کمکی به نام Priory در آنجا تاسیس شد. اکنون ، طبق گفته مدیر عامل بنیاد ، نوربرت کانووسکی ، راهبان بیش از حد بی قرار شده اند زیرا صومعه تاریخی به یک مقصد توریستی تبدیل شده است. راهبان دیگر به دنبال مکانی برای عقب نشینی و “مکانی برای سکوت” نبودند. اکنون پیشین پنج سال برای برنامه ریزی ساخت بنای صومعه فرصت دارد.

شول گفت: Neusel یکی از معدود مجتمع های صومعه ای است که به طور کامل در اروپا حفظ شده و شمالی ترین شهادت باروک Bohemian است. آنچه به ویژه برای وی مهم است: حمایت گسترده ای از این پروژه وجود دارد.

خانه جنگلبان ، در حدود 14 کیلومتری مجموعه صومعه قدیمی موجود ، متعلق به زمین های صومعه نوسیل است که در سال 1817 منحل شد و اکنون بنیاد نوسل است. حدود 15 سال است که از این سایت استفاده نشده است. در دوران GDR این یک ملک نظامی بود ، بعداً وزارت امنیت دولتی یک خانه تعطیلات برای کارمندان آنجا دارد. پس از سقوط دیوار ، چندین سال هنوز در ساختمان اصلی یک رستوران وجود داشت.

مجموعه صومعه در نوسل در سال 1268 توسط هاینریش با شکوه ، مارگراو از مایسن تاسیس شد. در سال 1817 صومعه سکولار شد و املاک صومعه به ایالت منتقل شد.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *